Uçak biletimin saatini ve tarihini unuttum. Nasıl öğrenebilirim?

Uçak biletinizin saatini ve tarihini unuttuysanız bilgilerinizi kolayca sorgulayabilirsiniz. Satın alma işleminizi eğer Enuygun hesabınıza giriş yaparak tamamladıysanız yapmanız gereken hesabınıza girip sağ üst köşedeki isminize tıklamaktan ibaret. Sonrasında açılan menüde “Seyahatlerim” seçeneğine tıklarsanız karşınızda uçak bileti satın alımlarınızı gösteren bir sayfa gelecek. Buradan hem beklenen hem iptal olan hem de tarihi geçen uçuşlarınızla ilgili bilgilerinizi görebilirsiniz. Böylelikle tarihini ve saatini unuttuğunuz uçuşla ilgili merak ettiklerinizi de öğrenebilirsiniz.

Bir diğer seçenek de satın alma işleminizin ardından size e-posta ve SMS aracılığıyla gönderilen rakam ve harflerden oluşan PNR numaranız ile uçuş bilgilerinizi öğrenmeniz. PNR Sorgulama sayfamıza girip PNR kodunuzu ve soyadınızı girip sonrasında “PNR Sorgula” butonuna tıklayarak uçuşunuzla ilgili bilgileri görebilirsiniz.

 

Seda Suvat

Seda Suvat

Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca uçak bileti ve tatil rezervasyonları konusunda kazandığı uzmanlıkla, 2015’ten beri Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara