Banka kartı ile uçak bileti alınır mı?

Uçak bileti satın almak için Enuygun’u seçerseniz tercih edebileceğiniz farklı ödeme yöntemleri var. Kredi kartınızla, banka kartınızla ya da maaş kartınızla ödemenizi yapabileceğiniz gibi BKM Express hesabınızı da bağlayabilirsiniz. Seçenekleriniz bunlarla da sınırlı değil. Diğer ödeme yöntemlerine tıklarsanız iDEAL ve Giropay ile de uçak biletinizi alabilirsiniz.

Banka kartı ile ödeme yapmak uçak bileti satın almanın en kolay yöntemlerinden biri olsa da bazen sorun yaşadığınızı ve alışverişi tamamlayamadığınızı gözlemleyebilirsiniz. Bunun nedeni banka kartınızın online alışverişe açık olmaması olabilir. Bankanızla görüşerek kartınızı online alışverişe açtırabilirsiniz ya da mobil bankacılık veya internet bankacılığında kart ayarlarını seçerek bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

 

Seda Suvat

Seda Suvat

Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca uçak bileti ve tatil rezervasyonları konusunda kazandığı uzmanlıkla, 2015’ten beri Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.

Hızlı Uçuş Ara