• Anasayfa
  • Bilgi
  • Pegasus şimdi Sabiha Gökçen'den Oslo ve Londra Gatwick'e uçuyor

Pegasus şimdi Sabiha Gökçen'den Oslo ve Londra Gatwick'e uçuyor

muratekinay

Uçuş ağını özellikle Avrupa'da sürekli genişleten Pegasus Havayolları şimdi iki yeni rotaya daha uçmaya başlıyor. 1 Mayıs'tan itibaren Londra Gatwick, 14 Mayıs'tan itibaren ise Norveç'in başkenti Oslo'ya direkt uçuşlarını başlatıyor.

İçindekiler

Biletler 45,99 Euro'dan itibaren

Avrupa uçuşlarında özellikle sunduğu uygun fiyatlarla öne çıkan Pegasus, iki yeni hatta da düşük fiyat politikasından vazgeçmiyor. Londra uçuşlarında biletinizi 45,99 Euro'dan, Oslo uçuşlarında ise 56,99 Euro'dan başlayan fiyatlardan alabilirsiniz. Yakın zamanda Londra veya Oslo'ya uçmayı planlıyorsanız, Pegasus'un sunduğu bu avantajdan yararlanabilirsiniz.

Oslo'nun tam zamanı

İskandinav ikliminin soğuğunu en iyi hissedebileceğiniz şehirlerden biri olan Oslo'da havalar Mayıs ayından itibaren ısınmaya başlıyor. Bu mevsimde 12-16 derece arasında seyreden sıcaklıkta şehri rahatça gezebilir, tarihi ve turistik merkezlerini keşfedebilirsiniz. Kentte gezebileceğiniz yerler arasında Oslo Tarih Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi, Kraliyet Sarayı ve Oslo Katedrali var. Hemen her dönemde çok sayıda külterel etkinliğin düzenlendiği bu şehirde az zaman geçirecekseniz, gitmeden önce bir görülmesi gerekenler ve yapılacaklar listesi hazırlamanızda yarar var. Böylece şehrin hem en önemli merkezlerini görme fırsatı bulabilir hem de tatilinizin her anının dolu geçmesini garantileyebilirsiniz.

Oslo'ya gitmeyi planlıyorsanız harcamalarınız konusunda da dikkatli olmalısınız. Uçak bileti uygun fiyatlı olsa da Oslo pahalı bir şehir. Özellikle yeme içme ve konaklama için ayırdığınız bütçeyi tekrar gözden geçirmekte fayda var. Oslo dışında dünyanın en pahalı diğer şehirlerini keşfetmek için galerimize göz atabilirsiniz

Oslo Şehir Manzarası

Uçak Bileti

Her mevsim Londra

İngiltere'nin başkenti Londra sadece Mayıs'ta değil, hangi mevsimde giderseniz gidin sizi şaşırtacak bir metropol. Yakın zamanda gitmeyi planlıyorsanız, ısınan havayla birlikte daha da canlı bir şehir sizi bekliyor olacak. Üstelik Londra'da sadece sınırsız alternatifli bir şehir yaşamı değil, tarihi ve doğal güzellikler de sizi bekliyor olacak. Başta Buckingham Sarayı, Parlamento Binası, Big Ben gibi görülmeye değer sayısız mekan ve eseri barındıran Londra'da geçireceğiniz her gün bir öncekinden daha heyecan verici ve unutulmaz olacak.

Londra Şehir Manzarası

Sınırlı bir bütçeniz varsa, harcamalarınız konusunda burada da dikkatli olmalısınız. Londra, pahalılık konusunda dünyaca ünlü bir şehir ve planlamanızı iyi yapmazsanız harcamalarınızı kontrol etmek zor olabilir. Özellikle Türk Lirası karşısında değerli bir para birimi olan Pound ile yazılan fiyatlar ülkemizden gelen birçok ziyaretçiyi şaşırtabiliyor.

Yağmurluk alın 

Londra'da dikkat etmeniz gereken bir diğer şeyse, değişken hava durumu. Hava sıcaklığı gün içinde hızla değişebiliyor. Bu değişikliklere karşı hazırlıklı olmalı ve özellikle aniden bastıran yağmura karşı yanınızda mutlaka yağmurluk bulundurmalısınız. Yeme içme konusu da sizin için önemliyse, Londra sayısız seçenekle beklentilerinizi karşılayacak bir şehir. Dünyanın her yerinden insanların yaşadığı bu kozmopolit kentte, İngiliz yemeklerinden İtalyan, Uzakdoğu ve hatta Türk Mutfağına dilediğiniz alternatifi bulabilirsiniz. Sayısız seçenekler şehri Londra'ya en uygun uçak seferlerini karşılaştırmak ve biletinizi kolayca alarak uçmak için hemen tıklayın.


muratekinay
Murat Ekinay
452 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN