Adıyaman - Bişkek Uçak Bileti Ara

Adıyaman - Bişkek Uçak Bileti Tahmini Fiyatlar
00TL0TL
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.107 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Bişkek) 23°C / 10°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Bişkek Şehir Merkezine Ulaşım

Chui Vadisi manzarasıyla ünlü şehir Bişkek, aynı zamanda Kırgızistan’ın başkenti. Yakın zamanlarda kurulması dolayısıyla fazla tarihi doku barındırmayan şehir, gece hayatıyla turistlerin ilgisini çekiyor. Bu şehre ulaşmak için yolcuları, Manas Uluslararası Havalimanı karşılıyor. Şehir merkezinde Ala-Too Meydanı bulunuyor. Bişkek’te şehir içi ulaşımın güvenilir ve ucuz olduğu söylenebilir. Bir başkente göre oldukça küçük olan bu şehri kısa sürede turlamanız mümkün.

Kırgızistan’ın genelindeki çarpık dağlardan oluşan topografya ulaşımı zorlaştırırken Bişkek’te tam aksine dağlar, güneyde kalıyor ve şehir merkezi oldukça düz bir zemine sahip. Kırgız Demiryolları, şimdilik tren seferlerini ancak şehirlerarası ve ülkelerarası ulaşımlarda kullanıyor. Demiryolları firması, halen şehrin altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Şehir içi ulaşımda en sık kullanılan toplu taşıma araçları minibüslerdir. Bunun haricinde otobüs ve troleybüsler de şehrin birçok bölgesine ulaşım hizmeti sağlıyorlar.

Birçok toplu taşıma aracı, Tsum ve Philharmonia bölgelerinden hareket ediyor veya geçiyorlar. Yolunuzu bulamamanız durumunda şehir içinde bulunan turist ofislerinden minibüs haritası bulabilir, ya da yolda karşınıza çıkan vatandaşlara rahatlıkla hangi araca binmeniz gerektiğini sorabilirsiniz. Toplu taşıma hizmeti, sabah 05:30 – 06:00 arasında başlıyor ve akşam 21:00 – 21:30 arasında sona eriyor. Şehir içinde toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih etmiyorsanız, kolaylıkla taksi bulabilirsiniz. Bişkek’te araç kiralama seçeneği pek yaygın olmasa da, şoförlü özel araçlar, bazı turizm şirketleri tarafından temin edilebiliyor.

Manas Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine araç ile yaklaşık yirmi beş dakikalık bir mesafede bulunuyor. Eğer toplu taşıma aracıyla seyahat etmeyi düşünüyorsanız, şehir merkezine havalimanından ulaşmanın en kestirme yolu minibüse binmek. Gideceğiniz yere göre minibüsten otobüs veya troleybüslere aktarma da yapabilirsiniz.

Minibüs (Matrushka)

Havalimanından çıktıktan sonra kolaylıkla erişebileceğiniz minibüsler veya diğer ismiyle matrushkalar, kısa süre içerisinde Bishkek’in şehir merkezine ulaşıyor. Bunun yanı sıra, minibüslerin şehir içinde çok geniş bir ağı var. Şehrin birçok bölgesine ulaşım sağlayan yüz adedi aşkın minibüs bulunuyor. İnternetten veya akıllı telefonlarınızdan indireceğiniz uygulamalarla hangi minibüse binmeniz gerektiğine bakabilirsiniz.

Otobüs ve Troleybüs

Havalimanından ulaşım sağlayan bir troleybüs veya otobüs seferi bulamasanız da bu araçlara, minibüsten indikten sonra aktarma yapabilirsiniz. Otobüs ve troleybüsler, minibüsten sonra en çok tercih edilen toplu taşıma araçlarıdır. Ancak minibüslere göre daha kısıtlı bir ağa sahiptirler ve hızları çok daha yavaştır.

Minibüslerle istediğiniz her an, her yerde indi-bindi yapabilirken otobüslerde ve troleybüslerde ancak belirlenen duraklarda indi-bindi yapabilirsiniz. Yine de otobüsler ve troleybüsler, minibüslere kıyasla biraz daha uygun fiyata sahiptirler.

Türkiye’deki otobüs sisteminin tam aksine bu araçlarda, binişler arka kapıdan, inişler ön kapıdan yapılıyor. Aynı minibüslerde olduğu gibi internetten veya akıllı telefonunuzdan otobüs ve troleybüs hatlarını takip edebilirsiniz. Bazı özel otobüs hatları, çeşitli şehirlere ve ülkelere de ulaşım hizmeti sunabiliyorlar.

Taksi

Havalimanından şehrin istediğiniz bölgesine ulaşmanın en konforlu yöntemlerinden biri taksi. Bişkek’te birçok özel taksi firması bulunuyor ve erişimleri çok kolay. Bu taksiler gündüz tarifesini, geceye göre daha uygun fiyatlandırıyorlar. Özel taksilerin yanı sıra, birçok resmi taksi firması bulmak da mümkün. Bu araçlarda, taksimetrenin açılması için özellikle şoförle konuşmanız gerekebiliyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Bişkek uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Bişkek uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Bişkek uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Bişkek uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Bişkek uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Manas Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Bişkek arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Bişkek arası uçuş mesafesi toplam 3106 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 50 dakika sürüyor.

Bişkek Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
10ºC
23ºC
Pzt
Sal
7ºC
21ºC
Sal
Çar
8ºC
19ºC
Çar
Per
4ºC
19ºC
Per
Cum
3ºC
10ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Bişkek Alternatif Ulaşım
Para birimi