Abu Dabi Otelleri Ara

En uygun Abu Dabi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Abu Dabi otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Abu Dabi Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi, aynı zamanda sadece ülkenin değil, bulunduğu bölgenin de en önemli ticaret, turizm ve kültür merkezlerinden birisidir. 1970’li yıllara dek sıradan bir Orta Doğu şehri olan Abu Dabi, bu yıllardan sonra petrol rezervlerinin çıkarılması ve işlenmesiyle ekonomi, ticaret, sanat ve spor gibi birçok konuda hızla yükselmeye başlamıştır ve günümüzde de bu yükselişini sürdürmektedir.

Bir ada üzerine kurulan Abu Dabi, ana karaya köprülerle bağlanır. Tipik çöl ikliminin hakim olduğu şehirde genel olarak ılıman sayılabilecek bir iklim görülse de gündüzler aşırı sıcak, geceler ise soğuk geçmektedir. Batı’nın göz alıcı gökdelenlerini aratmayan ve yüksekliği ile birbiriyle yarışan modern binalar, geniş caddeler, düzenli bir şehir yaşamı ve her zevke hitap eden parklarıyla Abu Dabi ziyaretçilerine zengin bir deneyim yaşatır. Abu Dabi’de yapılacak en iyi şeylerden biri de alışveriştir. 200’den fazla adadan oluşan kentin neredeyse her bölgesine yayılan alışveriş merkezleri dünyanın farklı yerlerinden gelen turistler ve şehir halkı tarafından günün neredeyse her saati büyük ilgi görür.

Hem modern hem geleneksel sanatın önemli yer tuttuğu Abu Dabi’de sanat galerileri, müzeler ve özellikle sinamalar yoğun ilgi görür. Yemek konusunda seçiciyseniz de Abu Dabi’de zorluk yaşamazsınız. Çünkü şehirde Asya’dan Avrupa'ya hemen her ülkenin en lezzetli yemeklerini bulabilir, isterseniz de geleneksel Arap mutfağının lezzetli dünyasında yolculuğa çıkabilirsiniz.

Abu Dabi Galeri

Abu Dabi Seyahat Yazıları