Adıyaman - Erivan Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
602 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Erivan) 30°C / 14°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Erivan Şehir Merkezine Ulaşım

Esas adı Zvartnots olan Erivan Havalimanı, Erivan’ın 12 km batısındadır. Mesafenin kısa olmasıyla birlikte, havalimanından şehir merkezine ulaşım çok kolay ve ucuz. Zvartnots Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için otobüs, metro, matruşka, taksi, havalimanı taşımacılık servisleri ve araç kiralama hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Otobüs

Erivan’da otobüsler ve matruşka adındaki minibüsler birbirleriyle koordineli çalışır. Dolayısıyla belli bir yere ulaşmak için otobüs ve minibüslerle aktarma yapmanız muhtemel. 

Erivan otobüsleri modern, hızlı ve yolculuk için oldukça ekonomik. Güzergâhların fazla olmasından dolayı şehrin her noktasına otobüsle ulaşmak mümkün. Zvartnots Havalimanı’ndan şehir merkezine ve aynı zamanda şehrin birçok noktasına otobüsle gitmek yaklaşık 20-25 dakikanızı alır. Havalimanından çıktığınızda sağa dönün ve Stepanakert park alanına doğru ilerleyin; otobüs duraklarını göreceksiniz. Birden fazla farklı numaralara sahip otobüsler, buradan kalkar. Otobüslerin kalkış saatleri, hat numarasına göre değişir.

Havalimanından bineceğiniz otobüsün bilet fiyatına ekstra bagaj fiyatı da eklenir. Havalimanından bineceğiniz 18 numaralı otobüs, Erivan’ın ana tren istasyonundan geçer. Bu istasyon şehrin metrosuyla da bağlantılıdır. Bu otobüsün duraklarından bazıları; Tigran Mets av., Khanjyan st., Abovyan st., Yeritasardakan’dır.

Erivan’ın bir başka önemli yeri olan Opera House’a gitmek için havalimanından N107 numaralı otobüse binmeniz gerekir. Güncel olarak N107 otobüsüne binmenin bir kişilik ücreti 0,70 dolardır. N108 numaralı otobüs ise farklı bir güzergâhtan direkt olarak şehir merkezine gider ve bu yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer. N201 numaralı otobüsün, Erivan’daki Mashtots ve Sayat Nova caddeleri ile havalimanı arasında seferleri mevcut.

Matruşka (Minibüs / Dolmuş)

Erivan’da en az otobüsler kadar, matruşka adındaki minibüsler de tercih edilir. Çünkü minibüslerin güzergâhları daha uzun ve otobüslerin ulaşamadıkları yerlere bile ulaşım sağlarlar. Matruşkaların Erivan’ın en sık kullanılan toplu taşıma aracı olmasının yanı sıra, otobüs durakları ve dilediğiniz her noktada durabilirler.

Matruşka biletlerini, bindikten sonra şoförden alabilirsiniz. Minibüsten inmek istediğinizde, şoföre ‘kangnek’ derseniz sizi indirir. Zvartnots Havalimanı’nın geliş terminalinden çıktıktan sonra hemen sağda yer alan park alanındaki matruşkaları görebilirsiniz.

Her 20 dakikada bir kalkan ve havalimanı ile Abovyan Caddesi arasında seferleri bulunan 18 numaralı minibüsün tek biniş ücreti, 2014 tarifesiyle 250 AMD’dir. (Ermeni dramı) 18 numaralı hattın minibüslerinin ana durakları; Sasuntsi Davit (metro istasyonu) ve Rossiya Mall’dır. Fakat valiziniz için ekstra ücret alan bu minibüslere bir 100 dram daha vermeniz gerekir.

Metro

Temiz, güvenli, hızlı ve şehrin toplu taşımacılığında büyük rol oynayan Erivan Metro, sadece tek hattının olmasına rağmen şehrin her noktasına ulaşır. Her 5 dakikada bir kalkan metronun tek kişilik biniş ücreti 100 dramdır. 1981’den beri hizmet veren metronun ana durakları; Barekamuyun, Marshall Baghramyan, Yeritasardakan, Republic Square (Hanrapetutyan Hraparak), Zoravar Andranik, Surp Grigor Lusavorich Katedralinin / Rossiya Mall ve Sasunti David’dir. 13,4 km uzunluğunda tek bir hatta sahip olan Erivan metrosunun toplamda 10 durağı bulunur.

Haftanın her günü sabah 06:30 ile 23:00 mesai saatleri arasında hizmet verir ve şehrin ana otobüs garı; aynı zamanda tren istasyonu ile bağlantılıdır. En yoğun metro durağı, Ericvan’ın merkezi konumunda bulunan Republic Square’in yanındaki Hanrapetutyan Hraparak durağıdır. Bir diğer merkezi bölge olan Opera House’ın çok yakınında Yeritasardakan ve katedralin karşısındaki Zoraver Andranik metro durakları da oldukça kullanışlı.

Erivan demiryolu istasyonunun bulunduğu Sassountsi David bölgesi de metroyla bağlantılı olduğu için ulaşımınız büyük ölçüde kolaylaşır. Metroye biniş ücreti yıllardır sabit; 100 dram ve biletinizi duraklardan temin etmeniz mümkün.

Taksi

Zvartnots Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmek yaklaşık olarak 3500-4200 dram arasında değişiyor. Ama gideceğiniz bölgenin uzaklığına bağlı olarak bu fiyat 6700 drama kadar çıkabilir. Taksiye binmeden önce mutlaka pazarlık yapmaya çalışın. Havalimanı ile şehir merkezi arası 12-13 km olduğundan taksi ücreti maksimum 3000 dram tutar. Bu fiyatın üstün veren taksicilere itibar etmeyin ve daha ucuzunu bulun.

Havalimanından şehre taksiyle gitmeniz yaklaşık 15-20 dakika sürer. Telefon ve online olarak randevu alınabilen telefon taksilerinin en bilindiği; Zvartnots Havalimanı taşımacılık hizmeti olan Aero taksileridir. Havalimanı işletmesine bağlı olarak hizmet veren Aero taksiler, sadece havalimanı ile gideceğiniz yer veya geleceğiniz yer arasında ulaşım sağlar. Yani şehir için durdurup binmeniz mümkün değil.

Havalimanı taksileri, havalimanından ya da havalimanın olan her rota için farklı ama sabit fiyat tarifesi uygular. 2010 senesinde hizmet vermeye başlayan Aero taksileri, şehri ziyaret edenlerin ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılamakta. Lüks donanımı ve konforlu ve neredeyse diğer normal taksilerle aynı fiyatta olmasından dolayı havalimanı ile şehir arası ulaşımlarda çok sık tercih edilir. 7/24 faaliyette olan Aero taksisi için info@aerotaxi.am adresinden ya da +374-55-319050 telefonundan önceden rezervasyon yaptırırsanız ulaşımınız çok daha ekonomik olabilir.

Araç Kiralama

Erivan şehir içi ulaşımın üst düzeyde gelişmiş olması ve toplu taşıma araçlarının çeşitliliği, aynı zamanda Erivan’dan diğer şehirlere hızlı trenlerin mevcut olması, araç kiralama hizmetlerine büyük ölçüde gölge düşürmekte. Erivan’a gelenler, havalimanından çıktıklarında çok rahat bir şekilde ulaşımını kolaylıkla sağlayabilecekleri metro, minibüs, otobüs gibi kalkmaya hazır birçok toplu taşıma aracını bir arada görebilir. Ama bunun dışında Erivan ziyareti boyunca tüm ulaşımını kendi aracıyla sağlamak isteyenler de Zvartnots Havalimanı içerisindeki dünyaca ünlü araç kiralama şirketlerinin birinden aracını temin edebilir.

20 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Erivan uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Erivan uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Erivan uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Erivan uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Erivan uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Zvartnots Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Erivan arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Erivan arası uçuş mesafesi toplam 601 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 10 dakika sürüyor.

Adıyaman-Erivan uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Erivan uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Erivan Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
14ºC
30ºC
Çar
Per
14ºC
31ºC
Per
Cum
12ºC
30ºC
Cum
Cmt
12ºC
29ºC
Cmt
Paz
11ºC
27ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Erivan Alternatif Ulaşım
Para birimi