Cep telefonu ile check-in yapılabilir mi?

Pek çok havayolu şirketi size mobil check-in imkanı veriyor. Bunun için cep telefonunuzdan uçak biletinizi aldığınız firmanın mobil uygulamasına ya da web sitesine girip “Check-in” başlığını tıkladıktan sonra PNR kodunuzu(rezervasyon kodu) ve ad-soyad bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Bu bilgileri girdikten sonra sizin için otomatik olarak seçilen koltukla ya da kendi seçtiğiniz bir koltuk numarasıyla devam edip işlemi tamamlıyor ve onaylıyorsunuz. Bu aşamaları geçtikten sonra e-mail ve SMS yoluyla barkod bilgilerini içeren link size gönderiliyor. Güvenlik geçişlerinde bu barkod aracılığı ile geçiş yapabiliyorsunuz.

İnternet paketinizde veya servis sağlayıcınızda çıkabilecek sorunlara karşı ekran resmi alıp saklamanız iyi olabilir.

Son güncelleme: 09/03/2015

Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. Radikal, Fanatik, Posta, Star,Cumhuriyet gazeteleri ile Cine 5 Televizyonu'nda editörlük ve yazarlık yaptı.

İlk yorumu siz yapın
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
Tüm Merak Ettikleriniz
Para birimi
x