İngiltere vizesi nasıl alınır?

İngiltere vizesi alırken bilmeniz gereken ilk husus, İngiltere’nin Schengen ülkelerinden biri olmadığıdır. Bu nedenle, Schengen vizesi İngiltere’ye girebilmenizi sağlamayacaktır. İngiltere, vize başvuruları için konsolosluklarının anlaşmalı oldukları vize işlem merkezleri Worldbridge ile çalışmaktadır. Başvurularınızı sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya’da bulunan Worldbridge vize işlem merkezlerinden yapabilirsiniz. Kararlar ise İstanbul’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği konsolosluk birimi tarafından verilmektedir.

Bunlara ek olarak, vize başvuruları randevuyla şahsen yapılmakta olup, karar ise talebinize göre adresinize ya da başvuruda bulunduğunuz Worldbridge vize işlem merkezine gönderilmektedir. Sonuç olarak; sizden istenen tüm belgeleri hazırlayabildiğinizden emin olmalısınız, aksi takdirde başvurunuz reddedilecektir. Bu belgeler ise başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Hangi vize türüne başvuruyorsanız, onun için gerekli belgelerin hangileri olduğunu tam olarak öğrenmeyi ihmal etmemelisiniz.

Seda Suvat

Seda Suvat

Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca uçak bileti ve tatil rezervasyonları konusunda kazandığı uzmanlıkla, 2015’ten beri Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara