Yabancı ülkelere ucuz bilet bulma yolları

Seyahat etmeyi sevenler bilir bir yurt dışı seyahatinde en çok para yol masrafları ve kalacak yere harcanır. Seyahat masraflarından tasarruf ederek ucuza seyahat etmek istiyorsanız bu ikisinde en uygun seçenekleri gözden geçirmeli ve bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

Ucuz seyahat için yapılması gerekenler listesinin başında, erken uçak bileti rezervasyonu var. Yapacağınız seyahat netleştiği anda ilk olarak yapmanız gereken hemen rezervasyon yapmak olmalı. Uçak biletini ne kadar erken alırsanız o kadar ucuz olur. Bu noktada önemli olan uçuş tarihinizin kesin olup olmadığını netleştirmekten geçiyor. Eğer uçuş tarihiniz değişebilirse esnek bilet alın. Biraz daha pahalı olacaktır fakat biletin tüm parasının yanmasından iyidir. 

Uçak bileti alacağınız gün de ücreti belirleyen faktörlerden birisidir. Cuma akşamı ve Pazar akşamı yapılan uçuşlar dolu olduğundan dolayı ucuz bilet bulma şansınız düşük olacaktır. Yine aynı şekilde eğer bayramlara ve ya resmi günlere, karnaval zamanlarına denk geliyorsa seyahatiniz yine uçak bileti pahalı olacaktır. Uçuşun saati de fiyatı etkiler gece uçuşları daha ucuz olur. Bilet alma işleminden önce kesinlikle yapmanız gereken şey ise fiyatları karşılaştırmak olmalı. Karşılaştırma siteleri sizin için anlık olarak hava yolu şirketlerinin biletlerini karşılaştırır ve en uygun olanı seçmenizi sağlarlar.

Ben uçamam başka yol yok mu diyorsanız tren yolculuğunu tavsiye ediyorum. Ülkemizin de dahil olduğu Eurail adı verilen bilet ile neredeyse tüm Avrupa’yı ucuza gezebilirsiniz.  İngiltere, Fransa, İtalya ve diğer büyük devletler de gezebileceklerinize dahil. Eğer yakınlardaki ülkelere gitmek istiyorsanız, çok sayıda tur firması otobüs ile Balkanlar’a tur düzenliyor. Ben vakti genelde şehre harcayıp yolda vakit geçirmeyi sevmediğimden dolayı uçak seyahatlerini tercih ediyorum. 

Merve Kılıç

Merve Kılıç

Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara