Adıyaman - Basel/mulhouse Uçak Bileti Ara

En Son Satış
2 günden önce

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Basel/Mulhouse Şehir Merkezine Ulaşım

Basel’in kuzeybatısına 6 km mesafede kurulu Euro Havalimanı, İsviçre’nin yanı sıra Almanya’daki Freiburg ve Fransa’daki Mulhouse şehirleri için de kullanılan enternasyonel bir havalimanı.

Basel’in toplu taşıma konusundaki en güzel özelliklerinden biri, eğer ziyaretiniz süresince bir otelde kalıyorsanız, check-in yaptırdıktan sonra tüm misafirlere verilen mobil biletler (mobility ticket). Bu biletler, ziyaretçilerin şehirde bulundukları süre boyunca, otuz güne kadar şehir içindeki 10., 11., 13. ve 15. bölgelere (havalimanı dahil) ücretsiz erişimini sağlıyorlar.

Eğer bir otelde konaklamıyor ve şehir içinde fazla vakit geçirmeyi düşünüyorsanız Basel Kart alarak ücretsiz şehir turu, ücretsiz hayvanat bahçesi gezisi, ücretsiz feribot yolculuğu ve bazı restoranlarda, sinemalarda, dükkanlarda geçerli olan indirim hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz.

Havalimanından şehir içine ulaşım için şehir merkezine ve tren istasyonuna hareket eden otobüs ve trenlerden faydalanmanız mümkün. Havalimanından özel araç ile yolculuk etmek istiyorsanız, bu da bir seçenek.

Özel araçlarınızın yanı sıra araç kiralayabilir veya taksi ile şehre kısa yoldan ulaşabilirsiniz. Otele varana kadar mobil biletiniz olmasa bile, eğer bir otele rezervasyon yaptırdıysanız rezervasyon onayınızla da ücretsiz ulaşımdan faydalanabiliyorsunuz.

Otobüs

Havalimanından şehir içine ulaşabilmek için, öncelikle 50 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. 50 numaralı otobüs, havalimanından 10. Bölge boyunca ilerleyerek SBB Tren İstasyonu’na ulaşıyor. SBB Tren İstasyonu’na gelmeden önce de 50 numaralı otobüsün rotası boyunca, şehrin diğer bölgelerine aktarma yapabileceğiniz otobüsün, tren ve tramvay aktarmaları da mevcut.

Tramvay

Basel, kelimenin tam anlamıyla bir tramvay şehri. Tramvay şehrin büyük çoğunluğuna ulaşım sağlıyor. Ulaşamadığı yerleri de aktarma otobüsleriyle destekliyor. Günün değişik saatlerine göre, on on beş dakikada bir tramvay bulabiliyorsunuz. Havalimanından 50 numaralı otobüse bindikten sonra ulaşacağınız bölgeye göre kullanabileceğiniz birçok alternatif yol var. Mesela, 50 numaradan Kannenfeldplatz bölgesinde inerek 1 numaralı tramvay hattıyla Voltaplatz bölgesine gidebilirsiniz. Eğer 11. Bölge’ye gitmek istiyorsanız 50 numaralı otobüsten SBB Tren İstasyonu’nda inerek 10 veya 17 numaralı tramvay hatlarını kullanabilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise, SBB Tren İstasyonu’na vardıktan sonra 1, 2, 8, 10 veya 11 numaralı tramvaylardan birine binerek Barfüsserplatz ve Marktplatz’a ulaşabilirsiniz. Barfüsserplatz ve Marktplatz, tramvayların genel aktarma istasyonu olarak geçiyor. Bu iki istasyonun, SBB Tren İstasyonu ile arasında birkaç duraklık mesafe var. Bütün tramvay hatları bu iki durağa bağlanıyor. Dolayısıyla şehrin hangi bölgesine gitmek istiyorsanız bu iki istasyondan birinden geçecek tramvay hatlarını kullanabiliyorsunuz.

Tramvaylar arasından 1 numaralı hat Dreirosenbrücke ve SBB Tren İstasyonu arasında, 2 numara Binningen ve Eglisee arasında, 3 numara Burgfielden Grenze ve Birsfelden Hard arasında, 6 numara Allschwill ve Riehen Grenze arasında, 8 numara Neuweilerstrasse ve Kleinhüningen arasında, 10 numara Rodersdorf ve Dornach arasında, 11 numara St-Louis Grenze ve Aesch arasında, 14 numara Dreirosenbrücke ve Pratteln arasında, 15 numara Messeplatz ve Bruderholz arasında sefer yapıyor.

Ek hatlar olarak da 1 numaralı hat SBB Tren İstasyonu ve Badischer Tren İstasyonu arasında, 2 numaralı hat Eglisee ve Riehen Dorf arasında, 17 numara Schifflande/Wiesenplatz ve Ettingen arasında, E11 numara Reinach Süd ve Theater arasında, 21 numaralı hat ise St. Johann Tren İstasyonu ve Badischer Tren İstasyonu arasında sefer yapıyor.

Tren

Basel’deki büyük tren istasyonları arasında Basel Badischer Tren İstasyonu, SBB Tren İstasyonu, St. Johann Tren İstasyonu, Pratteln Tren İstasyonu, Aesch Tren İstasyonu, Dornach Tren İstasyonu ve Muttenz Tren İsyasyonu bulunuyor.

Havalimanı konusundaki enternasyonel yapıyı, tren istasyonları da koruyor. Basel’deki raylı sistemde, İsviçre Federal Deimryolları (Schweizerische Bundesbahnen, SBB), Alman Demiryolları (Deutschebahn, DB) ve Fransız Ulusal Demiryolları (Société nationale des chemins de fer français, SNCF) hizmet veriyor. Havalimanından indikten sonra tren ile seyahat etmek için 50 numaralı otobüs hattıyla SBB Tren İstasyonu’na ulaşmanız gerekiyor.

Tren, Basel’de tramvay kadar güçlü bir ağa sahip değil. Tren ağı, genel olarak şehir merkezi etrafınca, Rhine Nehri’nin karşı kıyısınca ve 15. Bölge civarlarına hizmet veriyor. Bunun yanı sıra, tren ile Liestal, Sissach, Rheinfelden, Waldshut gibi İsviçre’nin komşu şehirlerine ulaşabildiğiniz gibi, Fransa’nın Mullhouse, St. Louis, Village-Neuf Hunninge yönlerine veya Almanya’nın Freiburg, Kandern, Lörrach ve Inzlingen taraflarına doğru yolculuğunuza devam edebiliyorsunuz.

Taksi

Havalimanına konumlu birçok taksi durağı bulunuyor. Buradan kolaylıkla taksi erişimi sağlayabilir, şehrin istediğiniz bölgesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kalma süresince daha özgür ve konforlu hareket edebilmeniz için online booking yöntemiyle veya havalimanındaki ofislere başvurarak Rent a Car firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar da bulunuyor. Araç ile havalimanından Basel’in merkezine ulaşım süresi yaklaşık beş dakika.

Basel Havalimanı’ndan diğer şehirlere ulaşım

Mulhouse

Mulhouse’a toplu taşıma ile gitmeyi düşünüyorsanız, havalimanından kalkan 11 numaralı servis, yaklaşık on dakika içerisinde sizi St. Louis tren istasyonuna ulaştıracaktır. Bu istasyondan şehrin çeşitli bölgelerine ulaşım sağlamak mümkün. Daha kısa süreli bir yolculuk için araç kiralama ve taksi yöntemleri de mevcut.

Freiburg

Havalimanından Freiburg’a sıklıkla kalkan Havalimanı Otobüsleri veya Südbadenbus otobüs firmasının düzenlediği servislerden faydalanarak ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuz bir saate yakın sürecektir. Dolayısıyla araç kiralayarak yolculuğunuzu kısaltmanız da mümkün. Mesafenin uzaklığı dolayısıyla taksi çok iyi bir çözüm değil.

21 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Basel/Mulhouse uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Basel/Mulhouse uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Basel/Mulhouse uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Basel/Mulhouse uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Basel/Mulhouse uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Basel Mulhouse Freiburg Havalimanı, Basel SBB station Tren İstasyonu, Basel Badischer Tren İstasyonu kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Basel/Mulhouse uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Basel/Mulhouse uçuşları için en uygun gün: Çarşamba.

Haritada Görüntüle
Adıyaman - Basel/Mulhouse Alternatif Ulaşım
Para birimi