Maskat - Adana Uçak Bileti Ara

Maskat - Adana Uçak Bileti Tahmini Fiyatlar
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.673 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 29°C / 20°C

En Ucuz Maskat Adana Uçak Biletleri

Pegasus Pegasus
09 Eki 2022
3976TL'den
Pegasus Pegasus
14 Eki 2022
3976TL'den
Pegasus Pegasus
12 Eki 2022
4166TL'den
Pegasus Pegasus
05 Eki 2022
4365TL'den
Pegasus Pegasus
07 Eki 2022
4775TL'den
Oman Air Oman Air
06 Eki 2022
10087TL'den

Maskat Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Yaklaşık 1.5 milyon nüfusuyla Umman’ın başkenti Muscat, Arap Denizi’ne boylu boyunca uzanan, Umman Körfezi’nde yer alan büyük bir liman kentidir. İşlek bir havalimanı olan Muscat Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki yol bağlantıları oldukça geniştir. Hem Umman’ın diğer şehirleriyle, hem de ülke dışındaki komşu şehirlerle bağlantılı olan bu yollar Muscat Havalimanı’na yakın mesafededir.

Muscat şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz taksiler veya kiraladığınız araçla yanınızda mutlaka bir rehber harita bulundurmanızda fayda vardır.

Şehrin bir sürü ilçesi bulunmasından dolayı Muscat Havalimanı’na direk giden yolları veya toplu taşıma araçlarını internet üzerinden tespit ederek yola çıkmalısınız.

Otobüs

Muscat’ta daimi olarak hizmet veren 60 otobüs durağı bulunur. Şehrin hızla büyüyen nüfusu ve turizm açısından ünlenmesi, şehir içi toplu taşıma araçlarının genişletilme ihtiyacını doğurmuştur. Umman Ulusal Ulaşım şirketinin (ONTC) öncülüğünde üretilen 40 yeni otobüsün 16’sı Ruwi-Wadi Kabir rotasındaki eski otobüslerle değiştirilmiştir.

Modernleştirilen yeni otobüsler sayesinde yeni Ruwi-Wadi Adai hattı açılmıştır. Durak sayılarının da artırılması sonucunda şehir içi toplu taşıma kullanımında da artış gözlenmiştir. Ruwi ile Muscat Havalimanı arası ulaşım ağına bağlanan yeni otobüsler 2015’in sonunda hizmete başlamıştır.

Sabah 6 ve akşam 10 mesai saatleri arasında hizmet veren otobüsler tıpkı diğer ulaşım araçları gibi havalimanına Sultan Qaboos otobanı üzerinden gider.

Taksi

Muscat’ın bazı yerlerinde az; bazı yerlerinde ise fazla sayıda taksi bulunur. Taksilerin bol olduğu yerlerde rekabetten dolayı fiyatlar daha düşüktür.

Muscat şehri, Umman’ın hem başkenti hem de en büyük şehri olmasından dolayı taksilere çok sık rastlayabilirsiniz. En azından şu bilgilere aşina olursanız, taksi şoförleriyle pazarlık yapmanız kolaylaşır: Gideceğiniz yer 2 kilometrenin altında bir mesafedeyse ortalama 0,5 riyal; 5 km civarındaysa 2,5 riyaldir. Muscat’ın en önemli yerleşim merkezilerinden biri olan Ruwi’den Muscat Havalimanı’na taksiyle gitmek ortalama 8 riyal civarında tutar.

Şehirdeki taksiler iki çeşttir; biri beyaz, diğeri ise turuncu taksilerdir. Taksi şoförlerinin büyük bir çoğunluğu Ummanlıdır. Turuncu taksiler yerel; beyaz taksiler ise biraz daha lüks, havalimanı taksileridir. Şehir içinde sıklıkla turuncu taksilere rastlarsınız. Şehir merkezinden havalimanına gidecek olursanız, daha ucuz olması açısından turuncu taksileri tercih etmenizi öneririz.

Araç Kiralama

Yabancı ziyaretçi olarak ehliyetinizi Umman sınırları içerisinde 1 ay boyunca kullanabilirsiniz. Araç kiralama şirketlerine havalimanı içerisinde rastlayabileceğiniz gibi; Muscat şehir merkezinden de arabanızı kiralayabilirsiniz. Günlük araç kiralama ücreti yaklaşık 40 riyal olmasına karşın, bu fiyat aracın özelliklerine ve biraz da pazarlık yapmanıza bağlı olarak değişebilir.

Şehrin herhangi bir noktasından havalimanına ulaşmak için Sultan Qaboos otobanına girmeniz gerekir. Şehir merkezinden geliyorsanız eğer; şehrin batısında yer alan bu otoban yoluna girip, sağ şeritten devam ederek havalimanı tabelalarını takip edebilirsiniz. Muscat şehir içi ve dışında kullanacağınız aracınızı kiralarken navigasyon cihazını da birlikte kiralamayı unutmayınız. Taksilere göre çok daha ucuz fırsatlar sunan araç kiralama seçeneği, aynı zamanda benzinin de ülke içinde ucuz olmasından dolayı turistlerin en çok tercih ettiği ulaşım şeklidir.

Havalimanı Bilgileri

1973’te açılan Muscat Uluslararası Havalimanı’nın esas adı 2008 senesine kadar Seeb bölgesinde yer almasından dolayı Seeb Havalimanı olarak bilinirdi. Muscat şehir merkezinin 30 km batısında yer alan havalimanının yıllık yolcu kapasitesi yaklaşık 6 milyondur. Umman’ın en büyük havalimanı olan Muscat Havalimanı, Umman Havayollarının da birincil havalimanıdır.

Havalimanının kendi bünyesinde çalışan ve toplu taşıma araçlarına kıyasla daha pahalı olan 7 kişi kapasiteli havalimanı transfer araçları bulunmaktadır. Bununla ilgili Umman Havayolları seyahat acentasının resmi web sitesini ziyaret edebilir ve şirketle irtibata geçebilirsiniz. Umman otomobil kullanımı açısından üst seviyelerde bir ülkedir. Dolayısıyla her havalimanında olduğu gibi Muscat Havalimanı’nda da 396 araç kapasiteli bir park alanı vardır.

Havalimanının birinci katında Turizm Danışma Bürosu yer alır. Havalimanı terminaline çok yakın bir bölgede cami mevcuttur. Havalimanı içerisinde ücretsiz wifi, 7/24 hizmet veren döviz bürosu, ATM’ler, her saat açık bulabileceğiniz, sağlık hizmetleri veren bir klinik vardır. Duş alma alanları, sigara içme alanı, seyahat acentaları, araç kiralama şirketleri, perakende satış mağazaları, çocuklar için oyun alanı, Muscat Havalimanı’nda yer alan platformlardan diğerleridir.

Havalimanının gidiş terminalinde parfüm, mücevherat ve benzeri şeylerin daha ucuz fiyata bulunduğu duty-free’den alışverişinizi yapabilirsiniz. Havalimanında Coffe&More, Costa Coffee, Subway, DQ Grill&Chill, The Irish House (Bar), Automatic Restaurant (Gulf bölgesi yöresel yemekleri), Curry Kitchen (Hint mutfağı), idli.com (Güney Hindistan yemekleri) gibi dünyaca ünlü yeme içme alanları bulunur.

17 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Maskat-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Maskat-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Maskat-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Maskat-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Maskat-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Muscat International Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Maskat-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Maskat-Adana arası uçuş mesafesi toplam 2672 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 20 dakika sürüyor.

Maskat-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Maskat-Adana uçuşları için en uygun gün: Pazar.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
20ºC
29ºC
Çar
Per
20ºC
32ºC
Per
Cum
21ºC
34ºC
Cum
Cmt
21ºC
35ºC
Cmt
Paz
21ºC
34ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Maskat - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi