Uçakta yeme içme nasıl olur?

Uçak yolculuğunuzun daha rahat geçmesi için her türlü yağlı ve ağır yiyeceklerden uzak durmanızda fayda vardır. Fakat uzun uçuşlarda kaçınılmaz olan yeme içme ihtiyacı, size bir takım önerilerde bulunmamızı da gerekli kılıyor. Uçuş süreci boyunca yolcuların en fazla zevk aldığı anların başında yiyecek ve içecek servisi bulunuyor. Uçağın kalkışından hemen sonra başlayan servis, farklı damak zevklerine hitap edebilmesi adına başarılı şeylerin bir araya gelerek oluşturdukları menülerden meydana gelmektedir. Elbette bu menüler arasında uçuş sürenize ve yolculuk yaptığınız sınıfa göre birtakım farklılıklar bulunmaktadır. Yine de her hava yolu şirketinin yolcularını titizlikle memnun etmeye çalıştığından emin olabilirsiniz.

Herhangi bir yiyeceğe alerjisi olan ya da özel bir menü talep eden kişilerin uçuştan en az 24 saat önce bu durumu hava yolu şirketine bildirerek gereken önlemlerin alınması açısından uyarıda bulunmalıdır. Böylece normalde uçakta servis edilmeyen, ancak sizin kişisel ihtiyaçlarınız gereğince servise alınan yiyecek ve içeceklere ulaşabilirsiniz.

Uçak yolculuğu sırasında yiyecek ve içecek servislerinin yolculara ayrı bir keyif kattığının bilincinde olan hava yolu firmaları, atıştırmalık lezzetler ve hazır ürünlerle de yolcularını uçuş boyunca hoş tutmaya çalışmaktadır. Özellikle uzun yolculuklarda hoş geldiniz içeceği ile başlayan servislerin uçağın ineceği süreye kadar devam ettiğini söyleyebiliriz.

Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. Radikal, Fanatik, Posta, Star,Cumhuriyet gazeteleri ile Cine 5 Televizyonu'nda editörlük ve yazarlık yaptı.

İlk yorumu siz yapın
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
ENUYGUN Seyahat’ten alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.
Tüm Merak Ettikleriniz
Para birimi
x