Şanghay - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
7.677 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
9 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 31°C / 16°C

Şanghay Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Shanghai Hongqiao Intl. Havalimanı

Raylı Sistem

Genel olarak turizm amaçlı ziyaretlere pek fazla rastlanmayan Pasifik kıyısındaki bu şehirde ziyaretlerin genel amacı iş. Pasifik kıyısındaki en büyük endüstri şehri olan Şanghay’ın ikinci uluslararası haalimanı olan Hongqiao da bu yükü önemli miktarda kaldırıyor. Şehirdeki ticari faaliyetlerini gerçekleştiren çoğunluğu Çinli ve Asyalı yolcular havalimanına ulaşmak için 2 ve 10 numaralı metro hatlarını kullanarak havalimanına 19 ile 22 dakika arasında ulaşabiliyor.

Otobüs

Genellikle trafik nedeniyle havalimanı – şehir arasında kara taşıtlarının çok fazla tercih edilmemesine rağmen şehir merkezinden havalimanına ulaşımda 3 otobüs hattı yer alıyor. Bunlardan 941 numaralı otobüs merkez tren garına, Airport 1, şehir merkezi üzerinden Pudong Havalimanı’na ulaşırken sadece gece kalkan 316 hat numaralı otobüsle de şehir merkezine ulaşımı sağlıyor.

Taksi

Şehrin ticaret, sanat, kültür ve konut alanlarından tutacağınız taksilerle havalimanına ulaşmak mümkün. Trafiğin kronik haline geldiği şehirde yakın mesafede yer alan havalimanına yarım saat gibi bir sürede ulaşılabiliyor.

Özel Araç

Ticaret merkezleri ve şehir merkezinden aracınızla havalimanına ulaşmak için şehrin neredeyse ortasından geçen Yan’an yolunu takip edip G50 otobanına çıkmanız gerekiyor. Bu yol sizi havalimanına bağlayacak olan Hongyu otoyoluna çıkaracaktır. Havalimanında toplamda 800 araçlık 3 farklı otopark yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Genel olarak Asya ülkelerinden gelen 40 milyonu aşkın ziyaretçi ağırlayan havalimanından yine çoğunlukla Çinli ve Asyalılara hitap eden restoran ve mağazalar yer alıyor. Asya mutfağından ürünler sunan restoranların yanında geniş bir duty free ve etkinlik alanlarının da bulunduğu havalimanında dünyaca ünlü restoran zincirleri de bulunuyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Shanghai Pudong Intl. Havalimanı

Pudong Havalimanı

Raylı Sistem

Şehrin merkezi olan Halk Meydanı ve merkez tren garı dışında sosyal, kültürel ve eğlence merkezi olan Bund’dan havalimanına ulaşmak için 2 numaralı metro hattını kullanmanız gerekiyor. Bund’dan Nanjing Road East istasyonundan binilen metro ile Longyang istasyonuna ulaşacaksınız. Burası havalimanına giden Maglev trenine aktarma yapacağınız istasyondur. İki araç için de bilet otomatlarından bilet almanız gerekiyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım yaklaşık bir buçuk saat sürüyor.

Havalimanı Otobüsleri

Merkez tren garından kalkan “Havaalanı 5” hat numaralı otobüsle havalimanına ulaşmak mümkün olsa da genellikle trafik ve varış süresinden dolayı bu araç tercih edilmez. Bu otobüsle havalimanına ulaşım 2 saati aşar.

Taksi

İngilizcenin çok fazla konuşulmadığı şehirde taksicilere adres tarif etmek için bir harita ya da gitmek istediğiniz yerin Çince olarak yazıldığı bir kağıdınızın olması her zaman faydalıdır. Bunu otel çalışanları aracılığıyla da anlatabilirsiniz. Şehrin birçok noktasından taksiyle havalimanına ulaşım 45-50 dakika civarı sürmektedir. 10 kilometre ve üzeri yolculuklarda taksimetreler, kilometre başına 3,6 yuan yazar.

Özel Araç

Trafiği ve hızla büyümesinden dolayı yolların sürekli değişmesinden dolayı araç kulanmanın güç olduğu şehirden havalimanına ulaşmak için Kuzey Güney otoyolunu kullanarak Huangpu nehrini geçerek Huaxia otoyoluna ulaşmanız gerekiyor. Güney doğu yönünde takip edeceğiniz bu yol sizi doğrudan havalimanına ulaştıracaktır. Havalimanında araçlarınız için ilk 20 dakika ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 4500 araçlık bir otopark yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Yıllık 51 milyon yolcuyu ağırlayan havalimanı, çoğunlukla uzun yolculuklar yapan yolculara ev sahipliği yaptığı için havalimanı servisleri de çok geniştir. Tüm dünya bankalarının ortak ATM ve şubelerinin bulunduğu havalimanında dünya mutfağının hemen her türünün bulunduğu restoranlarla Asya restoranları bulmak mümkün. Havalimanı ayrıca geniş bir duty free’ye de sahip.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Şanghay-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Şanghay-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Şanghay-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Şanghay-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Şanghay-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Shanghai Hongqiao Intl. Havalimanı, Shanghai Pudong Intl. Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Şanghay-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Şanghay-Adana arası uçuş mesafesi toplam 7677 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 9 saat 30 dakika sürüyor.

Şanghay-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Şanghay-Adana uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
16ºC
31ºC
Paz
Pzt
17ºC
33ºC
Pzt
Sal
18ºC
31ºC
Sal
Çar
19ºC
29ºC
Çar
Per
20ºC
30ºC
Per
Haritada Görüntüle
Şanghay - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi