Paket Ücret (Branded Fare) Nedir?

Paket satış, uçak biletinizi alırken istekleriniz ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde özelleştirilmiş bilet paketini seçme şansı sunan bir sistemdir. Havayollarının sunduğu farklı paket seçenekleri bulunur. Bu paketler; koltuk seçimi, ek bagaj hakkı, kesintisiz veya daha düşük cezalarla bilet iadesi ve iptalini, çeşitli ikramlar ve havayolu tarafından sunulan diğer çeşitli ürünleri içerir. Biletinizi alırken uçuşunuzla ilgili ihtiyacınız olan hizmeti içeren paketi seçerek havayolundan alacağınız hizmeti özelleştirirsiniz. Tercihlerinize en uygun olan paketi seçtiğinizde aynı zamanda en uygun deneyimi de satın almış olursunuz. Havayolları, paket ücret sistemi ile farklı ürünlerini ön plana çıkararak müşteri sadakatini ve deneyimini artırmayı hedefler.

Paketlerin içeriğine göre fiyatları değişir. Genelde en ekonomik şekilde başlayarak artan paket fiyatları, ek hizmetleri ayrı ayrı almaktan daha hesaplıdır. Tüm ek hizmetlerin ayrı ayrı fiyatlarına bakıldığında, paket satışta bu hizmetleri daha uygun bir ücrete satın alırsınız. Gidiş ve dönüş biletlerinizde birbirinden farklı paketler seçmeniz mümkündür ancak aktarmalı uçuşlarda genellikle aynı paket uygulanır. Satın aldığınız paketler, sadece o uçuş için geçerli olup başka uçuşlarda kullanılamazlar.

Merve Kılıç

Merve Kılıç

Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara