Online check- in yapmak ne işe yarar?

Yolcuların hava alanına geldiklerini bildirmesine ve uçakta yer belirleme işlemlerini yapmasına check-in deniyor.  Koltuk belirleme işleminin web sitesindeki check-in sekmesinden, mobil uygulamadan ya da havaalanındaki kiosk cihazlarından PNR kodu ile yapılması ise online check-in olarak adlandırılıyor. Online check-in oldukça avantajlı bir işlem.

Online check-in ile;

-Koltuk seçimi yapmak için havaalanında geçirilecek süre azalıyor.

- İşlem esnasında ek hizmetler satın alınabiliyor. Örneğin ek bagaj hakkı almak isterseniz, satın alma işleminizi online check-in esnasında yapabilirsiniz.

-Bagajınızı teslim edeceğiniz kontuarı belirleyebilir ve belirlediğiniz yerden bagajınızı teslim edebilirsiniz. Bu işlemi yaptırarak uzun süre bagaj vermek için beklemenize gerek kalmayacak.

-Bazı hava yollarının online check-in yapan kişilerin kartlarına puan tanımlaması da online check-in işleminin bir diğer artısı.

Merve Kılıç

Merve Kılıç

Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara