Adana - Toronto Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
8.893 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
11 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Toronto) 26°C / 18°C

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Toronto Şehir Merkezine Ulaşım

Billy Bishop - Toronto Island Havalimanı

Toronto’ya seyahat etmek istiyorsanız, kullanacağınız havalimanı alternatiflerinden biri de Billy Bishop Toronto Şehir Merkezi Havalimanı. Toronto Pearson Havalimanı’na göre daha az yolcu alan Billy Bishop Havalimanı, Eski Toronto’nun hemen yakınında, Ontario Gölü içinde yer alan küçük Toronto Adası üzerinde konumlandırılmıştır, dolayısıyla şehir merkezine bu havalimanından ulaşmak, oldukça kolay.

Yaya

Havalimanı’ndan indiğinizde çok uzaklaşmadan, adayı ana karaya bağlayan büyük bir yaya geçidi bulacaksınız. Bu yaya geçidiyle Eski Toronto’nun merkezine, yaklaşık altı dakika gibi çok kısa bir süre içinde yürümeniz mümkün.

Feribot

Ada ile ana kara arasında bir başka ulaşım alternatifi ise feribot. Bu feribotlar, dünyanın en kısa mesafesi içinde sürekli sefer yapan deniz yolunu kullanan toplu taşıma araçlarıdır. Feribotlar, yaklaşık on beş dakikada bir sefer yapmaktadırlar. Bu feribotlar için önceden bilet almanız gerekmiyor.

Araç Kiralama

Aracı kiralamak isteyen yolcular için, ana karaya geçmeden erişebileceği araç kiralama şirketi mevcut. Toronto Adası’nda yaya geçidinin yanı sıra arabalar için kullanılan özel bir hat da bulunuyor. Dolayısıyla dilerseniz, kendi aracınızı kullanarak da bu havalimanına ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Tramvay

Billy Bishop Havalimanı’ndan ana karaya tramvay hatları da düzenleniyor. 511 numaralı hat ile Bathrust metro istasyonuna, 509 numaralı hat ile doğu yönünde Union Tren İstasyonu’na ulaşabiliyorsunuz.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

John C. Munro Hamilton Intl. Havalimanı

Hamilton Uluslararası Havalimanı, Toronto’nun ve Niagara Şelalesi’nin yaklaşık olarak 80 kilometre uzağında konumlandırılmıştır. Bu havalimanından kalkan GO Transit otobüsleri ile Union Tren İstasyonu’na ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler, yarım saatte bir hareket ediyorlar ve ulaşım uzun sürüyor. Dilerseniz, havalimanından kolaylıkla bulabileceğiniz Rent A Car ofislerinden araç kiralayarak da Toronto’ya ulaşmanız mümkün. Taksi, mesafenin uzaklığı sebebiyle, uygun bir ulaşım alternatifi sunmuyor.

18 Nis 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Lester B. Pearson Intl. - Toronto Pearson Intl. Havalimanı

Toronto Pearson Havalimanı, aslında Toronto sınırlarına dahil değildir. Etobicoke bölgesinin batısına konumlandırılmıştır. Buradan şehir içine tren veya servis ile ulaşılabildiği gibi, araç kiralama ve taksi imkanları da bulunuyor.

Tren

Toronto Pearson Havalimanı, Union İstasyonu’na doğrudan raylı sistemle bağlıdır. Tren, yaklaşık yirmi beş dakikalık bir süre içerisinde yolculuğunu tamamlıyor ve on beşer dakika arayla sefer yapıyor. Ancak bu trenin ücretlendirmesi genel toplu taşıma araçlarına oranla oldukça yüksektir. Şehirlerarası tren yolculuklarını VIA Rail adlı firma düzenliyor. Toronto’dan geçen dört adet VIA Rail tren hattı bulunuyor. Bu hatları kullanarak Montreal ve Vancouver başta olmak üzere birçok şehre erişebildiğiniz gibi, New York gibi şehirlere ülkeler arası seyahat etmeniz de mümkün.

Servis GO Transit adlı firmanın düzenlediği seferlerden yararlanarak Toronto Pearson Havalimanı’ndan Yorkdale ve York Mills metro istasyonlarına rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Yolculuk yarım saat ile bir saat arasında değişiyor. Servis için bir diğer seçenek ise TTC (Toronto Transit Comission). Toronto Pearson Havalimanı’ndan hareket eden bu servisleri kullanarak Merkezi İş Bölgesi’ne (Central Business District) elli beş ila altmış dakikalık süre içerisinde varabiliyorsunuz.

TTC firmasının sağladığı daha iyi bir ulaşım hattı ise 192 Airport Rocket. Bu servisi kullanarak havalimanından Bloor-Danforth metro hattı üzerinde bulunan Kipling İstasyonu’na dokuz ila on iki dakika arası bir zaman diliminde ulaşabilirsiniz.

Metro

Metro, şehir içi ulaşımda en hızlı ve pratik seçenek. Şehrin tüm merkezi bölgelerine ulaşım sağlayan dört adet metro hattı bulunuyor. Metro seferleri iki ile beş dakika arasında gerçekleşiyor. TTC firmasının düzenlediği 192 numaralı servisi kullanarak havalimanından 2 numaralı metro hattının ilk durağı, Kipling İstasyonu’na ulaşabilir, buradan metro hatları arasında aktarma yaparak şehrin birçok bölgesine yolculuk edebilirsiniz.

1 numaralı sarı hat (Yonge – Üniversite hattı), U şeklinde bir yöne sahip. Kuzey-güney yönünde Yonge Street, Finch Avenue East, Union Station güneyi, Allen Road ve Sheppard Avenue West arasında sefer yapıyor. 2 numaralı hat ile Bloor-Yonge, St. George, ve Spadina istasyonlarında, 4 numaralı hat ile Sheppard-Yonge istasyonunda kesişiyor.

2 numaralı yeşil hat (Bloor-Danforth hattı) doğu-batı yönlerinde Bloor Street West, Bloor Street East ve Danforth Avenue arasında sefer yapıyor. 1 numaralı hat ile Bloor-Yonge, St George ve Spadina istasyonlarında, 3 numaralı hat ile Kennedy istasyonunda kesişiyor.

3 numaralı mavi hat (Scarborough hattı) kuzeyde Eglinton Avenue East and Kennedy Road istasyonları arasında sefer yapıyor. 2 numaralı hat ile Kennedy İstasyonu’nda kesişiyor.

4 numaralı mor hat (Sheppard hattı) ise Sheppard Avenue East yönünde sefer yapıyor. 1 numaralı hat ile Sheppard-Yonge istasyonunda kesişiyor.

Tramvay

Toronto’da, metrodan sonra en çok kullanılan araç tramvaydır. Tramvaylar, şehrin hemen hemen tüm bölgelerine erişim sağladığı gibi, metro hatları arasında destek hat olarak da sefer yapıyorlar. 192 numaralı servis ile Toronto Pearson Havalimanı’ndan Kipling metro istasyonuna vardıktan sonra, hat boyunca birçok tramvay aktarması bulabilirsiniz.

Dundas West istasyonundan 504 ve 505, Bathurst istasyonundan 511, Spadina’dan 510, Broadview’dan yine 504 ve 505, Main Street istasyonundan ise 506 numaralı tramvay hatlarına aktarma yapabilir, gitmek istediğiniz birçok bölgeye hızlıca varabilirsiniz.

Otobüs

Otobüs, Toronto’da çok tercih edilen bir toplu taşıma aracı değildir. Şehirlerarası otobüs terminalleri kullanışlı bir şekilde tasarlanmamıştır. Şehir içinde ise GO Transit’in düzenlediği otobüs seferleri çok seyrektir ve birçoğu tren seferlerinin olmadığı zamanlarda destek amacıyla kullanılmaktadır.

Taksi

Pahalı olmasına karşın, Toronto’da taksi bulmak oldukça kolay, ayrıca seyahat etmesi güvenli ve konforlu. Havalimanından doğrudan taksi bulabileceğiniz gibi, eğer metro istasyonlarına uzak bir bölgeleye seyahat edecekseniz, merkezi bir bölgeye ulaştıktan sonra taksiye binerek yolculuk sürenizi kısaltabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı içinde bulabileceğiniz beşten fazla araç kiralama şirketi bulunuyor. Araç kiralama size daha hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlasa da şehir içinde park yeri bulmanın bazen çok zor olabileceğini hatırlatmakta fayda var.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Toronto uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Toronto uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Toronto uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Toronto uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Toronto uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Municipal - Toronto Municipal Havalimanı, Billy Bishop - Toronto Island Havalimanı, John C. Munro Hamilton Intl. Havalimanı, Lester B. Pearson Intl. - Toronto Pearson Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adana-Toronto arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Toronto arası uçuş mesafesi toplam 8893 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 11 saat sürüyor.

Adana-Toronto uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Toronto uçuşları için en uygun gün: Pazar.

Toronto Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
18ºC
26ºC
Sal
Çar
14ºC
25ºC
Çar
Per
7ºC
14ºC
Per
Cum
11ºC
16ºC
Cum
Cmt
15ºC
19ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adana - Toronto Alternatif Ulaşım
Para birimi