Bilet iptal güvencesi hangi durumlarda geçerlidir?

• Bilet İptal Güvencesi, sadece bilet satın alımı sırasında alınabilir.

• Bilet İptal Güvencesi ile hiçbir neden göstermeden uçuştan 3 saat öncesine kadar bilet iptal edilebilir ve bilet tutarının %90’ı geri alınabilir. Bilet tutarının iade edilecek olan %90’ı, sigorta tazminatı ödemesi ve müşterinin uçak bileti sağlayıcısından geri alacağı bilet iade tutarlarının toplamıdır.

• Acil ve mücbir sebepler söz konusu olduğunda gerekli belgelerle birlikte uçuş saatine kadar bilet iptal edilebilir.

• Bilet İptal Güvencesi, seyahat sigortası paketine dahil edilmiş bir ek teminattır. Seyahat sigortası seyahat suresince size tıbbi tedavi, tıbbi nakil ve bagaj kaybı için koruma sağlarken bilet iptal teminatı yolculuk öncesi iptal riskine karşı koruma sağlar.

• Bilet İptal Güvencesi, promosyonlu ve promosyonsuz her uçuşta geçerlidir.

• Bilet İptal Güvencesi, hem tek yön hem de gidiş dönüş biletler için geçerlidir. Gidiş dönüş alınan biletlerde, çift yön bilet iptali halinde toplam bilet tutarı üzerinden ödeme yapılacaktır. Gidiş dönüş biletlerde tek yön bilet iptali halinde ise iptal edilen biletin tutarı üzerinden ödeme yapılır. Paket fiyatlama (gidiş ve dönüş uçuşları için özel ve tek bilet fiyatlaması) ile yapılan satın almalarda tek yön biletin iptali teminat ve hizmet kapsamında olmayıp herhangi bir ödeme söz konusu değildir. Paket fiyatlama ile yapılan satın almalarda çift yön bilet iptali halinde toplam bilet tutarı üzerinden ödeme yapılacaktır.

Merve Kılıç
Merve Kılıç

Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.

Yorum Yap

Hızlı Uçuş Ara

x