Enuygun.com güvenilir mi?

Enuygun.com sitesi bütün işlemlerini SSL adı verilen ve kullanıcı ile enuygun.com arasında güvenli bir ağ kuran bir sistem üzerinden açık vermeden yapar. İnternet üzerinden karşılaştırma yaparak uçak bileti satın almanızı, kredi başvurusu yapmanızı ya da sigorta teklifi vs. almanızı sağlayan enuygun.com sitesi, tüm bu işlemleri güvenlik ağı kullanarak yapar.

Kullanıcı ve enuygun.com arasındaki internet bağlantısı, SSL adı verilen ve dünyaca ünlü önemli bir güvenlik sistemi üzerinden kurulur. Böylece üçüncü kişilerin, sizinle enuygun.com arasına girmesine izin verilmez. Dolayısıyla da sizin bilgilerinize başka kişiler kesinlikle ulaşamaz.

Kredi kartı bilgilerimin güvenliği nasıl sağlanıyor?

Ayrıca uçak bileti satın alırken, 3D Security denilen bir güvenlik uygulaması daha kullanır. Bankanızdan alabileceğiniz ve kredi kartınızın tabi olduğu bu sistemle, bilet satın alırken mutlaka cep telefonunuza mesaj gelir. Bilet satın alırken aynı zamanda cep telefonunuza gelen güvenlik şifresini de girmeniz gerekir. Bu şifreler tek kullanımlıktır. Bu şifreyi girmeden kredi kartınızdan asla para çekilmez. Ve bu şifre kısa bir süre sonra geçerliliğini yitirir. Dolayısıyla kredi kartı numaranızla ve sadece sizin cep telefonunuza gelen özel bir mesaj yardımıyla bilet satın alınabilir.

Kişisel bilgilerimin güvenliği nasil sağlanıyor?

Siz ve enuygun.com arasındaki güvenlik bağlantısı SSL protokolüyle sağlanır. Araya üçüncü bir kişinin girmesine izin verilmez. Uçak bileti alımı sırasında kimlik bilgileriniz doğrudan havayolunun yönlendirme sayfasına gider. Burada da yine havayollarının güvenlik sistemleri devreye girer. Sizin bilgileriniz yine kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmaz ve bilgileriniz direk bankanın kendi ekranlarına yönlendirilir. Dolayısıyla internetten size zaman ve para tasarrufu sağlayan enuygun.com üzerinden işlem yapmak güvenli ve aynı zamanda da oldukça kolaydır.

Son güncelleme: 08/05/2015

Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. Radikal, Fanatik, Posta, Star,Cumhuriyet gazeteleri ile Cine 5 Televizyonu'nda editörlük ve yazarlık yaptı.

İlk yorumu siz yapın
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
Tüm Merak Ettikleriniz
Para birimi