Adıyaman - Duşanbe Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.656 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Duşanbe) 28°C / 11°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Duşanbe Şehir Merkezine Ulaşım

Orta Asya’da yer alan Tacikistan’ın başkenti Duşanbe, otantik mimarisi, kültürel zenginliği, tarihi ve kozmopolit yapısı ile görülmeye değer bir şehir. Bu şehri ziyaret etmek isteyenler, Duşanbe Havalimanı’na uçuyorlar. Şehir, Varzob ve Kofarnihon adlı iki nehir arasında konumlanıyor. Şehrin merkezi bölgesini, Rudaki Bulvarı ve yanında bulunan Rudaki Parkı oluşturuyor.

Şehir, Aviccena, Ferdowsi, Ismail Samani ve Shah Mansur olmak üzere, dört ana bölgeye ayrılıyor. Şehir içinde toplu taşıma hatları kullanışlı ve fiyatları uygun. Minibüsler ve taksi dolmuşlar, şehir içinde sık tercih edilen toplu taşıma araçları. Bunun dışında troleybüsler ve otobüsler de toplu taşıma hizmeti veriyorlar. Şehir merkezine yakında, aynı zamanda, merkezi tren istasyonu da yer alıyor. Bu istasyondan şehrin bazı bölgelerine seyahat edebiliyorsunuz.

Uluslararası ve şehirlerarası seferlere de bu istasyon ev sahipliği yapıyor. Havalimanından şehir içine ulaşım için birçok seçenek mevcut. Dilerseniz, toplu taşıma araçlarından troleybüs, minibüs, tren veya taksi dolmuşlar aracılığıyla şehrin merkezi bölgelerine seyahat edebilir, diğer araçlara aktarma yapabilirsiniz. Alternatif olarak taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından kalkan 2, 8 ve 12 numaralı otobüsler aracılığıyla, şehir merkezine, yaklaşık yirmi dakika içerisinde ulaşım sağlamanız mümkün. Otobüsler, şehir içinde geniş bir ulaşım ağına sahip. Şehir içinde ulaşım hizmeti sağlayan 16 adet otobüs hattı bulunuyor. 3A ve 23 numaralı otobüsler, tren istasyonundan geçiyor.

Troleybüs

Havalimanından hareket eden 2 ve 4 numaralı troleybüs hatlarından birine binerek, A.Donish, S.Ayni, A.Rudaki, Somoni ve N.Mahsumov istasyonlarına ulaşım sağlayabilir, bu istasyonlardan başka troleybüslere veya diğer toplu taşıma araçlarına aktarma yaparak gitmek istediğiniz bölgelere ulaşabilirsiniz. Troleybüsler, şehir içi ulaşımda önemli bir role sahip.

Troleybüs ile seyahat etmek, otobüslere kıyasla daha uygun fiyata geliyor. Duşanbe’de, 1, 24, 5, 8, 10, 12 ve 14 numaralar olmak üzere, sekiz adet troleybüs hattı bulunuyor.

1 numaralı hat S.Ayni Kültür Parkı ve Tren İstasyonu bölgelerine, 9 ve 10 numaralı hat Obshoron bölgesine, 11 numaralı hat, S.Ayni Kültür Parkı ve Somoni bölgelerine, 12 numaralı hat ise alışveriş merkezi ve Gulbutta bölgelerine seyahat imkanı sunuyor.

Tren

Havalimanına yakınlarda bulunan tren istasyonundan 3 ve 4 numaralı tren hatları aracılığıyla şehir içine ulaşım sağlayabilmeniz mümkün.

Minibüs (Marshrukta)

Bağımsız Devletler Topluluğu’na üye birçok ülkede ''marshrukta'' olarak bilinen minibüs hatları, Duşanbe’de toplu taşımayı oldukça kullanışlı hale getiren bir seçenek. Geniş bir ulaşım hattına sahip olan bu minibüsler, otobüs ve troleybüslere göre daha sık yolcu indirip bindiriyor, çok daha kalabalık ve ücretleri troleybüslere oranla daha yüksek.

Havalimanına indikten sonra 33 numaralı minibüs hattına binerek A.Donish, Nazarshoev, Rudaki, S.Ayni, S.Sherozi, N.Karaboev bölgelerine seyahat edebilir, oradan, gideceğiniz yere göre, başka bir araca aktarma yapabilirsiniz.

Şehir içi ulaşımda hizmet veren diğer minibüs hatları ise 1, 3, 17, 29 numaralı hatlar. 3 numaralı hatta binerek tren istasyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi Dolmuş

Şehir içinde, belli bölgeler arasında sefer yapan taksi dolmuşlarına da sık sık denk gelebilirsiniz. Bu araçları kullanmak da ulaşımınızı kolaylaştıracaktır. Eğer şehrin Karabolo ve 82. bölgesine yakın bir yönüne gitmeyi planlıyorsanız, havalimanından hareket eden 8 numaralı taksi dolmuş hattı ile Rudaki, Somoni ve US Embassy bölgelerine seyahat edebilirsiniz.

Taksi

Birçok şehrin aksine, Duşanbe’de taksi, oldukça kullanışlı bir seçenek. Taksiler, birçok şehre kıyasla, bütçenize uygun gelecektir. Özellikle birden fazla kişiyle seyahat ediyor veya taksiyi yabancılarla paylaşmayı değerlendirebiliyorsanız, ulaşımınız herhangi bir toplu taşıma aracına göre daha uygun bir fiyata gelecektir.

Araç Kiralama

Araç kiralama, şehir içi ulaşımda konforlu bir seçenek. Dilerseniz havalimanında yer alan Rent a Car ofisinden aracınızı kiralayabileceğiniz gibi, uçuşunuz öncesinde internetten rezervasyon yaptırarak da aracınızı önceden ayarlamanız mümkün. 2015 yılından itibaren şehir içerisinde bisiklet kiralayabileceğiniz araç kiralama ofisleri hizmet vermeye başladı.

29 Tem 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Duşanbe uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Duşanbe uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Duşanbe uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Duşanbe uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Duşanbe uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Dushanbe Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Duşanbe arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Duşanbe arası uçuş mesafesi toplam 2656 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 20 dakika sürüyor.

Adıyaman-Duşanbe uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Duşanbe uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Duşanbe Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
11ºC
28ºC
Pzt
Sal
11ºC
27ºC
Sal
Çar
10ºC
25ºC
Çar
Per
10ºC
25ºC
Per
Cum
9ºC
25ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Duşanbe Alternatif Ulaşım
Para birimi