Oş - Adana Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.298 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
4 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 26°C / 19°C

En Ucuz Oş Adana Uçak Biletleri

Pegasus Pegasus
15 Eki 2022
7219TL'den

Oş Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Oş şehir merkezinden Oş Havalimanı’na gitmek için ulaşım seçeneği olarak minibüsleri kullanabilirsiniz. Havalimanına gitmek için farklı bir ulaşım aracının bulunmadığı Oş’ta minibüsler sayesinde yolculuk edebilirsiniz.

Ayrıca özel aracı ile yolculuk etmek isteyenler de karayolu üzerinden Oş Havalimanı’na gidebilir.

Minibüs

Oş şehir merkezindeki 107 ve 142 numaralı minibüslere binerek Oş Havalimanı’na gitme imkanına sahipsiniz. Oş Havalimanı’na gitmek için tek ulaşım seçeneğiniz olan minibüsler sayesinde uçağınıza yetişebilirsiz. Özellikle kış mevsiminde uçağınızın kalkış vaktinden en az iki saat önce yola çıkmanızı öneririz.

Havalimanı Bilgileri

Kırgızistan’ın önemli şehirlerinden biri olan Oş’ta bulunan Oş Havalimanı, şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Küçük bir havalimanı olan Oş Havalimanı, Kırgızistan’da uluslararası ve şehirlerarası alanda hizmetini sürdürüyor.

Özellikle Moskova, Bişkek bölgelerine uçuşların yapıldığı havalimanından, İstanbul ve Urumçi gibi şehirlere de uçuşlar düzenlenebiliyor.

Dağlık yerleşim nedeniyle ulaşımın pek kolay olmadığı Oş’ta, ulaşım seçenekleri kısıtlı olmakla birlikte, Oş Havalimanı tüm zorluklara rağmen şehrini dünyaya bağlayan bir havalimanı görevi görüyor.

10 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Oş-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Oş-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Oş-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Oş-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Oş-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Osh Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Oş-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Oş-Adana arası uçuş mesafesi toplam 3297 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 4 saat sürüyor.

Oş-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Oş-Adana uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
19ºC
26ºC
Per
Cum
19ºC
28ºC
Cum
Cmt
17ºC
28ºC
Cmt
Paz
16ºC
29ºC
Paz
Pzt
15ºC
31ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Oş - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi