Anamur Otelleri Ara

En uygun Anamur otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Anamur otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Anamur Hakkında

Antik çağlardan bu yana yerleşimcileri ağırlayan Anamur, Mersin’in Akdeniz kıyısında yer alan turistik bir ilçe. Üstelik Anamur yakın çevresinde bulunan muhteşem köyleri, doğa harikası yaylaları ve göz alıcı tarihi alanlarıyla ziyaretçilerine klasik deniz tatilinin ötesine geçmeyi vaat ediyor.  

Anamur tatiliniz sırasında isterseniz deniz manzarasına hakim Mersin otelleri tercih edilebilir ya da konuklara adeta ev rahatlığını sunan apart tesislerde kalabilirsiniz. İlçede hem oda kahvaltı hem de yarım veya tam pansiyon gibi farklı konaklama alternatifleri mevcut. Özellikle uzun süreli tatillerde Anamur’un apart tesisleri son derece avantaj sağlayabilir.  

Mersin’e bağlı olmasına rağmen Anamur, kent merkezine en uzak ilçeler arasında. Bu nedenle Anamur seyahatinizi planlarken ilçeye yaklaşık 80 kilometre mesafede yer alan Alanya Gazipaşa Havalimanı’na düzenlenen uçuşlara göz gezdirmenizde yarar var. Mersin şehir merkezi ile çevrede bulunan diğer yerleşimlerden hareket eden otobüsler ise Anamur’a ulaşımda seçilebilecek bir başka alternatif.  

Türkiye’nin en güneyinde bulunan yerleşimlerden Anamur’da güneş neredeyse yıl boyunca parlak yüzünü gösteriyor. Bu sayede ilçede tatilinizi sadece yaz dönemi ile sınırlamak zorunda değilsiniz.  

Muhteşem doğası ve göz kamaştıran deniziyle gezginleri büyüleyen Anamur’da ayrıca keşfetmeye değer pek çok tarihi miras mevcut. Anemurium Antik Kenti ise belki de bu anlamda ilçenin en fazla dikkat çeken noktası. Antik tiyatro, hamam ve odeon gibi bölümlerden meydana gelen kenti gördükten sonra yüzyıllardır tüm görkemiyle ayakta kalan Mamure Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Roma, Selçuklu ve Bizans uygarlıklarından kalıntılara rastlayacağınız kalenin sonrasında ise rotanızı Karamanoğulları döneminde yaptırılan Alaköprü’ye doğru çevirebilirsiniz.  

Binlerce yıllık tarihi barındıran Köşebükü Mağarası, Anamur’un görülmeye değer tabiat harikalarından. Anamur Müzesi’ne geldiğinizde ilçenin çevresinde gerçekleşen kazı çalışmalarından elde edilen harika arkeolojik parçaları bir arada inceleme şansı bulabilirsiniz. Doğa ile başbaşa kalmak isteyen Anamur ziyaretçilerinin gözdesi olarak anılan Dikilitaş Tabiat Parkı ise aynı zamanda ilçede sessizliğin tadını çıkararak denize girebileceğiniz adreslerden.  

Anamur’da ‘’köşk’’ adıyla bilinen yöresel evlerle hem ilçe merkezinde hem de civardaki yerleşimlerde gezerken sıklıkla karşılaşacaksınız. İlçeye son derece nostaljik bir hava katan geleneksel evler, özellikle fotoğraf çekmeyi sevenlere harika görüntüler oluşturuyor. Abanoz Yaylası ise hem Anamur halkının hem de turistlerin yaz aylarında nefeslenmek için tercih ettikleri huzur dolu noktalar arasında sayılıyor. 

Anamur Galeri