Adana - Oş Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.298 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
4 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Oş) 13°C / 3°C

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Oş Şehir Merkezine Ulaşım

Kırgızistan’ın ikinci büyük şehri olan Oş’ta bulunan Oş Havalimanı, şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan ve uluslararası alanda hizmet veren önemli bir havalimanı. Hem yurtiçi hem de yurtdışı uçuşların sağlandığı Oş Havalimanı’ndan şehir merkezine gidiş geliş için farklı ulaşım seçeneklerinin olmasının yanı sıra, dağlık yer şekilleri nedeniyle büyük ölçüde kısıtlanan Oş’ta, özellikle kış aylarında ulaşım zorlaşabiliyor.

Demiryolu ve karayollarının da kısıtlı olduğu şehirde, kimi zaman atların kullanımına da rastlanılabiliyor. Bunların yanı sıra Oş Havalimanı, mümkün olduğunca yolcular için geliştirilmekte olup hizmet ağını geliştirmeye devam ediyor.

Ulaşım ağının çok gelişmiş olmadığı Kırgızistan’da önemli bir şehir olan Oş’ta bulunan Oş Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım seçenekleri olmamakla birlikte tek ulaşım seçeneğiniz olan minibüsleri kullanabilirsiniz.

Minibüs

Oş Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tek tercihiniz olan minibüsler ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Mini otobüs büyüklüğünde olan bu minibüslere havalimanından binebilir ve kent merkezi ile birlikte şehrin diğer bölgelerine yolculuk edebilirsiniz.

10 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Oş uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Oş uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Oş uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Oş uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Oş uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Osh Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adana-Oş arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Oş arası uçuş mesafesi toplam 3297 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 4 saat sürüyor.

Adana-Oş uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Oş uçuşları için en uygun gün: Salı.

Oş Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
3ºC
13ºC
Cmt
Paz
2ºC
15ºC
Paz
Pzt
1ºC
14ºC
Pzt
Sal
2ºC
13ºC
Sal
Çar
3ºC
14ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adana - Oş Alternatif Ulaşım
Para birimi