Uçak biletini online satın almada ödeme seçenekleri hangileridir?

Uçak biletinizi online satın alırken kredi kartınızı kullanabileceğiniz gibi farklı kartlar da kullanabilirsiniz. Bankanızdan internet alışverişlerinde kullanabilmek için alışverişin miktarına göre limiti belirlenmiş bir sanal kart isteyebilirsiniz. Bunun için çağrı merkezlerinden ya da müşteri temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.

Bir diğer seçenekte PayPal karttır. PayPal kart almak için internet sitesine bilgilerini doldurup verdiğiniz adrese kartının gönderilmesini bekleyebilir ya da bazı marketlerin kasalarından satın alabilirsiniz. Kartınız elinize geçtikten sonra internetten aktif hale getirmeniz gerekiyor bunu unutmayın. Paypal kart, içine yüklediğiniz miktar kadarını kullanabildiğiniz bir karttır. Bu yöntemle de güvenli online satın alma yapabilirsiniz.

Uçak biletinizi alırken bankalar pek çok seçenek sunuyorlar. Özellikle çok uçuş yapıyorsanız seyahat mili veya puanı biriktirip bunları uçak biletine dönüştürebildiğiniz banka kartlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca uçak biletinizi puanlarınızı kullanarak da alabilirsiniz. Bunun için bankanızla iletişime geçmeniz gerekiyor.

Bankaların dönemsel olarak kampanyaları olmakla birlikte ortalama 3-9 taksit arası seçenekleri var. Bu şekilde biletinizi alırken taksit seçeneklerinin yer aldığı kutuyu dikkatlice inceleyip, ihtiyacınız olan seçeneği kullanabiliyorsunuz.

Son güncelleme: 09/03/2015

Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. Radikal, Fanatik, Posta, Star,Cumhuriyet gazeteleri ile Cine 5 Televizyonu'nda editörlük ve yazarlık yaptı.

İlk yorumu siz yapın
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
Tüm Merak Ettikleriniz
Para birimi
x