İstanbul - Vancouver Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
9.593 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
12 saat
En Son Satış
1 saat önce
Yarınki Hava Durumu
(Vancouver) 19°C / 13°C
Şu anda Vancouver Yerel Saati
GMT -7
Popüler Havayolları
Türk Hava Yolları

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı’na taksi, havaalanı servisleri, metro ve otobüsler ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, şahsi aracınızla gelip otoparklardan belli bir ücret karşılığında faydalanmanız da mümkün. Havalimanının kendisinin açık ve kapalı katlı otoparkları da diğer seçenekler arasında.

Taksi

Atatürk Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçenek taksi. Ancak burada dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli faktör trafik. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkmanız size çok fazla zaman kaybettirebilir ve uçağınızı kaçırmanıza neden olabilir. Ulaşım içim taksiyi tercih ederseniz yola çıkmadan önce güzergahınızda bulunan trafik yoğunluğunu kontrol etmenizde yarar var.

Havabüs

İstanbul’da şehrin birçok merkezi noktasından Atatürk Havalimanı’na ulaşımınızı Havabüs otobüsleri ile de sağlayabilirsiniz. Havataş seferleri neredeyse günün her saati Taksim’den ve Yenikapı İDO İskelesi’nden hareket ederek yolcularını Atatürk Havalimanı’na ulaştırıyor.

Otobüs

Şehir merkezinden Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise belediye otobüsleri. Taksim’den TH-1, Yenikapı’dan ise YH-1 numaralı otobüslerle Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Metro

Havalimanına gitmek için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri de metro. Yenikapı, Aksaray, Fatih, Topkapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktadan geçen metro ile Atatürk Havalimanı’nın içine kadar ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem havalimanında hem de şehrin merkezi lokasyonlarında bulunan AVIS, Budget, Europcar gibi firmalardan araç kiralayarak da havalimanına ulaşabilir, dilerseniz kiraladığınız aracı uçağınıza binmeden önce yine bu firmaların havalimanında bulunan şubelerine teslim edebilirsiniz. Birden fazla nokta arasında yolculuk yapacaksanız, rezervasyonunuzu yaptırırken aracınızı teslim alacağınız ve sonrasında teslim edeceğiniz yerleri bildirmeyi unutmayın.

Havalimanı Bilgileri 

Havalimanında dış hatlar geliş katında; Caffe Nero, Starbucks Coffee ve Simit Sarayı bulunuyor. Dış hatlar gidiş katında; Popeyes, Sbarro, Coffee Nero, Simit Sarayı, Cakes & Bakes, Turcuisine, Sweet Deligts, Quick Asia, Efes Beerport, The Greenport, Starbucks Coffee, Cafe-Inn, Eat & Go, Coca-Cola Cafe, Kitchenette, Flight Point ve Zero Cafe bulunuyor. İç hatlar geliş katında Simit Sarayı bulunuyor. İç hatlar gidiş katında; Kantin, The Greenport, Kokpit, Tadında Anadolu, Cakes & Bakes, Starbucks Coffee, Cafe-Inn, Burger King ve Sbarro gibi seçenekler var.

Atatürk hava limanında dış hatlar için Primeclass Lounge, Akbank Wings Lounge, Comfort Lounge, Emirates Lounge, Sky Team Lounge ve TTNET Platin Lounge bulunmaktadır. İç hatlar için THY CIP Lounge, Akbank Wings Lounge ve Primeclass Lounge bulunmakta. Havalimanında duty free alışveriş hizmetini ATÜ mağazaları sunuyor.

12/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı’na özel aracınızla TEM otoyolundan kolayca gelebilirsiniz. TEM otoyolunda Sabiha Gökçen Havalimanı’na ait bir çıkış tabelası ve otoyolu terk ettikten sonra takip edebileceğiniz yönlendirmeler bulunuyor.

Ayrıca havalimanına belediye otobüsleri ve Havataş ile de ulaşım mümkün. Havalimanında katlı ve açık otoparklar da mevcut. Bunun dışında havalimanı çevresinde bulunan bazı özel otopark firmaları havalimanına servis imkânı ile kullanıma açıktır.

Taksi

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı’na olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’na da ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı ve rahat ulaşım aracı taksi. Ancak burada da yol durumu ve özellikle iş çıkışı saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu belirleyici faktörler arasında. Uçuşunuz eğer günün erken saatlerinde veya gece geç saatte değilse yola biraz daha erken çıkmanız yolda karşılaşabileceğiniz olası sürprizlere karşı hazırlıksız yakalanmanızı engelleyerek havalimanına daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır.

Havabüs

Avrupa Yakası’nda Taksim, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy ve Yenisahra gibi şehrin merkezi noktalarından hareket eden Havabüs otobüslerini Sabiha Gökçen’e ulaşmak için kullanabilirsiniz. Kısa aralıklarla hareket eden ve yolcularını doğrudan havalimanına ulaştıran bu otobüsler hızlı ve konforlu yolculuk için iyi bir alternatif.

Marmaray

Özellikle Avrupa Yakası’ndan gelenler için hızlı bir seçenek olan Marmaray ile Yenikapı’dan Ayrılık Çeşmesi’ne geçebilir, buradan Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yaparak Kartal’a kadar gelebilir ve sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar gelen belediye otobüslerini ve taksileri kullanabilirsiniz.

Otobüs

Anadolu Yakası’nın birçok merkezi noktasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için kullanabileceğiniz araçlar arasında en çok tercih edilenlerden biri de belediye otobüsleri.

4. Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altunizade ve Ümraniye yönünde E18, Uzunçayır Metrobüs yönünde 16S,  Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. 

Metro

Anadolu Yakası’nda Kadıköy’den hareket eden ve Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe gibi birçok istasyondan geçen metro ile Kartal istasyonunda inerek buradan geçen ve havalimanına giden otobüslere binebilir veya taksileri tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Atatürk Havalimanı’nda olduğu gibi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için araç kiralamak bir diğer seçenek. Şehrin birçok noktasında bulunan şirketlerden aracınızı kiralayarak havalimanına kadar ulaşabilir ve önceden bildirerek aracınızı burada teslim edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Havalimanında giden yolcu holünde; Simit Sarayı, Center Point, Mc Donald’s, Mc D Cafe, İstanbul Cafe, Drive Inn Cafe, Burger King, Popeyes, Sbarro, Usta Dönerci, Kahve Dünyası ve Starbucks bulunuyor. Dış hatlar pasaport kontrol sonrasında; Kahve Dünyası, Secco Kafe, Usta Dönerci, Burger King, Sbarro, Mc Donald’s, Trattoria Milano, Heroes Sports Bar, Grab&Fly ve Gate Cafe bulunmakta. İç hatlar bilet kontrolü sonrasında; Kahve Dünyası, Burger King, Mc Donald’s, Center Point, Turkish Kitchen, Kıvanç Gökçe Büfe, Grab&Fly, Simit&Çay ile Coca Cola Gate Cafe bulunuyor.

Terminal binası gelen yolcu katında; Kahve Dünyası, Karafırın, Simit Sarayı ve Burger King var. Ayrıca açık otoparkta Fly Cafe yer alıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda LGM CIP Lounge, Wings Lounge, Lounge İstanbul Dış Hatlar ve Turkish Airlines Lounge gibi yolcu bekleme salonları daha rahat ve konforlu zaman geçirmek isteyen yolcuların hizmetine sunuluyor. Ayrıca havalimanından duty free alışveriş yapmak isterseniz zengin ürün alternatifleri ile Setur mağazaları da burada sizi bekliyor.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

İstanbul Havalimanı

Şehir merkezinden Yeni Havalimanı’na en kolay ve hızlı ulaşım Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanarak sağlanabilir. Ya da TEM Otoyolu’ndan Kemerburgaz Göktürk, Başakşehir, Gaziosmanpaşa ayrımları tercih edilebilir. Özel aracınızla gidecekseniz havalimanının geniş bir otopark alanı bulunuyor.

Taksi

Havalimanına ait özel taksitler hizmet verecek ancak şehir merkezinden havalimanına gidecekler için mesafe uzun olduğundan taksiler de dönüş yolunu hesaplayacaklarından sıkıntı çıkabilir. Bu durumda toplu ulaşımın yapıldığı bölgelere kadar da taksi seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Otobüs

Yeni Havalimanı’na İstanbul’un Kadıköy, Bakırköy, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Yenikapı, Sirkeci, Otogar, Beylikdüzü, Ümraniye-Tepeüstü, Otagar, Pendik, Sarıyer, Arnavutköy, Kemerburgaz, Halkalı ve Bahçeşehir gibi bölgelerine düzenli otobüs seferleri yapılıyor.

Marmaray

Yeni Havalimanı’na Marmaray ağını kullanarak gitmek için Sirkeci-Yenikapı durağında inip oradan otobüs hattını kullanmanız gerekir. Sirkeci-Yenikapı hattından yaklaşık olarak her 10 dakikada bir otobüs kalkıyor.

Metrobüs

Metrobüs hattı Yeni Havalimanı’na uzak ancak metrobüsü kullanarak gitmeyi planlıyorsanız Beylikdüzü TÜYAP’tan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

Metro

Yeni Havalimanı için metro henüz açılmadı. Çalışmalar devam ediyor. Gayrettepe metrosu ve Halkalı metrosu olmak üzere iki bölgeye metro açılacak. Halkalı metrosu Marmaray ile entegre çalışacak. Hali hazırda Başakşehir metrosunu kullanarak Başakşehir’e kadar gidip oradan havalimanına giden otobüslere binebilirsiniz.

26/10/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Vancouver Şehir Merkezine Ulaşım

Boundary Bay Havalimanı

Şehir merkezine 15 kilometre mesafede bulunan Boundary Bay Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için başvurulabilecek ulaşım araçlar arasında, taksi, otobüs ve araç kiralama mevcut.

Taksi

Boundary Bay Havalimanı’ndaki Delta Sunshine Taxi firmasına ait taksilere binerek şehir merkezine hızlı ve güvenilir şekilde gidebilirsiniz. Sizi yaklaşık 20 dakikada kent merkezine ulaştıracak olan bu taksiler, oldukça rahat bir yolculuk yapmanızı sağlayacak.

Otobüs

Havalimanında terminal binası önünde bulunan şehir otobüsleri, uçağınızdan indiğiniz andan itibaren hizmetinizde olacak. Bu otobüslere binerek yaklaşık yarım saat içerisinde kent merkezine gidebilirsiniz. Taksilere göre daha ekonomik olan otobüsler, hesaplı ulaşımı düşünen yolcular için ideal.

Araç Kiralama

Yolcular, Boundary Bay Havalimanı’nda bulunan Thrifty, Hertz ve Aerocar firmalarından araç kiralayarak şehir merkezine gidebilirler. İstediğiniz marka ve modeldeki arabayı seçtikten sonra kendiniz sürebileceğiniz veya şoför eşliğinde gidebileceğiniz bir yolculuk sizi bekliyor.

19/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Coal Harbour Havalimanı

Deniz uçaklarının kalkış yeri olan Coal Harbour Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için, tren, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri kullanılabiliyor.

Taksi

Coal Harbour Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz taksiler, en kolay ulaşım seçeneklerinden birisi. Havalimanındaki Black Top&Checker, MacLure’s Cabs, Yellow Cab ve Vancouver Taxi firmalarının sizin için hazırda bulundurduğu taksilere binerek şehir merkezine çok rahatça gidebilirsiniz.

Otobüs

Coal Harbour Havalimanı’nda sizin için düzenlenen otobüslere binerek ekonomik ve kolay bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kısa aralıklarla kalkan bu otobüsler sizi şehir merkezine götürebileceği gibi, havalimanında adadaki uzak bölgelere gitmenizi sağlayacak otobüs seferleri de mevcut.

Tren

Trenler, şehir merkezine hızlı ve hesaplı bir yolculuk yapmanızı sağlayabilir. Havalimanındaki istasyondan 15 dakikada bir kalkan trenler ile merkez istasyona rahatlıkla gidebilirsiniz.

Limuzin Kiralama

Kent merkezine lüks, oldukça konforlu ve ayrıcalıklı bir yolculuk yapmak istiyorsanız limuzin kiralayabilirsiniz. Havalimanında bulunan Time, Regency, Star ve Ritz firmalarının sağladığı lüks limuzinlerden birini kiraladıktan sonra merkeze doğru keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında çok sayıda araç kiralama firması bulunuyor. Bu firmalardan kiralayabileceğiniz araçlar sayesinde şehir merkezine bağımsız, rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Alamo, National, Thrifty, Hertz, Enterprise ve Pacific firmaları havalimanındaki araç kiralama ofisleri arasında yer alıyor.

24/08/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Vancouver Intl Havalimanı

Taksi, araç kiralama, limuzin kiralama, bisiklet gibi ulaşım seçeneklerinin yanı sıra toplu taşıma araçlarından otobüs ve tren gibi araçlarla da Vancouver Havalimanı’ndan 12 kilometre uzaklıktaki şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Engelliler için tekerlekli sandalyenin bulunduğu, eğitimli sürücüler tarafından kullanılan, son teknolojiyle donatılmış kaliteli araçlardan oluşan taksilere binerek şehir merkezine güvenilir şekilde gidebilirsiniz. iç hatlar ve dış hatlar terminallerinden binebileceğiniz taksiler sayesinde şehrin her noktasına kolayca ulaşmak mümkün.

Otobüs

Vancouver Havalimanı’ndan kalkan şehir otobüsleri ile kent merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Taksilerle kıyaslandığında daha ekonomik olan otobüsler, şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada gitmenizi sağlayacak. Vancouver Adası’ndaki Whistler, Victoria ve Duke Point gibi daha uzak bölgelere gitmek isteyen yolcular, iç hatlar ve dış hatlar terminallerinden kalkan uzun yol otobüslerini tercih edebilirler.

Tren

Hızlı ve kolay bir yolculuk yapmak isteyen yolcular için hızlı trenler ideal olabilir. Yaklaşık 26 dakikada şehir merkezine gitmenizi sağlayacak olan trenlere Vancouver Havalimanı’ndaki iç hat ve dış hat terminal binaları arasından ulaşabilirsiniz. Her 15 dakikada bir kalkan trenler kısa sürede kent merkezine gitmenize yardımcı olacak.

Bisiklet

Bisiklet sürüş yollarına sahip olan Vancouver Havalimanı’ndaki bisiklet park alanları ve bu alandaki kolaylıklar sayesinde, yolcular bisiklet ile şehir merkezine gitmeyi düşünebilirler. İklim koşullarının dengelenmesi amacıyla motorlu araçlar yerine tercih edilmeye başlanan bisikletler, yolcular tarafından artık daha fazla kullanılıyor.

Limuzin Kiralama

Lüks, konforlu, rahat, hızlı ve güvenli bir yolculuk yapmak isteyenler limuzin kiralayarak şehir merkezine gidebilir. Vancouver Havalimanı’ndaki hizmetini sürdüren Aerocar firmasının lisanslı limuzinlerinden birini kiralayarak kent merkezine son derece keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Vancouver Havalimanı’ndaki National, Enterprise, Alamo, Avis, Budget, Hertz, Dollar ve Thrifty firmalarından kiralayacağınız araçlar ile şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Şoför eşliğinde veya kendiniz sürücülüğünü yaparak kullanabileceğiniz bu araçlardan istediğiniz markayı seçtikten sonra yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

24/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Vancouver Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
13ºC
19ºC
Per
Cum
14ºC
22ºC
Cum
Cmt
13ºC
22ºC
Cmt
Paz
12ºC
20ºC
Paz
Pzt
14ºC
21ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x