Uçak biletini online satın almada ödeme seçenekleri hangileridir?

Uçak biletinizi online satın alırken kredi kartınızı kullanabileceğiniz gibi farklı kartlar da kullanabilirsiniz. Bankanızdan internet alışverişlerinde kullanabilmek için alışverişin miktarına göre limiti belirlenmiş bir sanal kart isteyebilirsiniz. Bunun için çağrı merkezlerinden ya da müşteri temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.

Uçak biletinizi alırken bankalar pek çok seçenek sunuyorlar. Özellikle çok uçuş yapıyorsanız seyahat mili veya puanı biriktirip bunları uçak biletine dönüştürebildiğiniz banka kartlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca uçak biletinizi puanlarınızı kullanarak da alabilirsiniz. Bunun için bankanızla iletişime geçmeniz gerekiyor.

Bankaların dönemsel olarak kampanyaları olmakla birlikte ortalama 3-9 taksit arası seçenekleri var. Bu şekilde biletinizi alırken taksit seçeneklerinin yer aldığı kutuyu dikkatlice inceleyip, ihtiyacınız olan seçeneği kullanabiliyorsunuz.

Seda Suvat
Seda Suvat

Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca uçak bileti ve tatil rezervasyonları konusunda kazandığı uzmanlıkla, 2015’ten beri Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.

Yorum Yap

Hızlı Uçuş Ara

Para birimi
x