Havaalanlarına ulaşım seçenekleri

Havaalanlarına ulaşabilmek için;

- Şahsi aracınızı kullanabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz yerden havaalanına uzaklığı ve trafiğin durumunu iyi hesaplamanız gerekiyor. Havaalanına şahsi aracınızla gitmeye karar verdiyseniz, otopark ücretini öğrenip, planlamanızı buna göre yapmayı ihmal etmeyin.

- Toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Bazı şehirlerde belediye otobüslerinin havaalanı-şehir merkezi arası seferleri bulunmaktadır, sefer saatleri öğrenilip bu yol kullanılabilir. Ayrıca Havataş ya da Havaş gibi özel hizmet veren otobüsler yoluyla da ulaşım sağlanabilir. İstanbul ve pek çok Avrupa şehrinde metro yoluyla havaalanlarından merkezi bölgelere ulaşılabiliyor. Valizleriniz çok miktarda ve ağır değil ise en hızlı seyahat şeklinin bu olduğu söylenebilir. Yurtdışında toplu taşıma kullanarak havalanına ulaşmak için kullanacağınız havaalanının web sitesini mutlaka ziyaret edin. Bu konuda çok yardımcı olacaktır.

-Taksi kullanabilirsiniz. Bilmediğiniz bir şehirde taksi kullanmak hem maddi hem de güvenlik açısından biraz ürkütücü olabilir. Bunun için taksi ile ulaşım planlıyorsanız daha önceden bloglarda paylaşılmış yazıları okuyup taksi ücretleriyle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Kaldığınız otelin resepsiyonundan da size taksi çağırmaları ve pazarlık için yardım isteyebilirsiniz.

Merve Kılıç

Merve Kılıç

Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara