Bişkek - Adana Uçak Bileti Ara

Bişkek - Adana Uçak Bileti Tahmini Fiyatlar
24
Cmt
25
Paz
26
Pzt
27
Sal
28
Çar
29
Per
30
Cum
01
Cmt
02
Paz
03
Pzt
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cmt
09
Paz
10
Pzt
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cmt
16
Paz
17
Pzt
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cmt
23
Paz
06446.5TL12893TL
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.381 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
4 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adana) 26°C / 19°C

Bişkek Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Kırgızistan’ın başkenti olarak bilinen Bişkek, muhteşem Chui Vadisi manzarasıyla, ziyaretçilerini büyülüyor. Kuruluş zamanı itibariyle pek tarihi bir dokuya sahip olmayan şehrin en ilgi çekici tarafı gece hayatı. Bu şehri ziyaret etmek isteyenler, Manas Uluslararası Havalimanı’na uçuyorlar. Ala-Too Meydanı, şehrin merkezi olarak biliniyor. Şehir içi ulaşım, Bişkek’te uygun fiyatlı ve güvenilir.

Oldukça küçük sayılabilen başkent Bişkek, kısa bir süre içinde dolaşılabilir. Kırgızistan’ın birçok şehrinde, çarpık dağların bulunuyor olması, ulaşım sistemleri kurmayı güçleştirirken Bişkek, düz zemini sayesinde çok daha rahat ulaşım imkanları sunabiliyor. Şehrin altyapı çalışmalarını sürdüren Kırgız Demiryolları, Bişkek içerisinde şimdilik, yalnızca şehirler arası tren seferleri düzenliyor. Bunun haricinde, şehir içinde tren ile ulaşım sağlamak mümkün değil.

Şehir içinde en çok tercih edilen toplu taşıma araçları, Matrushka olarak da bilinen minibüslerdir. Ayrıca, şehrin birçok bölgesine otobüs ve troleybüs seferleri de düzenleniyor. Tsum ve Philharmonia bölgeleri, hemen hemen tüm toplu taşıma araçlarının uğradığı bölgelerdir. Eğer yolunuzu şaşıracak olursanız, şehir içinde yer alan turist ofislerinden bulacağınız minibüs haritasını kullanabilir veya sokakta karşılaşacağınız insanlara bineceğiniz aracın numaralarını sorabilirsiniz. Tüm toplu taşıma araçları sabah 05:30 – 06:00 saatleri arasında hizmet vermeye başlıyor, 09:00 – 09:30 saatleri arasında ise seferler sona eriyor. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksilere de kolaylıkla erişilinebiliyor. Araç kiralama seçeneği Bişkek’te pek yaygın değilse de, bazı turizm şirketlerinin temin ettiği şoförlü özel araçlardan faydalanabiliyorsunuz. Şehir merkezinden Manas Uluslararası Havalimanı’na araç ile, yaklaşık yirmi beş dakikalık bir süre içerisinde ulaşabiliyorsunuz.

Toplu taşıma araçları ile seyahat etmeniz durumunda, havalimanına gitmek için şehir merkezinden kalkan minibüslere binebilirsiniz. Eğer şehir merkezine uzak bir bölgedeyseniz, yine bulunduğunuz bölgelerden geçen minibüs, otobüs veya troleybüs hatlarına binebilir, ardından havalimanına giden minibüslere aktarma yapabilirsiniz.

Minibüs (Matrushka)

Şehir merkezinden kalkan minibüsler, kısa bir zaman diliminde sizi havalimanına çok yakın bir mesafeye ulaştırıyorlar. Minibüsler, aynı zamanda şehir içinde de çok büyük bir ulaşım ağına sahipler. Tüm şehir boyunca hizmet veren yüzlerce minibüs olduğu söylenebilir. Şehrin bulunduğunuz bölgesine göre, hangi minibüse binmeniz gerektiğini bulmak için interneti veya akıllı telefonlarınızdan indireceğiniz uygulamaları kullanabilirsiniz.

Otobüs ve Troleybüs

Otobüs ve troleybüsler, havalimanına doğrudan bir ulaşım hizmeti sağlamıyorlar. Yine de bu araçlardan herhangi birini kullanarak havalimanına giden minibüslere aktarma yapabilirsiniz. Minibüsten sonra en sık kullanılan seyahat yöntemleri otobüs ve troleybüslerdir. Bu araçlar, minibüslere göre daha kısıtlı bir alanda hizmet veriyorlar ve yolculuk süreniz, minibüslere göre daha uzun sürüyor. Ayrıca minibüsler, duraklar haricinde istedikleri yerde yolculu indirip bindirebilirken otobüsler ve troleybüsler, yolcu aktarımını yalnızca duraklardan yapabiliyor. Yine de bu araçlar, minibüslere oranla daha ucuz oluyorlar.

Otobüs ve troleybüslerde, Türkiye’deki otobüslerin tersine, binişler arka kapıdan, inişler ön kapıdan gerçekleşiyor. Tıpkı minibüslerdeki gibi, otobüs ve troleybüs seferlerini internetten veya akıllı telefonlarınızdan takip edebiliyorsunuz. Şehir içi ulaşımın yanı sıra bu araçlar, şehirlerarası ve ülkelerarası ulaşım için de kullanılabiliyor.

Taksi

Taksi, şehir içinden havalimanına ulaşmak için en rahat yöntemlerden birisi. Şehir içinde birçok özel taksi firması yer alıyor ve taksi bulmak oldukça kolay. Taksilerin gündüz tarifesinin geceye göre daha uygun olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bişkek’te özel taksi firmalarının yanı sıra, resmi taksi firmalarına da rastlamak mümkün. Bu taksi araçlarına bindiğinizde taksi şoförünü taksimetreyi açması için uyarmanızı tavsiye ederiz.

Havalimanı Bilgileri

Eskiden askeri uçuş üssü olarak kullanılan Manas Uluslararası Havalimanı, şimdilerde Bişkek’e birçok ülkeden gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor. Havalimanı, yolcularına çok kapsamlı imkanlar sunmuyor. Özellikle gelen yolcu bölümünde çok fazla ATM yer alıyor. Bunun yanı sıra birkaç kafe ve alışveriş yapabileceğiniz birkaç mağaza havalimanında mevcut ancak bu dükkanlar belli bir saate kadar hizmet veriyorlar.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak son derece kolay.

Adana yönüne olmasa da havalimanından havayollarına ait servisler ile Havaş otobüsleri de yer alıyor. Ancak bu otobüsler sadece Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenliyor. 

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en yüksek nüfuslu Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gidiyor. Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan binebileceğiniz otobüs ile şehir merkezine, Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz.

Hastane – Akıncılar güzergahında işleyen metronun istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gitmek mümkün. Otobüsler sabah 06.00 ile 19.00 saatleri arasında her saat başı gidiş ve geliş yönünde hareket ediyor.

Minibüs ve Dolmuş

Havalimanında otobüslerden daha sık hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer alıyor. Havalimanı yolcularını şehre taşıyan Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı adında iki hat bulunuyor. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de birkaç dakika arayla geçiyor desek yanlış olmaz.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine ulaşmak için taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi pahalı bir araç değil. 

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehirde kendi özel aracıyla gezmek isteyenlere de çeşitli imkanlar sunuyor. İç Hatlar Terminali’nde 5 adet, Dış Hatlar Terminali’nde 4 adet olmak üzere havalimanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunuyor.

Havalimanında ayrıca 569 araç kapasiteli açık otopark da yer alıyor. Havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edildiği takdirde bu yol sizi şehrin merkezinde yer alan Sabancı Camii, Girne Bulvarı, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürüyor.

23 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bişkek-Adana uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bişkek-Adana uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bişkek-Adana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bişkek-Adana uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Bişkek-Adana uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Manas Intl. Havalimanı, varış için Şakirpaşa Havalimanı kullanabilirsiniz.

Bişkek-Adana arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Bişkek-Adana arası uçuş mesafesi toplam 3380 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 4 saat 10 dakika sürüyor.

Bişkek-Adana uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Bişkek-Adana uçuşları için en uygun gün: Pazar.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
19ºC
26ºC
Per
Cum
19ºC
28ºC
Cum
Cmt
17ºC
28ºC
Cmt
Paz
16ºC
29ºC
Paz
Pzt
15ºC
31ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Bişkek - Adana Alternatif Ulaşım
Para birimi