Biletimi nasıl iptal edebilirim? Para iademi nasıl alabilirim?

Bilet iptal ve iade işlemleriyle ilgili 0850 333 88 88 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak işlem yaptırabilirsiniz. Para iadesi gereken işlemler kredi kartınızın bulunduğu bankaya göre 3 (üç) iş günü ile 5(beş) iş günü arasında değişiklik gösterebilir. Banka kartları (debit) ile yapılan işlemlerin iade süresi, bankalar arası prosedürlerden dolayı 7 (yedi) iş gününe kadar uzayabilir.

Garanti Bankası banka kartı (debit) işlemlerinde ise süre 10 (on) iş günü üzerine çıkabilir. Uçuşunuzun iptal edilmesi biletinizin tarafımızdan iadeye alındığı anlamına gelmez ve sadece ilgili uçuş veya uçuşların iptalini kapsar. İlgili havayolunun çağrı merkezinden yaptırılmış olan rezervasyon iptal işlemleri için eğer iptal edildiği bilgisi ve iade talebi tarafımıza bildirilmemiş ise biletlerin iade süreci başlatılamamış olacaktır. İptalin havayolu ile görüşülerek yapıldığı durumlarda, iadenizi talep etmek için mutlaka 0850 333 88 88 numaralı Çağrı Merkezimize başvurmanız gerekir.

Biletinizin iadesi tarafımızdan talep edildiği tarihten itibaren, havayolu ile bağlantıya geçilecek olup, gelecek olan iade tutarı, ödeme yaptığınız kredi veya bankamatik kartına (yapılan işleme göre taksit veya tek çekim olarak) iade edilecektir. Muhasebe departmanımız tarafından bankaların mesai saatlerine göre işlemleriniz yapılacaktır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade işlemi aynı kredi kartına yapılabilir. Nakit ya da havale olarak iade edilemez.

Murat Ekinay

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.

x