Erivan - Adana Uçak Bileti Ara

Erivan - Adana Uçak Bileti Tahmini Fiyatlar
00TL0TL
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
873 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 28°C / 19°C

Erivan Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Zvartnos Havalimanı’na şehrin her noktasından ulaşmak çok kolay. Şehir merkeziyle arasında 12-13 km mesafe bulunan havalimanına şehir merkezinden 15 dakikada gidebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarından otobüs, minibüs veya metroyu kullanarak direkt olarak gidebilir; taksi tutabilir ya da kendi aracınızla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otobüs

Erivan’daki toplu taşıma araçlarından en sık kullanılanı otobüs ve minibüsler. Otobüs ve matruşka adındaki minibüslerin güzergahları birbiriyle bağlantılı olmasından dolayı şehrin her noktasından havalimanına ulaşmanız oldukça kolay.

Şehrin en bilindik merkezi yerleri olan Opera House, Tigran Mets av., Khanjyan st., Abovyan st., Yeritasardakan gibi noktalardan havalimanına direkt olarak otobüsle ulaşmanız mümkün.

N107 ve N108 numaralı otobüsler direkt olarak havalimanına gider. Ayrıca 18 numaralı otobüs de havalimanı ile Erivan’ın ana tren istasyonu arasında seferler düzenler.Şehre trenle ulaştıysanız eğer, 18 numaralı otobüse binerek havalimanına 20-25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Matruşka (Minibüs / Dolmuş)

Şehir içinde en yoğun olarak kullanılan toplu taşıma aracı, rota ve hat sayısının da fazla olmasından dolayı matruşkalardır. Şehrin her noktasından havalimanına direkt giden matruşkalar görebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz noktadan havalimanına giden matruşka hattı yoksa da; otobüs ve metro duraklarıyla bağlantılı olduğu için maksimum 2 aktarmayla havalimanına 30 dakika içinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Erivan’ın bir en önemli yerlerinden biri olan Tbilisi’nin Ortachala otobüs istasyonundan da Erivan’a kalkan minibüslere rastlamanız mümkün.

Minibüs şoförleri genelde araç dolana kadar bekliyor. Erivan içerisinde hizmet veren 100’den fazla matruşka rotası var. En çok kullanılan matruşka hattı olan 23 numaralı minibüs, Erivan’ın ana tren istasyonundan kalkar ve Kilikia merkez otobüs garına gider. Bu güzergah içinde de şehir merkezi durakları mevcut. Kilikia otobüs garından Erivan’ın hemen hemen her bölgesine giden matruşkalar kalkar. Bu gardan 18 numaralı matruşkaya binerek, aktarmasız havalimanına gidebilirsiniz.

Metro

13,4 km uzunluğunda tek bir hatta sahip olan Erivan Metrosu’nun totalde 10 durağı bulunur. Haftanın her günü sabah 06:30 ile 23:00 mesai saatleri arasında hizmet verir ve şehrin ana otobüs garı; aynı zamanda tren istasyonu ile bağlantılıdır.

En yoğun metro durağı, Ericvan’ın merkezi konumunda bulunan Republic Square’in yanındaki Hanrapetutyan Hraparak durağıdır. Bir diğer merkezi bölge olan Opera House’ın çok yakınında Yeritasardakan ve katedralin karşısındaki Zoraver Andranik metro durakları da oldukça kullanışlı.

Erivan demiryolu istasyonunun bulunduğu Sassountsi David bölgesi de metroyla bağlantılı olduğu için ulaşımınız büyük ölçüde kolaylaşır. Metroye biniş ücreti yıllardır sabit; 100 dram ve biletinizi duraklardan temin etmeniz mümkün.

Taksi

Şehirde iki tip taksi bulunur: caddede bulunan, direk binebileceğiniz taksiler; diğeri ise telefonla arayıp ulaşabileceğiniz taksiler. Telefonlar arayıp çağırdığınız taksiler, ilk 5 km için 600 dram; sonraki her km başına 100 dram gibi bir tarife uygular. Tek dikkat etmeniz gereken kısım, taksi şoförünün taksimetreyi açıp açmadığından emin olmak.

Araç Kiralama

Zvartnots Havalimanı geliş terminali içerisinde Sixt Rent a Car araç kiralama şirketi olduğundan, şehre girişinizde veya şehir merkezinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Yolları açısından oldukça bakımlı olan Erivan’da kendi aracınızla seyahat etmek için tek yapmanız gereken bir navigasyon cihazı edinmek. Eğer şehir içinden aracınızı kiraladıysanız; dönüşünüzde aracınızı havalimanına teslim edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

1961 senesinde kurulan Zvartnots Havalimanı, Erivan şehir merkezinden yaklaşık 12-13 km uzaklıkta; şehir merkezinin batısında yer alır. 2004’te yeni terminal inşaatına başlanıldı ve günümüze kadar giderek yolcu kapasitesini artırarak devam etmekte. 2014’te 2 milyonun üzerinde yolcuya hizmet vermiş olan Zvartnots Havalimanı’nın ev sahipliği yaptığı ana havayolları şirketleri; 97 Airlines, Aeroflot, UTair, Austrian ve Ural Airlines’tır.

Erivan’a girişinizde havalimanından 15.000 dram değerinde 120 günlük ya da 3000 dram değerindeki 21 günlük vizenizi alabilirsiniz. Transit vize içinse ödemeniz gereken tutar 10.000 dramdır.

Havalimanında dünyaca ünlü Converse Bankası’nda döviz işlemlerinizi rahatlıkla halletmeniz mümkün. Terminalin hemen karşısında günlüğü 2000 dram; saatliği ise 500 dram olan 600 araç kapasiteli park alanı mevcut.

Havalimanının toplamda Terminal 1, Terminal 2 ve VIP Terminal olmak üzere üç terminali var. Ana terminal içerisinde turist danışma bürosu, ücretsiz wifi hizmeti, duty free mağazası, VIP salonu, hediyelik eşya, DV, CD, gazete, dergi gibi şeylerin bulunduğu alışveriş mağazaları, restoran, bar ve kafeler var.

Ermeni, İtalyan ve Çin mutfağından örnekler sunan Esperçnto Food bar, hem cafe hem de bar olan Pascucci, Dili Jan / Lavazza, Segafredoz gibi restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

21 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Erivan-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Erivan-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Erivan-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Erivan-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Erivan-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Zvartnots Intl. Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Erivan-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Erivan-Adana arası uçuş mesafesi toplam 872 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 40 dakika sürüyor.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
19ºC
28ºC
Cum
Cmt
16ºC
27ºC
Cmt
Paz
16ºC
30ºC
Paz
Pzt
16ºC
31ºC
Pzt
Sal
17ºC
30ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Erivan - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi