Uçak bileti almak için ne gerekli?

Enuygun.com üzerinden uçak bileti almak isterseniz sizden ilk önce uçuşunuzla ilgili önemli bilgilerinizi paylaşabilmek adına e-posta adresiniz ve telefon numaranız isteniyor. Ad, soyad, doğum tarihi, T.C. Kimlik No ve HES Kodu uçak bileti almanız için sizden istenen diğer bilgiler. Bu bilgileri girişinizin ardından ödeme adımına geçiyorsunuz ve orada da kart bilgilerinizi vermeniz gerekiyor. Uçak bileti alabilmeniz için sizden istenen bilgiler yalnızca bu kadar.

Enuygun.com üzerinden yurt dışı uçuşlarınız için uçak bileti alacaksanız da sizden istenen farklı bir bilgi yok. Yine sizinle iletişime geçilebilmesi ve PNR kodu gibi uçuş bilgilerinizin gönderilebilmesi için telefon numaranızı ve mail adresinizi yazmanız gerekiyor. Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, cinsiyetiniz ve HES kodunuz sizden istenen bilgilerden. Eğer uçuşunuzu iptal etme durumunuz doğarsa önlem alabilmek adına Bilet İptal Güvencesi'ni de bu sayfada satın alabilirsiniz. Öncelikli destek mi istediğiniz ya da standart destek mi talep ettiğiniz de bu sayfada seçebileceklerinizden. Sonrasında ödeme sayfasına geçebilirsiniz. Bu sayfada kart numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC'yi girmeniz gerekiyor. Sonrasında "Satın Al" butonuna tıklayarak uçuşunuzu satın alabilirsiniz. 

 

Merve Kılıç

Merve Kılıç

Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara