Havaalanlarına ulaşım seçenekleri

Havaalanlarına ulaşabilmek için;

- Şahsi aracınızı kullanabilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz yerden havaalanına uzaklığı ve trafiğin durumunu iyi hesaplamanız gerekiyor. Havaalanına şahsi aracınızla gitmeye karar verdiyseniz, otopark ücretini öğrenip, planlamanızı buna göre yapmayı ihmal etmeyin.

- Toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Bazı şehirlerde belediye otobüslerinin havaalanı-şehir merkezi arası seferleri bulunmaktadır, sefer saatleri öğrenilip bu yol kullanılabilir. Ayrıca Havataş ya da Havaş gibi özel hizmet veren otobüsler yoluyla da ulaşım sağlanabilir. İstanbul ve pek çok Avrupa şehrinde metro yoluyla havaalanlarından merkezi bölgelere ulaşılabiliyor. Valizleriniz çok miktarda ve ağır değil ise en hızlı seyahat şeklinin bu olduğu söylenebilir. Yurtdışında toplu taşıma kullanarak havalanına ulaşmak için kullanacağınız havaalanının web sitesini mutlaka ziyaret edin. Bu konuda çok yardımcı olacaktır.

-Taksi kullanabilirsiniz. Bilmediğiniz bir şehirde taksi kullanmak hem maddi hem de güvenlik açısından biraz ürkütücü olabilir. Bunun için taksi ile ulaşım planlıyorsanız daha önceden bloglarda paylaşılmış yazıları okuyup taksi ücretleriyle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Kaldığınız otelin resepsiyonundan da size taksi çağırmaları ve pazarlık için yardım isteyebilirsiniz.

Son güncelleme: 09/03/2015

Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. Radikal, Fanatik, Posta, Star,Cumhuriyet gazeteleri ile Cine 5 Televizyonu'nda editörlük ve yazarlık yaptı.

İlk yorumu siz yapın
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
Tüm Merak Ettikleriniz
Para birimi