Online check- in yapmak ne işe yarar?

Online check-in yaparak havaalanında uzun kuyruklar beklemeden uçaktaki yerinizi ayırtabilirsiniz. Havalimanına gitmenize gerek kalmadan uçuşunuzdan 24 saat öncesinde internetten online olarak ya da mobil uygulamalarla check-in yapabilirsiniz. Uçuşunuzun düzenlendiği havayolu firmalarının kendi site ve uygulamalarından check-in yapabileceğiniz gibi Enuygun check-in sayfası üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Online check- in yapmak ne işe yarar?

Online check-in yapmanın avantajları nedir?

  • Zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz: Havaalanında uzun check-in kuyruğu beklemek zorunda kalmaz ve direkt bagaj teslimine ya da güvenlik kontrolüne geçebilirsiniz.
  • Kendi koltuğunuzu dilediğiniz gibi tercih edebilrisiniz: Firmalarının çoğu online check-in özelliğini kullanan yocularına belirli bir ücret karşılığında kendi koltuklarını seçme hakkı tanır.
  • Biniş kartınızı erkenden temin edebilirsiniz: Check-in işlemlerinizi erkenden online platformlardan gerçekleştirerek biniş kartınızı uçuşunuzdan saatler önce elektronik olarak temin edebilirsiniz. Dilerseniz havalimanında elektronik biniş kartınızın çıktısını da alabilirsiniz.
  • İşlem esnasında ek hizmetler satın alabilirsiniz: Örneğin ek bagaj hakkı almak isterseniz, satın alma işleminizi online check-in esnasında yapabilirsiniz.
  • Ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz: Bazı hava yollarının online check-in yapan kişilerin kartlarına puan tanımlaması da online check-in işleminin bir diğer artısı.

Enuygun’dan uçuşunuza 24 ya da özellikle bazı yurtdışı uçuşlarında 72 saat kala check-in hatırlatması gelir. Bu hatırlatma sayesinde dilerseniz Enuygun anasayfasından yönelen check-in sayfasından ya da dilerseniz uçak bileti sayfasındaki check-in alanından gerçekleştirebilirsiniz.

Merve Kılıç

Merve Kılıç

Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara