Prag - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.212 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 30°C / 20°C

Prag Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Prag Václav Havel Havalimanı’na varmak için toplu taşıma araçlarını kullanmayı düşünüyorsanız, öncelikle metro, tramvay veya otobüs vasıtalarından birini kullanarak havalimanı otobüslerinin veya özel servis noktalarının kalkış noktalarına gelmeniz gerekiyor. Bulunduğunuz yere veya bineceğiniz araca göre çeşitli seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

Bunun haricinde özel aracınızla, taksiyle veya araç kiralayarak da yolculuk etmek bir alternatif.

Servis

Eğer Hlavní Nádraží, Masarykovo Nádraží, veya Náměstí Republiky istasyonlarına yakın bölgelerdeyseniz, yürüyerek veya diğer araçlardan aktarma yaparak bu istasyonlardan geçen Çek Demiryolları’nın sağladığı Havalimanı Ekspres Otobüsü’ne binebilirsiniz. Daha hesaplı olması açısından biletinizi online almanızı tavsiye ederiz. AAA Taksi şirketinin düzenlediği Minibus Cedaz adlı özel servisleri kullanarak da havaalanına ulaşabilirsiniz. Nispeten daha pahalı olan bu servis, yarım saatte bir Náměstí Republiky ile havalimanı arası sefer yapıyor.

Ayrıca kapıdan kapıya hizmet sağlayan özel veya toplu taşıma servislerinden faydalanmanız da mümkün. Bu hizmet, diğer servis hizmetlerine göre daha lüks olanaklara sahip. Eğer özel servisi kullanmayı düşünüyorsanız, firmalardan önceden online rezervasyon yapmanız gerekiyor.

Otobüs

Şehir içindeki bazı metro istasyonlarına uğrayarak geçen birkaç otobüs hattı, havalimanına doğrudan ulaşım sağlıyor. Eğer şehir merkezindeyseniz, bu otobüslerle ortalama kırk beş dakika içerisinde havalimanına varmanız mümkün. Şehir içinden havalimanına sefer yapan otobüs hatları arasında 100, 119 ve 191 numaralı hatlar bulunuyor. Eğer şehir merkezine yakınsanız, en pratik çözüm, 119 numaranın geçtiği metro istasyonundan faydalanmak. Eğer gece yarısından sonra havalimanına seyahat edecekseniz, 501 numaralı gece otobüsünü kullanmanız gerekiyor. B Metro Hattı’ndaki Zličín istasyonundan kalkan 100 numaralı otobüs, on sekiz dakika içinde havalimanına varıyor.

Bu otobüs, on iki ila otuz dakika arasında sefer yapıyor. C Metro Hattı’ndaki Nádraží Veleslavín istasyonundan kalkan 119 numaralı otobüs, on yedi dakika içerisinde havalimanına ulaşıyor. Bu otobüs, beş ila yirmi dakika aralıklarla hareket ediyor. En sık tercih edilen, B Hattı’ndaki Anděl isyasyonundan kalkan 191 numaralı otobüs, yaklaşık kırk sekiz dakika içerisinde havalimanına erişim sağlıyor. Bu otobüs, aynı zamanda A Hattı’ndaki istasyondan da geçiyor. Gece otobüsü olarak geçen 510 numaraya ise I. P. Pavlova istasyonundan kırık iki dakika içerisinde ulaşabilirsiniz Bu sefer, Arbesovo náměstí istasyonuna da uğruyor.

Metro

Prag metro ağı oldukça gelişmiş olmasına rağmen havalimanına doğrudan ulaşım sağlamıyor.

Ancak havalimanına giden otobüslere ulaşmak için metro faydalı bir seçenek. Havalimanına giden 191 numaralı otobüse, Petřiny metro istasyonuna giderek ulaşabilirsiniz.

Prag metrosu, A, B ve C olarak üç ana hatta ayrılmıştır. A hattı, yani yeşil hat, Prague Şatosu, Lesser Town, Old Town Meydanı, New Town’daki Wensceslas Meydanı ve Depo Hostivař istasyonları arasında sefer yapıyor.

B hattı, yani sarı hat, Lesser Town güneyindeki Zličín istasyonundan başlayarak, A hattıyla kesişen Můstek istasyonuna uğruyor ve oradan Old Town’un doğusundaki Černý Most Meydanı’na varıyor. C hattı, yani kırmızı hat ise, Letňany istasyonundan hareket ederek Florenc istasyonunda B hattı ile, Muzeum istasyonunda A hattı ile kesişiyor ve oradan Háje istasyonuna ulaşıyor.

Tramvay

Havalimanına seyahat eden otobüslere aktarma yapmak için bir diğer alternatif de tramvay. 1, 2, 7, 9, 10, 18, 20, 22, 25, 36 numaralı hatlarda inerek, havalimanı otobüslerine kısa mesafede ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Metronun ulaşamadığı bölgelere otobüsün yanı sıra, tramvaylarla da erişebiliyorsunuz.

Metro duraklarından kalkıp şehrin ara bölgelerine giren tramvaylar, şehir içi ulaşımı rahatlatan bir sisteme sahip. Tramvaylar, gündüz zamanında dört ile on dakika aralıklarında, gece ise on ikiden sonra yarım saatlik aralıklarda hareket ediyorlar.

Tren

Trenler, şehir içi ulaşımdan daha çok diğer şehirlere ve ülkelere ulaşımda kullanılan alternatif bir yöntem. Şehirler arası seyahatlerde kullanılan hızlı tren çok tercih edilen bir seçenek. Praha Hlavni Nadrazi Tren İstasyonu, bu tren seferleri için kullanılan ana kalkış noktası. Bunun yanı sıra, seferlerin bazıları Nadrazi Holešovice İstasyonu’ndan gerçekleşiyor. Bu istasyona C metro hattından erişim sağlayabiliyorsunuz. Treni ayrıca, havalimanına ulaşım sağlayan otobüslere aktarma yapma amacıyla kullanmanız da mümkün.

Taksi

Taksi, Prag’ta pahalı bir yöntem. Eğer konforlu bir ulaşım sağlamak istiyorsanız, araç kiralama daha uygun bir seçenek. Yine de istediğiniz koşulda, şehrin her bölgesinden kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Araç Kiralama Havalimanına gitmek için veya öncesinde seyahat sürenizce daha rahat ulaşım sağlayabilmek için, şehir içinde bulabileceğiniz rent a car şirketlerinden veya online rezervasyon ile araç kiralayabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Prag Václav Havel Havalimanı’nda vakit geçirmek oldukça keyifli. Bütçenize göre uygun fiyatlı veya lüks restoran seçenekleri bulunuyor. Restoranların fiyatlanmasını üzerlerindeki sembollere göre anlayabiliyorsanız. Tek dolar işaretli restoranlar ($) ucuz, iki dolar işaretli restoranlar ($$) orta, üç dolar işaretli restoranlar ($$$) ise premium olarak kategorize ediliyor. Havalimanında, uygun fiyata alkol, çikolata, parfüm gibi ürünler bulabileceğiniz birçok duty free dükkan bulunuyor.

Bunun yanı sıra, hediyelik eşya satan yerler, birçok kitap ve dergi bulabileceğiniz kitapçılar, Burberry, Emperio Armani, Hugo Boss, Longchamp, Lacoste, Victoria’s Secret gibi birçok markanın dükkanlarını ziyaret etmeniz, uzun beklemeleriniz için lüks VIP bekleme salonlarında vakit geçirmeniz mümkün.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Prag-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Prag-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Prag-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Prag-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Prag-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Vaclav Havel Prague Havalimanı, Praha hlavní nádraží Havalimanı, Praha-Holešovice Havalimanı, Vodochody Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Prag-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Prag-Adana arası uçuş mesafesi toplam 2212 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat 40 dakika sürüyor.

Prag-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Prag-Adana uçuşları için en uygun gün: Perşembe.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
20ºC
30ºC
Çar
Per
20ºC
27ºC
Per
Cum
19ºC
28ºC
Cum
Cmt
16ºC
26ºC
Cmt
Paz
13ºC
27ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Prag - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi