Tel Aviv - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
549 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 26°C / 19°C

Tel Aviv Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Tel Aviv, ulaşım araçları açısından oldukça zengin. Otobüs, tren ve taksiler tüm gün durmaksızın yolcuları havalimanına ulaştırmak için çalışıyor. Şehir merkezinde ofisi bulunan araç kiralama firmaları ise özel taleplere cevap veriyor.

Taksi

Taksiler, tüm gün hizmet ediyor. Tahmini 25 dakika süren taksi yolculuğu ile havalimanına gidebilirsiniz. Bu yolculuktan sonra mutlaka fiş almanız tavsiye edilir. Normal taksiler haricinde Sherut taksileri ile sabahın erken saatlerinden geceye kadar dilerseniz yolculuk yapabilirsiniz. Sherut durakları şehrin farklı bölgelerinde genellikle otobüs istasyonlarıyla yan yana bulunuyor.

Otobüs

Şehir merkezinde bulunan otobüs duraklarından binebileceğiniz 6 numaralı otobüsler, gece 22:00’ye kadar hizmet veriyor. Sabah ve akşam saatlerinde yoğun bir trafiğe sahip olan Tel Aviv’de, uçuş saatinizi dikkate alarak daha önceden yola çıkmanız gerekebilir. Tel Aviv’de durak isimleri İbranice yazıldığı için rotayı önceden internetten öğrenmeniz faydanıza olur.

Tren

Trenler hızlı olmaları nedeniyle Tel Aviv’de ilk tercih edilen ulaşım aracı. Ancak seferler arasında yarım saatlik bir zaman dilimi olduğu için önceden hareket saatlerini öğrenmelisiniz. Tel Aviv Tren İstasyonu’ndan binebileceğiniz trenler ile havalimanına yolculuğunuz maksimum 12 dakikanızı alıyor.

Araç Kiralama

Kalabalık ve karmaşık bir şehir olan Tel Aviv’de, tüm tabelaların İbranice olması da yabancılar için araç kullanmayı zorlaştırıyor. Bu nedenle araç kiralamak tercih edilmesi zor bir seçenek. Yine de araç kiralamak isteyenler için internetten pek çok araç kiralama firmasına ulaşmak mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Dünya şehirleriyle yarışacak seviyeye gelen Tel Aviv’in uluslararası havalimanı da oldukça göz kamaştırıyor. Üç terminal binası bulunan havalimanında, yolcular için her şey önceden düşünülmüş.

1 numaralı terminal binası, bölgesel uçuşlar için kullanılmakla birlikte İsrail’in üç kutsal dağını temsil eden renklerle boyanmış. 2 numaralı terminal ise sadece yük terminali olarak kullanılıyor.

Uluslararası uçuşların yapıldığı 3 numaralı terminalde ise Buy&Bye adı verilen küçük bir mağaza bulunuyor. İçerisinde sigara içmenin yasak olduğu havalimanında, posta ofisi ile birlikte dünya mutfağının lezzetlerini sunan birçok restoran ve alışveriş yapmak isteyenler için çok sayıda mağaza yer alıyor. Ek olarak terminalde Museviler için iki de sinagog var.

03 Tem 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tel Aviv-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tel Aviv-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tel Aviv-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tel Aviv-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Tel Aviv-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ben Gurion Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Tel Aviv-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Tel Aviv-Adana arası uçuş mesafesi toplam 549 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat sürüyor.

Tel Aviv-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Tel Aviv-Adana uçuşları için en uygun gün: Çarşamba.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
19ºC
26ºC
Per
Cum
19ºC
28ºC
Cum
Cmt
17ºC
28ºC
Cmt
Paz
16ºC
29ºC
Paz
Pzt
15ºC
31ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Tel Aviv - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi