Toronto - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
8.893 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
11 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 34°C / 21°C

Toronto Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Billy Bishop - Toronto Island Havalimanı

Billy Bishop Toronto Şehir Merkezi Havalimanı, seyahat etmek isteyen yolcular için farklı bir alternatif. Bu havalimanı, Toronto Pearson Havalimanı’na kıyasla daha küçük ve daha az yolcu ağırlıyor. Billy Bishop, şehrin merkezi bölümünün yer aldığı Eski Toronto’ya bağlı, Ontario Gölü içinde bulunan küçük Toronto Adası’nda yer alıyor. Bu sebeple şehir merkezinden havalimanına ulaşmak oldukça kolay.

Yaya

Ana kara, havalimanına oldukça yakın bir mesafedeki bir yaya geçidiyle Toronto Adası’na bağlanıyor. Yaklaşık altı dakikalık bir süre içerisinde yürüyerek havalimanına ulaşabiliyorsunuz.

Feribot

Feribota binerek de şehir merkezinden havalimanına ulaşmanız mümkün. Bu feribotlar, dünyanın en kısa mesafesinde sefer yapan toplu taşıma araçları olma özelliğine sahip. Yaklaşık on beş dakikada bir sefer yapan feribotlar için önceden bilet almanız gerekmiyor.

Araç Kiralama

Toronto Adası ile ana kara arasında, yaya geçidinin yanı sıra, araçlar için kullanıma açık, ayrı bir geçit de bulunuyor. Şehir içinden araç kiralayarak veya kendi aracınızla, havalimanına bu şekilde de ulaşabiliyorsunuz.

Tramvay

Ana karadan Billy Bishop Havalimanı’na tramvay hatları da bulunuyor. Bathrust metro istasyonundan 590 numaralı hattı, Union Tren İstasyonu’ndan ise 509 numaralı hattı kullanarak havalimanına erişmeniz mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Ücretsiz wi-fi alanı, büyük bekleme salonu gibi özellikleriyle Billy Bishop Havalimanı, uçuşlarını bekleme süresince yolcularına konfor sağlıyor. Bunun haricinde, şehir merkezine yakın, küçük bir adaya konumlanmış olması dolayısıyla içinde çok fazla dükkan barındırıyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

John C. Munro Hamilton Intl. Havalimanı

Hamilton Uluslararası Havalimanı, Toronto’nun ve Niagara Şelalesi’nden 80 kilometre mesafede bulunuyor. Union Tren İstasyonu’ndan yarım saatte bir hareket eden GO Transit otobüsleri ile bu havalimanına ulaşabilirsiniz. Araç kiralama da uygun bir seçenek olabilir. Mesafenin uzaklığı dolayısıyla taksi ile ulaşım, uygun bir ulaşım opsiyonu değil.

Havalimanı Bilgileri

Hamilton Uluslararası Havalimanı, Toronto’ya otobüs ile ulaşım sağlasa da, aslında Kanada’nın Hamilton şehrine ait bir havalimanı. Bu havalimanında da, Toronto Pearson Havalimanı’nda olduğu gibi birçok zaman geçirme opsiyonu mevcut. Duty Free outletlerinde birçok kaliteli ürünü uygun fiyatlara bulabildiğiniz gibi, J&A’s Bar, Tim Horton’s gibi restoranlarda yemek yiyebilir, terminalin içerisinde araç kiralama servisleri ve bankmatikler bulabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Lester B. Pearson Intl. - Toronto Pearson Intl. Havalimanı

Toronto Pearson Havalimanı, aslında Toronto şehrinin dışında kalıyor. Etobicoke bölgesinin batısında bulunan havalimanına, merkezi tren istasyonundan sefer yapıldığı gibi, farklı firmalarca düzenlenen servis imkanları da mevcut. Ayrıca havalimanına gitmek için araç kiralayabiliyor, ya da taksiye binebiliyorsunuz.

Tren

Union Tren İstasyonu’ndan Toronto Pearson Havalimanı’na doğrudan düzenlenen bir tren hattı mevcut. Yaklaşık yirmi beş dakikalık bir süre içerisinde havalimanına varabiliyorsunuz. Tren hattında on beş dakikada bir sefer düzenleniyor. Yalnız bu tren seferinin diğer toplu taşıma araçlarına göre daha pahalı olduğunu hatırlatmakta fayda var. VIA Rail adlı firma ise şehirlerarası seferler düzenliyor. Toronto’ya vardıktan sonra dört adet VIA Rail firmasının düzenlediği seferlerle Montreal ve Vancouver başta olmak üzere birçok şehre, hatta New York gibi şehirlere ülkeler arası ulaşım sağlayabilirsiniz.

Servis

Yorkdale ve York Mills metro istasyonları ile Toronto Pearson Havalimanı arasında sefer yapan servisleri GO Transit adlı firma düzenliyor. Yolculuğunuz yaklaşık yarım saat ile bir saat arası bir süre içerisinde tamamlanıyor. Toplu taşıma araçlarını düzenleyen TTC (Toronto Transit Comission) firmasının servislerinden de faydalanmanız mümkün. Merkezi İş Bölgesi (Central Business District) ile havalimanı arasında yolculuk eden servislerin varış süresi elli beş ila altmış dakika arasında değişiyor. Yine aynı firmanın sağladığı 192 Airport Rocket adlı servis, Bloor-Danforth hattının ilk durağı Kipling metro istasyonundan hareket ederek havalimanına dokuz ila on iki dakikalık bir süre içerisinde varıyor.

Metro

Şehir içinde en hızlı ve pratik toplu taşıma aracı metro. Metro, şehrin merkezi bölgelerine erişim sağlıyor. İki ila beş dakika aralıklarla sefer yapan metronun, dört ayrı hattı mevcut. Bloor-Danforth hattının batı yönündeki ilk durağı Kipling, 192 numaralı TTC havalimanı servisinin kalkış noktası. Bulunduğunuz herhangi bir metro istasyonundan yapacağınız yolculuk ile buraya ulaşmanız mümkün.

1 numaralı sarı hat (Yonge – Üniversite hattı), U şeklinde bir rotada ilerliyor. Kuzey-güney yönünde Yonge Street, Finch Avenue East, Union Station güneyi, Allen Road ve Sheppard Avenue West arasında hareket ediyor. 2 numaralı hatta Bloor-Yonge, St. George, ve Spadina istasyonlarında, 4 numaralı hatta Sheppard-Yonge istasyonunda aktarma imkanı sağlıyor.

2 numaralı yeşil hat (Bloor-Danforth hattı) doğu-batı yönlerinde Bloor Street West, Bloor Street East ve Danforth Avenue arasında hareket ediyor. 1 numaralı hatta Bloor-Yonge, St George ve Spadina istasyonlarında, 3 numaralı hatta Kennedy istasyonunda aktarma imkanı sağlıyor.

3 numaralı mavi hat (Scarborough hattı) kuzeyde Eglinton Avenue East and Kennedy Road istasyonları arasında hareket ediyor. 2 numaralı hatta Kennedy İstasyonu’nda aktarma imkanı sağlıyor.

4 numaralı mor hat (Sheppard hattı) ise Sheppard Avenue East yönünde hareket ediyor. 1 numaralı hatta Sheppard-Yonge istasyonunda aktarma imkanı sağlıyor.

Tramvay

Tramvay, Toronto’da metrodan sonra en yaygın kullanılan toplu taşıma aracıdır. Metronun ulaşmadığı yerlere pratik bir seyahat imkanı sunan tramvay, aynı zamanda metro hatları arasında destek hat görevine de sahip. Toronto Pearson Havalimanı’na gitmek için, bulunduğunuz yerden öncelikle Kipling Metro İstasyonu’na ulaşmanız gerekiyor. 2 numaralı metro hattının ilk durağı olan bu bölgeye ulaşmak için 504 veya 505 hatlarıyla West istasyonuna veya Broadview’a, 511 hattıyla Bathurst istasyonuna, 510 hattıyla Spadina’ya, 506 hattıyla ise Main Street istasyonuna ulaşabilir, buradan Kipling istasyonuna yolculuk edebilirsiniz.

Otobüs

Otobüs, Toronto’da şehir içi ulaşımda sık kullanılmıyor. Şehir içinde, GO Transit firmasının düzenlediği otobüsler, genellikle tramvayın aktif olmadığı zamanlarda destek hat amacıyla kullanılıyor. Şehirlerarası yolculuklarda otobüs daha sık kullanılıyor, ancak otobüs terminallerinin kullanışlı bir yapıda oldukları söylenemez.

Taksi

Toronto’da taksi, biraz masraflı olsa da erişimi oldukça kolay. Taksiler güvenli ve rahat bir yolculuk imkanı sunuyor. Havalimanına gitmek için doğrudan, veya uzak bir yerden geliyorsanız metroya erişme amacıyla binebileceğiniz taksi, yolculuk sürenizi oldukça kısaltacaktır.

Araç Kiralama

Hızlı ve rahat bir seyahat için bir seçenek de araç kiralama. Ancak havalimanına gitmeden önce şehir içine uğramayı düşünüyorsanız, park yeri bulmakta zorlanabilirsiniz. Eski Toronto başta olmak üzere şehrin her bölgesinde araç kiralayabileceğiniz birçok Rent A Car ofisi bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Toronto Pearson Havalimanı, Kanada’nın en işlek ve geniş havalimanı. Bu havalimanı, yolcularını Toronto şehrine ulaşım imkanları yarattığı gibi, aynı zamanda vakit geçirmek açısından da oldukça keyifli bir yer.

Havalimanı içinde yer alan çeşitli restoranlar mevcut. Yahudi yemekleri bulabileceğiniz Caplansky’s Deli, ünlü şef Roger Mooking’in restoranı Twist, Lynn Crawford’un mutfağından oluşan The Hearth, Susur Lee’nin şefliğini yaptığı LEE Kitchen ve Massimo Capra’nın tariflerini içeren Boccone Trattoria’da gurme lezzetleri tadabilirsiniz. Daha ekonomik ve hızlı yemek seçenekleri arıyorsanız Camden Food, Subway ve A&W gibi fastfood restoranları da hizmete açık.

Yemeğin haricinde Boutique iStore ve The Source gibi mağazalardan Apple, Sonny, Blackberry gibi birçok markanın teknolojik ürünlerini bulabilir, Watermark’ta şeker, atıştırmalık ürünler, güzellik malzemeleri ve hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, eğer zamanınız varsa Aveda’da saç ve cilt bakımı yaptırabilir, BeRelax’in spa hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Terminal içinde yer alan Burberry, Gucci, Swarovski, Longchamp, Victoria’s Secret, Omega, Rado ve daha birçok Duty Free mağazadan istediğiniz birçok lüks ürünü çok uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Toronto-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Toronto-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Toronto-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Toronto-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Toronto-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Municipal - Toronto Municipal Havalimanı, Billy Bishop - Toronto Island Havalimanı, John C. Munro Hamilton Intl. Havalimanı, Lester B. Pearson Intl. - Toronto Pearson Intl. Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Toronto-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Toronto-Adana arası uçuş mesafesi toplam 8893 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 11 saat sürüyor.

Toronto-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Toronto-Adana uçuşları için en uygun gün: Cumartesi.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
21ºC
34ºC
Cum
Cmt
20ºC
36ºC
Cmt
Paz
22ºC
34ºC
Paz
Pzt
21ºC
32ºC
Pzt
Sal
20ºC
29ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Toronto - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi