Ağrı - Duşanbe Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.216 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Duşanbe) 27°C / 12°C

Ağrı Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezine yakın konumda ve karayoluna 1 kilometre mesafede bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile kısa sürede konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz. Uçak saatlerine uyumlu şekilde ayarlanmış olan belediye otobüsleri ile uçağınıza gecikmeden yetişebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Aydınoğlu ve Azizoğlu gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Ahmed-i Hani Havalimanı’nda, yalnızca İç Hatlar terminali bulunmakla birlikte terminal içerisinde, bebek bakım odası, THY bürosu, araç kiralama firma ofisleri gibi bölümler yer alıyor. Aynı zamanda 70 araç kapasiteli küçük bir otoparka da sahip olan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı ile karşılıklı olarak her gün tarifeli seferler mevcut. Türk Hava Yolları ve Anadolujet şirketlerinin uçuş düzenlediği Ahmed-i Han Havalimanı her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Duşanbe Şehir Merkezine Ulaşım

Orta Asya’da yer alan Tacikistan’ın başkenti Duşanbe, otantik mimarisi, kültürel zenginliği, tarihi ve kozmopolit yapısı ile görülmeye değer bir şehir. Bu şehri ziyaret etmek isteyenler, Duşanbe Havalimanı’na uçuyorlar. Şehir, Varzob ve Kofarnihon adlı iki nehir arasında konumlanıyor. Şehrin merkezi bölgesini, Rudaki Bulvarı ve yanında bulunan Rudaki Parkı oluşturuyor.

Şehir, Aviccena, Ferdowsi, Ismail Samani ve Shah Mansur olmak üzere, dört ana bölgeye ayrılıyor. Şehir içinde toplu taşıma hatları kullanışlı ve fiyatları uygun. Minibüsler ve taksi dolmuşlar, şehir içinde sık tercih edilen toplu taşıma araçları. Bunun dışında troleybüsler ve otobüsler de toplu taşıma hizmeti veriyorlar. Şehir merkezine yakında, aynı zamanda, merkezi tren istasyonu da yer alıyor. Bu istasyondan şehrin bazı bölgelerine seyahat edebiliyorsunuz.

Uluslararası ve şehirlerarası seferlere de bu istasyon ev sahipliği yapıyor. Havalimanından şehir içine ulaşım için birçok seçenek mevcut. Dilerseniz, toplu taşıma araçlarından troleybüs, minibüs, tren veya taksi dolmuşlar aracılığıyla şehrin merkezi bölgelerine seyahat edebilir, diğer araçlara aktarma yapabilirsiniz. Alternatif olarak taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından kalkan 2, 8 ve 12 numaralı otobüsler aracılığıyla, şehir merkezine, yaklaşık yirmi dakika içerisinde ulaşım sağlamanız mümkün. Otobüsler, şehir içinde geniş bir ulaşım ağına sahip. Şehir içinde ulaşım hizmeti sağlayan 16 adet otobüs hattı bulunuyor. 3A ve 23 numaralı otobüsler, tren istasyonundan geçiyor.

Troleybüs

Havalimanından hareket eden 2 ve 4 numaralı troleybüs hatlarından birine binerek, A.Donish, S.Ayni, A.Rudaki, Somoni ve N.Mahsumov istasyonlarına ulaşım sağlayabilir, bu istasyonlardan başka troleybüslere veya diğer toplu taşıma araçlarına aktarma yaparak gitmek istediğiniz bölgelere ulaşabilirsiniz. Troleybüsler, şehir içi ulaşımda önemli bir role sahip.

Troleybüs ile seyahat etmek, otobüslere kıyasla daha uygun fiyata geliyor. Duşanbe’de, 1, 24, 5, 8, 10, 12 ve 14 numaralar olmak üzere, sekiz adet troleybüs hattı bulunuyor.

1 numaralı hat S.Ayni Kültür Parkı ve Tren İstasyonu bölgelerine, 9 ve 10 numaralı hat Obshoron bölgesine, 11 numaralı hat, S.Ayni Kültür Parkı ve Somoni bölgelerine, 12 numaralı hat ise alışveriş merkezi ve Gulbutta bölgelerine seyahat imkanı sunuyor.

Tren

Havalimanına yakınlarda bulunan tren istasyonundan 3 ve 4 numaralı tren hatları aracılığıyla şehir içine ulaşım sağlayabilmeniz mümkün.

Minibüs (Marshrukta)

Bağımsız Devletler Topluluğu’na üye birçok ülkede ''marshrukta'' olarak bilinen minibüs hatları, Duşanbe’de toplu taşımayı oldukça kullanışlı hale getiren bir seçenek. Geniş bir ulaşım hattına sahip olan bu minibüsler, otobüs ve troleybüslere göre daha sık yolcu indirip bindiriyor, çok daha kalabalık ve ücretleri troleybüslere oranla daha yüksek.

Havalimanına indikten sonra 33 numaralı minibüs hattına binerek A.Donish, Nazarshoev, Rudaki, S.Ayni, S.Sherozi, N.Karaboev bölgelerine seyahat edebilir, oradan, gideceğiniz yere göre, başka bir araca aktarma yapabilirsiniz.

Şehir içi ulaşımda hizmet veren diğer minibüs hatları ise 1, 3, 17, 29 numaralı hatlar. 3 numaralı hatta binerek tren istasyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi Dolmuş

Şehir içinde, belli bölgeler arasında sefer yapan taksi dolmuşlarına da sık sık denk gelebilirsiniz. Bu araçları kullanmak da ulaşımınızı kolaylaştıracaktır. Eğer şehrin Karabolo ve 82. bölgesine yakın bir yönüne gitmeyi planlıyorsanız, havalimanından hareket eden 8 numaralı taksi dolmuş hattı ile Rudaki, Somoni ve US Embassy bölgelerine seyahat edebilirsiniz.

Taksi

Birçok şehrin aksine, Duşanbe’de taksi, oldukça kullanışlı bir seçenek. Taksiler, birçok şehre kıyasla, bütçenize uygun gelecektir. Özellikle birden fazla kişiyle seyahat ediyor veya taksiyi yabancılarla paylaşmayı değerlendirebiliyorsanız, ulaşımınız herhangi bir toplu taşıma aracına göre daha uygun bir fiyata gelecektir.

Araç Kiralama

Araç kiralama, şehir içi ulaşımda konforlu bir seçenek. Dilerseniz havalimanında yer alan Rent a Car ofisinden aracınızı kiralayabileceğiniz gibi, uçuşunuz öncesinde internetten rezervasyon yaptırarak da aracınızı önceden ayarlamanız mümkün. 2015 yılından itibaren şehir içerisinde bisiklet kiralayabileceğiniz araç kiralama ofisleri hizmet vermeye başladı.

29 Tem 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ağrı-Duşanbe uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ağrı-Duşanbe uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ağrı-Duşanbe uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ağrı-Duşanbe uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Ağrı-Duşanbe uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ağrı Havalimanı, varış için Dushanbe Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Ağrı-Duşanbe arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Ağrı-Duşanbe arası uçuş mesafesi toplam 2215 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat 40 dakika sürüyor.

Ağrı-Duşanbe uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Ağrı-Duşanbe uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Duşanbe Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
12ºC
27ºC
Cmt
Paz
11ºC
25ºC
Paz
Pzt
11ºC
28ºC
Pzt
Sal
11ºC
27ºC
Sal
Çar
8ºC
24ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Ağrı - Duşanbe Alternatif Ulaşım
Para birimi