Araç kiralamak için kredi kartı şart mı?

Araç kiralamak için sürücülerin kredi kartı olması şart. Araç kiralama firmaları, kiralık araç sürücüdeyken oluşabilecek trafik cezaları, karayolları geçiş ücretleri, hasar oluşması durumunda ödenecek bedeller ve rezervasyon uzatma gibi işlemlerin ödemelerini garanti altına almak için kredi kartı ile işlem yapılması şartını koyuyor. Ancak banka kartıyla ya da nakit olarak ödeme yapmak isteyenler için araç kiralama hizmeti sunan bazı firmalar da bulunuyor. Enuygun üzerinden yapılacak araç kiralama rezervasyonları için kredi kartınızın olması gerekiyor. Kredi kartı olmadan Enuygun üzerinden kiralık araç rezervasyonu yapmanız mümkün değil.

Sanal kredi kartı ile araç kiralanır mı?

Araç kiralama firmalarının çoğu, aracı kullanacak sürücünün kredi kartının olmasını şart koşuyor. Kredi kartı istenmesinin temel nedeni olarak sürücü aracı kullanırken çıkabilecek ek masrafların güvence altına alınması belirtiliyor. Bu nedenle de birçok firma kredi kartı yerine sanal kart kullanımını kabul etmiyor. Ancak bazı firmalarda sanal kart ile araç kiralama işlemi yapılabiliyor.

Banka kartı ile araç kiralanır mı?

Banka kartıyla araç kiralayabileceğiniz rent a car firmaları bulunuyor. Her şirket tarafından banka kartı kabul edilmese de bazı araç kiralama firmalarında banka kartınızla araç kiralayabilirsiniz. Enuygun'da ise şimdilik banka kartı ile araç kiralama rezervasyonu yapılamıyor.

Başkasının kredi kartıyla araç kiralanır mı?

Başkasına ait kredi kartıyla araç kiralama işlemi yapamazsınız. Araç kiralama ödemesini yapacağınız kredi kartının sahibi ve araç şöförünün aynı kişi olması zorunludur. Eğer başkasının kredi kartıyla araç kiralarsanız bu kişinin de ehliyet sahibi olması ve sizinle aracı teslim almaya gelip ek sürücü olarak kiralık araç sözleşmesine imza atması gerekiyor.

Nihan Bayram

Nihan Bayram

Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.

Hemen Aracını Kirala