Online uçak bileti satın almak güvenli midir?

Günümüzde artık uçak bileti satın alma işlemlerinin çoğu online olarak yapılıyor. Bununla birlikte internetten bilet alınırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bilet satın almak istediğiniz hava yolu şirketinin sayfasına girip uçuş tarihini seçtikten sonra ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi doldurmadan ekranınızın sol üst köşesinde yer alan arama çubuğundaki kilit işaretinin kapalı ve yeşil olması önemli. Bundan emin olduktan sonra kredi kartı bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak giriyorsunuz ve sistem sizi 3D Secure sitemine yönlendiriyor. 3D Secure sistemi online uçak bileti alımınızı güvenli hale getiren sistemdir. Visa ve Mastercard ile yapılan online işlemlerin çoğunluğunda kullanılır. Alışveriş bilgilerinizin doğrudan bankaya iletilmesiyle bilgileriniz üçüncü şahıslar tarafından görüntülenmeden işleminizi tamamlamış olursunuz. Tek yapmanız gereken 3D Secure kutusu açıldıktan sonra cep telefonunuza gelen kodu belirtilen süre içinde doğru bir şekilde girmek. Bu şekilde güvenli bir online alışveriş yapmış olursunuz.

Son güncelleme: 09/03/2015

Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. Radikal, Fanatik, Posta, Star,Cumhuriyet gazeteleri ile Cine 5 Televizyonu'nda editörlük ve yazarlık yaptı.

İlk yorumu siz yapın
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
Tüm Merak Ettikleriniz
Para birimi
x