Pekin - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
6.810 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
8 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 32°C / 21°C

Pekin Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Capital Intl. Havalimanı

Pekin’deki en önemli ve en büyük havalimanı olan Capital Havalimanı’na şehir merkezinden gidebilmek için çok sayıda ulaşım aracı bulunuyor. Karayolu üzerinden tercih edebileceğiniz seçenekler arasında taksi, otobüs ve araç kiralama yer alırken demiryolu üzerinden tercih edebileceğiniz seçenekler arasında ise tren ve metro yer alıyor.

Taksi

Başkentin yoğun trafiğinde gidiş sürenizin uzayacağını düşünürsek taksiler, toplu taşıma araçlarına göre havalimanına bir nebze daha hızlı ulaşmanızı sağlayabilir. Şehrin her noktasından çağırabileceğiniz taksilere binerek Capital Havalimanı’na hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Taksilerin bir diğer avantajı diğer ulaşım araçlarına göre daha güvenilir olması.

Otobüs

Şehir otobüsleri ile Capital Havalimanı’na uzun sürede fakat daha hesaplı gitmeniz mümkün. En ekonomik ulaşım seçeneklerinden olan otobüslere şehrin çoğu noktasından ve otobüs istasyonundan binebilirsiniz. Farklı otobüs hatları bulunan şehirde, bulunduğunuz yere göre hangi otobüsün Capital Havalimanı’na daha hızlı gideceğini öğrenmeyi unutmayın.

Tren

Hem ekonomik hem de hızlı bir ulaşım aracı olan trenler ile Capital Havalimanı’na ve uçağınıza daha rahat yetişebilirsiniz. Dongzhimen ve Sanyuanqiao bölgelerinden binebileceğiniz trenler ile Terminal 2 ve Terminal 3 binalarına kadar gitmeniz mümkün. Ekspres trenler olduğu için çok az durakta duruyorlar ve karayoluna göre oldukça hızlı gitmenizi sağlıyor. Haftanın her günü sabah saat 6 buçuk ile gece saat 11 arasında hizmet veren trenleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Metro

Demiryolu ulaşımı seçeneklerinizden bir diğeri olan metro sayesinde Capital Havalimanı’na son derece hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Aynı zamanda ekonomik olan metronun tek dezavantajı, bazı bölgelerden binildiğinde Capital Havalimanı’na gitmek için metro hatları arasında aktarma yapmak durumunda kalınması. Bu nedenle bindiğiniz yere göre izlemeniz gereken istikameti öğrenmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Araç Kiralama

Capital Havalimanı’na karayolu üzerinden gitmenizin bir diğer yolu da araç kiralama. Şehrin çoğu yerinde var olan araç kiralama firmalarının ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile özel bir şoförün sürücülüğünde veya dilerseniz kendiniz sürücülük yaparak Capital Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Dünyanın en işlek havalimanı olan Capital Havalimanı, dünyanın en fazla nüfusuna sahip ve en fazla yolcu trafiğinin yapıldığı ülkesi Çin’de bulunuyor. Çin’in başkenti Pekin’de şehir merkezine 32 kilometre uzaklıktaki Capital Havalimanı, uluslararası alanda hizmet vererek tüm dünyayı Çin’e bağlıyor. Oldukça geniş ve büyük bir alanı kaplayan Capital Havalimanı’nda üç tane büyük terminal binası mevcut. Her terminal binasında farklı hizmetlerin sunulduğu havalimanında çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Havalimanı içerisinde gezinmenizi sağlayacak elektromobilleri ücretsiz olarak kullanma imkanına sahipsiniz. İş merkezi bölümünde bulunan faks, fotokopi, telefon ve internet gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Acil durumlarda ilk yardım müdahalesinin yapılabileceği sağlık merkezinden, ihtiyaç duyduğunuz ilaçları da satın alabilirsiniz. Bunların yanı sıra kayıp eşya ofisi, toplantı ve dinlenme salonları, kışlık giysilerinizi saklama bölümü, tekerlekli sandalye, konferans ve sergi organizasyonları, posta ofisi, banka ATM’leri, giyim odaları, elektronik şarj dolum odaları ve çocuklar için oyun alanı da Capital Havalimanı’ndaki diğer hizmetler arasında bulunuyor.

Havalimanında yararlanabileceğiniz ve vakit geçirmenizi sağlayacak hizmetler arasında, alışveriş mağazaları ve yeme içme mekanları da var. Havalimanındaki yeme içme mekanlarını şöyle sıralayabiliriz: Comfort Garden, Kangzai Wonton Shop, Papa Rich, Celestial Cuisine, Avting Hong Kong Restaurant, UBC Coffee, Coolava Islands, Queens Cafe, Starbucks, KFC, Ishijah Coffee, Dio Cafe, C. Straights Cafe, Pizza Hut, The Lucky Shamrock, Viojoy Dining Hall, Flavor Tang, My Mill, Yoshinoya, Chinese Food City, Kissn Bake, Baskin-Robins, Real Kungfu Restaurant, My Mill, Dachengja, Cafe Sambal, Lei Cafe, Moggi Coffee, Jazz Island Coffee, Costa Coffee, MacDonald, Burger King, Gino Café, Muslim Restaurant, Haagen-Dazs, Phrik Thai, Bibigo, DJK Korean Restaurant, Henki Dessert ve Meiyuan Dairy Snack.

Alışveriş mağazaları arasında ise şunlar yer alıyor: AIRCO Fruit Store, Tu Shi Yuan, Airco Specialty Shop, Quanjude Roast Duck 113, EVA Jewelery, Book House, 1436, CROCS, Ferranre, T100, Powerland, AIRCO Convenient Shop, AIRCO Toy, Wenxin Tea, Zhouheiya, Brightpower Books, SKAP, BMW Lifestyle, Jack Wolfskin, Canudilo, Bone China, AIRCO Galeries Lafayette, Yunhong, Blue Edge Digital, Bvlgari, Hour Passion, Chinese Gold Store, Swatch, Swarovski, Omega, Tongrentang, Breo, Camus, Franz, Kiehls, Elle Home, Crown Bags Store, Bally, Erdos, Gant, Lacoste, Jeep, Mango, Columbia, Cabrida, Maxmara, Zegna, Timberland, Nautica, Asilk, ShangaiTang ve Alfred Dunhill.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Beijing Nanyuan Havalimanı

Pekin’in ikinci büyük havalimanı olan Nanyuan Havalimanı’na gitmek için çeşitli ulaşım seçeneklerine sahipsiniz. Bunları başta taksi olmak üzere, otobüs, transfer aracı ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz.

Taksi

Şehir merkezinden Nanyuan Havalimanı’na gitmek için tercih edebileceğiniz ulaşım araçlarından birisi taksiler. Güvenilir ve konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsanız taksileri kullanabilirsiniz. Trafiğin yoğunluğuna göre havalimanına gidiş süreniz değişebileceği gibi taksi ücreti de değişebilir.

Otobüs

Nanyuan Havalimanı’na gitmenin bir diğer yolu otobüslerle olabilir. Şehrin çoğu noktasından binebileceğiniz otobüslerle Nanyuan Havalimanı’na ekonomik şekilde gidebilirsiniz. Otobüsün son durağı havalimanındaki Xinhua Lu Nankou adı ile bilinen otobüs durağı olacak. Sabah saat 5 ile gece 10 arasında hizmet veren otobüslerden yararlanabilirsiniz.

Transfer Aracı

Nanyuan Havalimanı’na gitmek için kaldığınız otelin transfer hizmetini tercih edebilirsiniz. Kaldığınız otelin ücretli veya ücretsiz olarak size sunacağı transfer hizmeti sayesinde uçağınıza yetişmeniz mümkün.

Araç Kiralama

Araç kiralama, havalimanına gitmek için seçenekleriniz arasında yer alıyor. Şehrin çoğu noktasındaki araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar ile Nanyuan Havalimanı’na rahatça gidebilirsiniz. Aracı ister şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Çin’in başkenti Pekin’deki ikinci büyük uluslararası havalimanı olan Nanyuan Havalimanı, aynı zamanda askeri hava üssü olarak da kullanılıyor. Diğer havalimanlarına göre biraz daha küçük ölçekli olan Nanyuan Havalimanı, bölgesel alanda 50’den fazla şehre hizmet vermekle birlikte uluslararası alanda ise sayılı yerlere hizmetini sürdürüyor.

Nanyuan Havalimanı’nda İç Hatlar ve Dış Hatlar için iki terminal binası mevcut. Terminal binaları çevresinde geniş park alanlarının bulunduğu Nanyuan Havalimanı’nda yolcuların rahatça aradıklarını bulabilmeleri planlanmış. Terminal binalarında en temel hizmetlerden olan kayıp eşya bürosu, banka ATM’leri, sağlık merkezi gibi bölümlerin yanı sıra yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir kafeterya ve alışveriş yapabileceğiniz mağazası da bulunuyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Daxing International Havalimanı

Şehir Merkezinden Pekin Daxing Havaalanı'na Ulaşım

46 km uzaklıktaki şehir merkezinden Pekin Daxing Havaalanı'na ulaşım için otobüs, hızlı tren, metro ve şehirlerarası trenler gibi toplu taşıma araçlarından; araba kiralama ve taksi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Geniş bir kara yolu ulaşım ağına sahip havalimanına şehirlerarası otobüs terminallerinden, Tianjin Kruvaziyer Limanı’ndan ve diğer havalimanlarından da ulaşım imkanları bulunuyor.

Taksi ile havalimanına ulaşım

Çin'de uluslararası sürücü ehliyetleri kabul edilmediğinden yabancılar çoğunlukla taksiler ile ulaşım sağlıyor. Pekin merkezinde 7/24 klimalı ve geniş araçlar bulabilir, kolayca havalimanına gidebilirsiniz. Pekin taksilerinin fiyatları oldukça ekonomik ama şehir yoğun bir trafiğe sahip olduğundan ulaşım süresi ve fiyatlar değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca yoğun saatlerde (07:00-09:00 ve 17:00-20:00 arası) taksi bulmak da oldukça zor. Yasak Şehir ve Wangfujing Caddesi gibi yoğun bölgelerde de taksi bulmanın zor olduğunu unutmayın.

Hava yağmurlu veya karlı ise yoğun trafikten dolayı taksi yerine toplu taşımayı kullanmanız daha iyi olacaktır. Uçağa yetişmeniz gerekiyorsa ve taksi kullanmak istiyorsanız taksilere önceden rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Bir taksi yolculuğunun başlangıç ​​fiyatı ilk 3 km için 1,8 $. Taksiniz bu mesafeyi geçerse ücret km başına 0,32 $, ilk 15 km'den sonra ise 0,48 $ olarak ekleniyor. Geçiş ücretleri yolcular tarafından ödeniyor ve gece vardiyasında (23:00-05:00) yolculuk için %20 ek ücret alınıyor. Taksilerde uluslararası kredi kartları kabul edilmiyor, bu yüzden ödemelerinizi nakit olarak veya Beijing Transportation Smart Card, Wechat, Alipay ve UnionPay ile yapabilirsiniz.

Pekin'de turistleri ve yolcuları dolandıran veya fazla ücret isteyen sahte taksiler var, bu nedenle resmi taksilerde ayırt edici “TAXI” işareti bulunuyor ve plakalar her zaman "B" harfiyle başlıyor. Taksimetreleri olan resmi taksilerde taksi şirketinin markası ve sürücünün adı, gösterge panelinde açıkça gösterilmesi gerekiyor. Resmi taksiler yolculuk sonunda bir makbuz veriyor, bu makbuz elle yazılıyorsa bindiğiniz taksi büyük ihtimalle sahte bir taksidir. Taksi sahte ise veya taksimetresi çalışmıyorsa yasal olarak ücreti ödememe hakkına sahipsiniz.

Pekin’de taksi şoförlerinin çoğu İngilizce bilmiyor, bu nedenle otelinizin veya gideceğiniz yerin adını mutlaka Çince yazmanız gerekiyor. 

Metro ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Pekin’de yoğun olarak kullanılan metro hizmetleri ile Caoqiao İstasyonu ve Daxing Xincheng İstasyonu’ndan 06:30-22:30 arasında, her 10 dakikada bir geçen Yeni Hat ile havalimanına yaklaşık 3,5 $ bilet ücreti ile 19 dakikada gitmek mümkün.

Tren ile havalimanına ulaşım

Pekin Batı Tren İstasyonu'ndan Yeni Pekin-Xiong'an Şehirlerarası Demiryolu Hattı ile 20 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Hızlı trenlerin bilet fiyatları yaklaşık olarak 4,2 $ ve biletinizi tren istasyonundan veya Çin banka kartları ile internet üzerinden satın alabilirsiniz. 

Otobüs ile havalimanına ulaşım

Her gün 07:30-23:00 saatleri arasında hizmet veren 1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı otobüs hatlarının yanı sıra sadece geceleri çalışan 6 numaralı otobüs hattı ile Pekin’in ana tren istasyonlarından veya şehirlerarası otobüs terminallerinden havalimanına kısa sürede gidebilirsiniz.

Tianjin ve Langfang şehirlerarası otobüs terminallerine havalimanına 4,8 $ ve 10,5 $ arası bilet fiyatları ile 4 tane otobüs hattı hizmet veriyor:

1. Hat: (07:00/14:00 arası ve 150 dakika yolculuk süresi) Tianjin Otobüs / Tren İstasyonları, Daxing Havaalanı.

2. Hat: (08:30-20:30 arası her saat ve 90 dakika yolculuk süresi) Langfang Otobüs Terminali, Daxing Havaalanı.

3. Hat: (10:00-12 00, 18:00-20:00 saatleri arası ve 180 dakika yolculuk süresi) Tangshan West Otobüs Terminali, Daxing Havaalanı.

4. Hat: (07:00-10:00, 14:00-17:00 saatleri arası ve 180 dakika yolculuk süresi) Baoding Otobüs Terminali, Daxing Havaalanı.

Pekin merkezinden havalimanına ulaşabileceğiniz otobüs hatları ve güzergâhları ise:

1. Hat: (07:30-23:00) Pekin Ana Tren İstasyonu, Daxing Havaalanı.

2. Hat: (07:30-23:00) Pekin Batı Tren İstasyonu, Daxing Havaalanı.

3. Hat: (07:30-23:00) Pekin Güney Demiryolu İstasyonu, Daxing Havaalanı.

4. Hat: (07:30-23:00) Tongzhou, Daxing Havaalanı.

5. Hat: (07:30-23:00) Fangshan, Daxing Havaalanı.

6. Hat: (23:00-Son uçuş varana kadar) Xuanwu Kapısı, Daxing Havaalanı.

Araba ile havalimanına ulaşım

Pekin merkezinden üç otoyolu kullanarak, yaklaşık 1 saatlik yolculukla havalimanına ulaşabilirsiniz. Beijing-Kaifeng G45-Beijing-Taipei G3-Beijing-Kunming G5 ve Langzhuo Expressway S24 otoyolları havalimanına doğu, orta ve batı kısmından bağlanıyor.

Havalimanına kolay ve hızlı ulaşım için inşa edilen Langzhuo Expressway S24, süreyi büyük ölçüde kısalttığı için aceleniz varsa tercih edebileceğiniz otoyol. 

13 Kas 2020 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Pekin-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Pekin-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Pekin-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Pekin-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Pekin-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Capital Intl. Havalimanı, Beijing Nanyuan Havalimanı, Daxing International Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Pekin-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Pekin-Adana arası uçuş mesafesi toplam 6810 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 8 saat 30 dakika sürüyor.

Pekin-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Pekin-Adana uçuşları için en uygun gün: Salı.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
21ºC
32ºC
Per
Cum
21ºC
34ºC
Cum
Cmt
22ºC
36ºC
Cmt
Paz
21ºC
34ºC
Paz
Pzt
18ºC
32ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Pekin - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi