Albuquerque Otelleri Ara

En uygun Albuquerque otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Albuquerque otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Albuquerque Hakkında

Albuquerque, Amerika Birleşik Devletleri’nin New Mexico eyaletinin en büyük şehridir. Kent aynı zamanda dünyaca ünlü üniversiteler arasında kabul edilen New Mexico Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapar. Ülkenin doğu ve batı yakalarını birleştiren tarihi Route 66 üzerinde yer alan Albuquerque birçok şehre ve bölgeye ulaşım için de önemli bir kesişim noktasıdır. İspanyolca’da ‘’karpuz’’ anlamına gelen Sandia Dağları’nın eteklerinde bulunan kent aynı zamanda ziyaretçilerine sunduğu eşsiz manzaralarla bilinir.

Kıyıya oldukça uzak bir mesafede yer alan şehir, çevresinde bulunan yeryüzü şekillerinin de etkisiyle çöl iklimi ile benzer iklim özelliklerini taşır. Geceleri genelde soğuyan hava gün aydınlandığında tekrar ısınmaya başlar. Hem sıcak hem de soğuk havaya karşı yanınıza alacağınız farklı kıyafetler değişen hava koşullarına karşı hazırlıklı olmanızı kolaylaştıracaktır.

18. Yüzyıl’da İspanyollar tarafından kurulan şehrin bu özelliği başta kenti çevreleyen mimari eserler ve restoranlarda sunulan lezzetli İspanyol-Amerikan yemekleriyle kendisini hissettirir. Şehirde görülmesi gereken yerlerin başında ise teleferikle muhteşem bir manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz, çevresinde ise uzun doğa yürüyüşleri ve piknik yapabileceğiniz Sandia Peak Tramway, belki de daha önce benzerlerine rastlamadığınız bitki türlerini ve birbirinden renkli çiçekleri görebileceğiniz BioPark Botanik Bahçesini ve şehrin kuruluşundan bugüne geçmişine yolculuk yapabileceğiniz Albuquerque Müzesi’ni dolaşabilirsiniz. Ayrıca balon turları ile ünlü olan şehri bu renkli turlarla havadan keşfedebilir, bisiklet kiralayarak iki teker üzerinde gezebilirsiniz.

Albuquerque Galeri