Kiralık araç nasıl teslim edilir?

Kiraladığınız aracı teslim aldığınız rent a car ofisine belirtilen saatte giderek iade edebilirsiniz. Aracı firmaya teslim ederken eğer firma koşullarında kiralayan kişiye yakıt deposunun dolu teslim edilip, iade gününde ise dolu teslim alınacağı bilgisi yer alıyorsa, araç deposunu dolu bir şekilde teslim etmeniz gerekir. Teslim işlemleri sırasında araç hasar formu kontrol edilir ve araçta herhangi bir hasar yoksa teslim etme işlemi sona erer.

Kiralık aracı başkası teslim edebilir mi?

Kiralık aracı kendiniz teslim alıp, yine kendiniz teslim etmelisiniz. Eğer kiraladığınız aracı başkasının teslim etmesi gerekiyorsa bu durumda aracı kiralarken bu kişinin de ehliyetiyle birlikte sizinle aracı teslim almaya gelmesi ve ek sürücü olarak kiralık araç sözleşmesine imza atma zorunluluğu bulunur.

Bengi Sarihan

Bengi Sarihan

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 3 yıl bir E-ticaret sitesinde Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. Yeni yerler keşfetmeye ve yazı yazmaya büyük bir tutkuyla bağlı olması nedeniyle kariyerine 5 yıl boyunca bir seyahat sitesinde İçerik Uzmanı pozisyonunda devam etti. Bu deneyiminin ardından daha büyük maceralara atılmak için Enuygun ekibine katıldı. Bengi kitaplara, yemek yapmaya, seyahat etmeye, pilatese ve sinemaya bayılıyor.

Hemen Aracını Kirala