Online check-in nedir?

İlgili havayolundan biletini satın almış olan tüm yolcuların havaalanına gelmeden önce internet üzerinden check-in yapabilmelerini sağlayan bir hizmettir. Bu hizmetin online işleme açılma süreleri havayoluna göre değişiklik gösterebilir. Pek çok havayolu online check-in işlemini uçuşlarının 24-72 saat öncesinden başlatarak, 90 dakika kalıncaya kadar internet üzerinden yapma olanağı vermektedir. Check-in işleminizin uçuşa 24 saat önce açılmasının nedeni son ana kadar uçak tipinin değişme ihtimalidir.

Murat Ekinay
Murat Ekinay

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.

İlk yorumu siz yapın
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
ENUYGUN Seyahat’ten alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.
Tüm Merak Ettikleriniz
Para birimi
x