Ağrı - Çimkent Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.237 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Çimkent) 24°C / 9°C

Ağrı Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezine yakın konumda ve karayoluna 1 kilometre mesafede bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile kısa sürede konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz. Uçak saatlerine uyumlu şekilde ayarlanmış olan belediye otobüsleri ile uçağınıza gecikmeden yetişebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Aydınoğlu ve Azizoğlu gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Ahmed-i Hani Havalimanı’nda, yalnızca İç Hatlar terminali bulunmakla birlikte terminal içerisinde, bebek bakım odası, THY bürosu, araç kiralama firma ofisleri gibi bölümler yer alıyor. Aynı zamanda 70 araç kapasiteli küçük bir otoparka da sahip olan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı ile karşılıklı olarak her gün tarifeli seferler mevcut. Türk Hava Yolları ve Anadolujet şirketlerinin uçuş düzenlediği Ahmed-i Han Havalimanı her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Çimkent Şehir Merkezine Ulaşım

Aynı zamanda Çimkent veya Şimkent olarak da bilinen Shymkent şehri, Kazakistan’ın en kalabalık bölgelerinden biri olan Güney Kazakistan eyaletinin merkezidir. Türkistan-Sibirya Demiryolu kavşağında konumlanan Shymkent, Almati’nin 690 km. batısında; Taşkent’in 120 km kuzeyinde yer alıyor. Yaklaşık 855 bin nüfuslu kent, Sayram Nehri Vadisi’nde kurulmuş. Kazakistan’ın 3. büyük şehri olan Shymkent’in yaklaşık 8 yüz yıllık bir geçmişi var.

Ülkenin güneyinde yer alan Shymkent, kültürel, ticari, endüstriyel ve turizm merkezi. Shymkent şehri küçük ve nüfusunun az olmasına rağmen, yakınındaki turistik destinasyonlarla arasındaki mesafe sayesinde ulaşım ağlarının kesiştiği bir kent. Kazakistan geneli olmak üzere Shymkent’te de tren yolu ulaşımı oldukça popüler. Şehrin aynı zamanda Bakü, Erivan, Tbilisi gibi önemli şehirlerle bağlantısı var.

Şehir merkezine yaklaşık 11 km. uzaklıkta yer alan Shymkent Uluslararası Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için terminal çıkışında yer alan matruşka, otobüs ve taksi duraklarını bulunduğu bölgeye gitmeniz gerekiyor. Ya da kendi aracınızı terminalde yer alan şirketlerin birinden kiralayarak şehir merkezine 10-15 dakikada gitmeniz mümkün.

Tren

Esasında Shymkent’in tüm şehir içi ve şehir dışı ulaşım ağı, Shymkent tren yolu istasyonu üzerinden yapılıyor. Kazakistan’ın 3. büyük şehri olan Shymkent’in demir yolu ağları, Kazakistan’ın birçok şehriyle bağlantılı. Şehir merkezinin 1,5 km uzağında yer alan tren istasyonu, Kabanbay Batyr’de yer alır. Havalimanından tren istasyonu durağı, Sportivnaya’ya otobüsle direkt ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Shymkent merkez otobüs istasyonu, şehrin Samal ilçesinde yer alıyor. Aynı zamanda Ayna ilçesinde de ikinci büyük otobüs istasyonu bulunmakta. 12 numaralı otobüs hattı, Shymkent Havalimanı ile şehir merkezi arasında seferler düzenler.

Bunun dışında Shymkent’ten Almati’ye otobüsle ulaşmak isterseniz 12 saatlik bir yolculuğu göze almanız gerek. Bu otobüsler Avtovokzal Samal’den kalkar. Şehir merkezinin 4 km kuzeyinde bulunan Avtovokzal Samal’den her yarım saatte bir şehrin birçok noktasına otobüsler kalkar.

Matruşka

Dolmuş görünümünde olan Shymkent matruşka rotaları, otobüslerinkiyle hemen hemen aynı. Bilet ücreti açısından da arada çok büyük bir fark olmayan bu iki ulaşım aracı, şehrin en önemli toplu taşıma araçları. Merkez otobüs garının bulunduğu Samal’den şehrin birçok noktasına matruşka seferleri mevcut. Shymkent Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için terminal dışında bekleyen matruşkaları kullanabilirsiniz. 2013 fiyatlarına göre bir binişlik matruşka bilet ücreti 50 tenge (TL olarak 50 kuruşa yakın).

Taksi

Shymkent Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek üzere taksiye binerseniz yaklaşık olarak 21-25 TL ödemeniz gerekiyor. 10,8 kilometrelik bu yolculuğunuz ortalama 11-12 dakika sürer. Shymkent şehrindeki en popüler taksi şirketi olan Avto-kz Taxi ile iletişime geçerek önceden rezervasyon yaptırırsanız taksiniz sizi havalimanında karşılar.

Araç Kiralama

Seyahatiniz kısa süreli ve sadece Shymkent merkezli ise şehrin küçük bir yüz ölçümüne sahip olmasından dolayı araç kiralama şirketlerini en son tercih etmenizi öneririz. Eğer ki aracınızı havalimanından kiraladınız ve Shymkent şehir merkezine ulaşmak istiyorsunuz; dolayısıyla M-32 karayolunu kullanabilirsiniz.

11 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ağrı-Çimkent uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ağrı-Çimkent uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ağrı-Çimkent uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ağrı-Çimkent uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Ağrı-Çimkent uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ağrı Havalimanı, varış için Çimkent Havalimanı kullanabilirsiniz.

Ağrı-Çimkent arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Ağrı-Çimkent arası uçuş mesafesi toplam 2236 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat 40 dakika sürüyor.

Ağrı-Çimkent uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Ağrı-Çimkent uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Çimkent Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
9ºC
24ºC
Pzt
Sal
9ºC
22ºC
Sal
Çar
13ºC
24ºC
Çar
Per
9ºC
23ºC
Per
Cum
6ºC
20ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Ağrı - Çimkent Alternatif Ulaşım
Para birimi