Economy Class nedir?

Economy Class, havayolları arasında en fazla kontenjana sahip olan uçuş sınıfıdır. Daha ekonomik fiyatlarla uçuş yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği bu sınıf, kampanyalı ve promosyonlu uçak biletlerinin olduğu grubu kapsamakta.

Economy Class uçuşu yapmak isteyen bir kişinin uçuş saatinden en az 2 saat önce hava alanına gitmesi gerekmektedir. Eğer online check-in yapıldıysa, uçuş saatinden 1 saat önce hava alanında hazır bulunulması da yeterli olacaktır.

Economy Class uçuşlarında uçuş süresine göre yiyecek ve içecek ikramları yapılmaktadır. Ayrıca huzurlu ve konforlu vakit geçirilebilmesi için de yolculara verilen kulaklıklardan müzik ya da film yayını yapılmaktadır. Böylece kahvenizi yudumlarken filminizi izleyebilir ya da kitabınız eşliğinde enstürmantel bir müziğin tadını çıkarabilirsiniz.

Tuğba Hacıbayramoğlu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. Radikal, Fanatik, Posta, Star,Cumhuriyet gazeteleri ile Cine 5 Televizyonu'nda editörlük ve yazarlık yaptı.

x