İnternetten satın aldığım uçak biletini nasıl görebilirim?

Uçak biletinizi Enuygun üzerinden satın aldıysanız sonradan kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bu görüntüleme için kullanabileceğiniz ilk yöntem Enuygun hesabınıza giriş yapmak ve sağ üstte yer alan isminize tıklamanız olacak. İsminize tıkladığınız an karşınızda bir menü açılacak. Bu menüde “Seyahatlerim” seçeneğine tıklarsanız daha önce satın aldığınız biletler karşınızda listelenecek. Buradan Enuygun’dan satın aldığınız tüm uçak biletlerini görebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de uçak biletinizi Enuygun hesabınıza giriş yapmadan görüntülemek. Bunun için PNR Sorgulama sayfamızı kullanabilirsiniz. Biletinizi satın aldıktan sonra size e-posta ve sms ile gönderilen rakam ve harflerden oluşan kodu bu sayfadaki PNR Kodu alanına girebilir sonrasında da soyadınızı yazarak “PNR Sorgula” butonuna tıklayabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından uçak biletinizi görüntüleyebilirsiniz.

 

Seda Suvat

Seda Suvat

Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca uçak bileti ve tatil rezervasyonları konusunda kazandığı uzmanlıkla, 2015’ten beri Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara