Adıyaman - Aktau Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.266 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Aktau) 26°C / 18°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Aktau Şehir Merkezine Ulaşım

Kazakistan’ın ikinci en büyük ve modern şehri olan Aktau’da ulaşım sistemi oldukça gelişmiş ve pratik. Şehirdeki ana ulaşım araçları; otobüs, matruşka ve taksiler. Bunun dışında Kazakistan’ın diğer şehirlerinden ve Kazakistan’ın komşu ülkelerinden Aktau’ya direkt olarak deniz yoluyla ulaşılıyor. Aktau Limanı, bulunduğu bölgenin başında gelen ve gerek ticari gerekse ulaşım açısından en ünlü limanlarından biri olarak biliniyor.

Aktau’da adresler genelde 14-42-30 şeklinde ifade ediliyor. 14, ilçenin/bölgenin numarası; 42 apartman/binanın numarası ve 30 ise daire numarası olarak geçiyor. Şehirde caddeler isimlendirilmediği için ulaşım açısından turistlere bir takım sorunlar yaratabiliyor. Şehrin 12 km. dışındaki Mangestau tren istasyonundan şehir dışına birçok tren seferi mevcut.

Kazakistan’ın bir diğer önemli şehri olan Astana ile Aktau arasında ulaşım hizmeti veren trenlerle yolculuk yapmak yaklaşık 2 gün sürüyor. Almatı ile Aktau arası tren yolculuğu 3 gün ve Atyrau ile Aktau arasındaki tren yolculuğu ise ortalama 1 gün sürüyor. Aktau Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz ana toplu taşıma araçları otobüs ve minibüsler (matruşka). Bunun dışında havalimanına veya diğer taşımacılık hizmetlerine bağlı özel transfer hizmetleri sayesinde de çok uygun fiyatlara şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç kiralama ve taksi hizmetlerinin de oldukça gelişmiş olduğu şehirde biraz daha fazla ücret ödeyerek ulaşımınızı en pratik şekliyle gerçekleştirmeniz mümkün.

Otobüs

Havalimanı terminalinin hemen çıkışında bekleyen Aktau yerel otobüsleri ile şehir merkezine veya şehrin başka noktalarına uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz. Yaklaşık olarak otobüs biletleri en güncel haliyle 25 tenge civarında. Havalimanından sizi alarak şehrin merkezi noktalarından birine götüren bu otobüslerle şehre 40-45 dakikada varıyorsunuz.

Matruşka

Tıpkı minibüs boyutlarında ve görünümündeki ve matruşka ismini verdikleri bu mini otobüsler, büyük yerel otobüslere göre çok daha küçük ama daha fazla rotaya ulaşıyor. Şehirdeki matruşka ve otobüs rotalarının birbiriyle bağlantılı olması, şehrin herhangi bir noktasına uygun fiyata ve çok kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor. Aktau şehir merkezinin genelinde görebileceğiniz matruşkaların bir kısmı havalimanından geçiyor. Çoğunun kalkış ve varış noktası ise araçların üzerinde yazıyor.

Taksi

Aktau Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle ulaşımınızı sağlamak istiyorsanız yaklaşık olarak 1600 tenge ödemeniz gerekiyor. Aktau Havalimanı geliş terminalinin hemen çıkışında hazırda bekleyen birçok taksiyi görmeniz muhtemel. Bu taksilerden istediğinizi seçerek, gitmek istediğiniz noktayı şoföre İngilizce anlatabilir ya da haritada gösterebilirsiniz.

Takside mutlaka pazarlık yapın çünkü Aktau taksicilerinin ilk talep ettikleri ücret genelde pazarlığa açık oluyor. 23 kilometrelik bu yolculuğunuzu bir taksiyle ortalama 30-35 dakikada almanız mümkün.

Havalimanının çıkışında yer alan taksi şirketlerinden en uygun fiyatlı seçenekler sunan ve en popüler olanı (+777 753 33 55) arayarak daha ayrıntılı bilgiye sahip olmanız mümkün.

Araç Kiralama

Aktau Havalimanı’nda var olan birçok araç kiralama şirketini daha önceden araştırıp seçiminizi önceden yaparsanız, çok daha uygun fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz. Yani ön rezervasyon sisteminin çok daha ekonomik olduğu araç kiralama hizmetlerinden faydalandığınız sürece havalimanına indiğiniz anda birkaç küçük işlem sonrası aracınız sizi bekliyor olur. Havalimanından Aktau şehir merkezine kiraladığınız araçla gitmek yaklaşık olarak 25-30 dakika sürüyor. Trafiğin çok yoğun olmadığı şehirde araç kiralamak en doğru seçimlerin başında geliyor.

26 Eki 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Aktau uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Aktau uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Aktau uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Aktau uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Aktau uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Aktau Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Aktau arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Aktau arası uçuş mesafesi toplam 1265 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 30 dakika sürüyor.

Adıyaman-Aktau uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Aktau uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Aktau Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
18ºC
26ºC
Çar
Per
18ºC
27ºC
Per
Cum
17ºC
25ºC
Cum
Cmt
15ºC
25ºC
Cmt
Paz
12ºC
22ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Aktau Alternatif Ulaşım
Para birimi