Adıyaman - Toronto Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
9.001 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
11 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Toronto) 16°C / 11°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Toronto Şehir Merkezine Ulaşım

Billy Bishop - Toronto Island Havalimanı

Toronto’ya seyahat etmek istiyorsanız, kullanacağınız havalimanı alternatiflerinden biri de Billy Bishop Toronto Şehir Merkezi Havalimanı. Toronto Pearson Havalimanı’na göre daha az yolcu alan Billy Bishop Havalimanı, Eski Toronto’nun hemen yakınında, Ontario Gölü içinde yer alan küçük Toronto Adası üzerinde konumlandırılmıştır, dolayısıyla şehir merkezine bu havalimanından ulaşmak, oldukça kolay.

Yaya

Havalimanı’ndan indiğinizde çok uzaklaşmadan, adayı ana karaya bağlayan büyük bir yaya geçidi bulacaksınız. Bu yaya geçidiyle Eski Toronto’nun merkezine, yaklaşık altı dakika gibi çok kısa bir süre içinde yürümeniz mümkün.

Feribot

Ada ile ana kara arasında bir başka ulaşım alternatifi ise feribot. Bu feribotlar, dünyanın en kısa mesafesi içinde sürekli sefer yapan deniz yolunu kullanan toplu taşıma araçlarıdır. Feribotlar, yaklaşık on beş dakikada bir sefer yapmaktadırlar. Bu feribotlar için önceden bilet almanız gerekmiyor.

Araç Kiralama

Aracı kiralamak isteyen yolcular için, ana karaya geçmeden erişebileceği araç kiralama şirketi mevcut. Toronto Adası’nda yaya geçidinin yanı sıra arabalar için kullanılan özel bir hat da bulunuyor. Dolayısıyla dilerseniz, kendi aracınızı kullanarak da bu havalimanına ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Tramvay

Billy Bishop Havalimanı’ndan ana karaya tramvay hatları da düzenleniyor. 511 numaralı hat ile Bathrust metro istasyonuna, 509 numaralı hat ile doğu yönünde Union Tren İstasyonu’na ulaşabiliyorsunuz.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

John C. Munro Hamilton Intl. Havalimanı

Hamilton Uluslararası Havalimanı, Toronto’nun ve Niagara Şelalesi’nin yaklaşık olarak 80 kilometre uzağında konumlandırılmıştır. Bu havalimanından kalkan GO Transit otobüsleri ile Union Tren İstasyonu’na ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler, yarım saatte bir hareket ediyorlar ve ulaşım uzun sürüyor. Dilerseniz, havalimanından kolaylıkla bulabileceğiniz Rent A Car ofislerinden araç kiralayarak da Toronto’ya ulaşmanız mümkün. Taksi, mesafenin uzaklığı sebebiyle, uygun bir ulaşım alternatifi sunmuyor.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Lester B. Pearson Intl. - Toronto Pearson Intl. Havalimanı

Toronto Pearson Havalimanı, aslında Toronto sınırlarına dahil değildir. Etobicoke bölgesinin batısına konumlandırılmıştır. Buradan şehir içine tren veya servis ile ulaşılabildiği gibi, araç kiralama ve taksi imkanları da bulunuyor.

Tren

Toronto Pearson Havalimanı, Union İstasyonu’na doğrudan raylı sistemle bağlıdır. Tren, yaklaşık yirmi beş dakikalık bir süre içerisinde yolculuğunu tamamlıyor ve on beşer dakika arayla sefer yapıyor. Ancak bu trenin ücretlendirmesi genel toplu taşıma araçlarına oranla oldukça yüksektir. Şehirlerarası tren yolculuklarını VIA Rail adlı firma düzenliyor. Toronto’dan geçen dört adet VIA Rail tren hattı bulunuyor. Bu hatları kullanarak Montreal ve Vancouver başta olmak üzere birçok şehre erişebildiğiniz gibi, New York gibi şehirlere ülkeler arası seyahat etmeniz de mümkün.

Servis GO Transit adlı firmanın düzenlediği seferlerden yararlanarak Toronto Pearson Havalimanı’ndan Yorkdale ve York Mills metro istasyonlarına rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Yolculuk yarım saat ile bir saat arasında değişiyor. Servis için bir diğer seçenek ise TTC (Toronto Transit Comission). Toronto Pearson Havalimanı’ndan hareket eden bu servisleri kullanarak Merkezi İş Bölgesi’ne (Central Business District) elli beş ila altmış dakikalık süre içerisinde varabiliyorsunuz.

TTC firmasının sağladığı daha iyi bir ulaşım hattı ise 192 Airport Rocket. Bu servisi kullanarak havalimanından Bloor-Danforth metro hattı üzerinde bulunan Kipling İstasyonu’na dokuz ila on iki dakika arası bir zaman diliminde ulaşabilirsiniz.

Metro

Metro, şehir içi ulaşımda en hızlı ve pratik seçenek. Şehrin tüm merkezi bölgelerine ulaşım sağlayan dört adet metro hattı bulunuyor. Metro seferleri iki ile beş dakika arasında gerçekleşiyor. TTC firmasının düzenlediği 192 numaralı servisi kullanarak havalimanından 2 numaralı metro hattının ilk durağı, Kipling İstasyonu’na ulaşabilir, buradan metro hatları arasında aktarma yaparak şehrin birçok bölgesine yolculuk edebilirsiniz.

1 numaralı sarı hat (Yonge – Üniversite hattı), U şeklinde bir yöne sahip. Kuzey-güney yönünde Yonge Street, Finch Avenue East, Union Station güneyi, Allen Road ve Sheppard Avenue West arasında sefer yapıyor. 2 numaralı hat ile Bloor-Yonge, St. George, ve Spadina istasyonlarında, 4 numaralı hat ile Sheppard-Yonge istasyonunda kesişiyor.

2 numaralı yeşil hat (Bloor-Danforth hattı) doğu-batı yönlerinde Bloor Street West, Bloor Street East ve Danforth Avenue arasında sefer yapıyor. 1 numaralı hat ile Bloor-Yonge, St George ve Spadina istasyonlarında, 3 numaralı hat ile Kennedy istasyonunda kesişiyor.

3 numaralı mavi hat (Scarborough hattı) kuzeyde Eglinton Avenue East and Kennedy Road istasyonları arasında sefer yapıyor. 2 numaralı hat ile Kennedy İstasyonu’nda kesişiyor.

4 numaralı mor hat (Sheppard hattı) ise Sheppard Avenue East yönünde sefer yapıyor. 1 numaralı hat ile Sheppard-Yonge istasyonunda kesişiyor.

Tramvay

Toronto’da, metrodan sonra en çok kullanılan araç tramvaydır. Tramvaylar, şehrin hemen hemen tüm bölgelerine erişim sağladığı gibi, metro hatları arasında destek hat olarak da sefer yapıyorlar. 192 numaralı servis ile Toronto Pearson Havalimanı’ndan Kipling metro istasyonuna vardıktan sonra, hat boyunca birçok tramvay aktarması bulabilirsiniz.

Dundas West istasyonundan 504 ve 505, Bathurst istasyonundan 511, Spadina’dan 510, Broadview’dan yine 504 ve 505, Main Street istasyonundan ise 506 numaralı tramvay hatlarına aktarma yapabilir, gitmek istediğiniz birçok bölgeye hızlıca varabilirsiniz.

Otobüs

Otobüs, Toronto’da çok tercih edilen bir toplu taşıma aracı değildir. Şehirlerarası otobüs terminalleri kullanışlı bir şekilde tasarlanmamıştır. Şehir içinde ise GO Transit’in düzenlediği otobüs seferleri çok seyrektir ve birçoğu tren seferlerinin olmadığı zamanlarda destek amacıyla kullanılmaktadır.

Taksi

Pahalı olmasına karşın, Toronto’da taksi bulmak oldukça kolay, ayrıca seyahat etmesi güvenli ve konforlu. Havalimanından doğrudan taksi bulabileceğiniz gibi, eğer metro istasyonlarına uzak bir bölgeleye seyahat edecekseniz, merkezi bir bölgeye ulaştıktan sonra taksiye binerek yolculuk sürenizi kısaltabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı içinde bulabileceğiniz beşten fazla araç kiralama şirketi bulunuyor. Araç kiralama size daha hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlasa da şehir içinde park yeri bulmanın bazen çok zor olabileceğini hatırlatmakta fayda var.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Toronto uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Toronto uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Toronto uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Toronto uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Toronto uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Municipal - Toronto Municipal Havalimanı, Billy Bishop - Toronto Island Havalimanı, John C. Munro Hamilton Intl. Havalimanı, Lester B. Pearson Intl. - Toronto Pearson Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Toronto arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Toronto arası uçuş mesafesi toplam 9001 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 11 saat 10 dakika sürüyor.

Adıyaman-Toronto uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Toronto uçuşları için en uygun gün: Salı.

Toronto Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
11ºC
16ºC
Cum
Cmt
15ºC
18ºC
Cmt
Paz
14ºC
17ºC
Paz
Pzt
12ºC
17ºC
Pzt
Sal
9ºC
15ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Toronto Alternatif Ulaşım
Para birimi