Nasıl bilet alabilirim?

Web sitemiz üzerinden www.enuygun.com/ucak-bileti adresinden veya akıllı telefon/tabletiniz ile mobil site ve iOS veya Android uygulamalarımızdan biletlerinizi Visa/Mastercard kredi kartlarınızı kullanarak birkaç kısa adımda hızla ve kolayca alabilirsiniz.

1) Parkur seçimi

Enuygun ana sayfasında bulunan arama ekranından tek yön ya da gidiş-dönüş seçenekleri arasından seçiminizi yapın.

2) Parkur sorgulama

Sonrasında havaalanı, uçuş tarihi, kişi sayısı bilgilerini girerek uçuşları aramaya başlayabilirsiniz.

3) Sonuçlar ve filtreler

Uçuş sonuçları sayfamızda farklı havayollarının arama yaptığınız parkurdaki tüm uçuşlarını tek bir ekranda görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca ekranın sol tarafında bulunan ''Filtrele'' seçeneği de fiyat, havaalanı, havayolu şirketleri ve kalkış/varış saatine göre filtreleme olanağı ile aradığınız en uygun bilete bir adım daha yaklaştıracak.

4) Bilet seçimi

Size en uygun seferi belirleyip seçtikten sonra ilgili uçuşun üzerine tıklayarak bilgilerinizi gireceğiniz rezervasyon ekranına yönlendirileceksiniz.

5) Rezervasyon ekranı

Rezervasyon ekranında yolcu bilgilerinizi girerek ''REZERVASYON'' butonuna tıklayabilir ve havayolunun size otomatik olarak vereceği tarihe kadar biletinizi rezerve edebilirsiniz. Rezervasyon seçeneği, seçmiş olduğunuz havayolu ve uçuş tarihine göre farklılık gösterebilir.

6) Biletleme

''SATIN AL'' butonuna tıklayarak kullanım koşulları, uçuş kuralları ve gizlilik politikasını onayladıktan sonra yönlendirileceğiniz 3D Secure sistemiyle güvenli bir şekilde kredi kartı ya da bankamatik kartınızla Enuygun üzerinden bilet alım işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak ve tüm aşamaları görmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Murat Ekinay

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.

x