Adana - Liverpool Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.452 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
4 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Liverpool) 17°C / 13°C
Şu anda Liverpool Yerel Saati
GMT +1

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

19/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Liverpool Şehir Merkezine Ulaşım

John Lennon Havalimanı

Liverpool John Lennon Havalimanı şehir merkezinden 9 km uzaklıktadır. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için ulaşım kolaylıkla sağlanabilir. En çok tercih edilen ulaşım aracı taksilerdir. Diğer alternatiflerden olan tren, otobüs ve araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Şehir havaalanına yakın olduğundan taksi seçeneği cazip gelebilir. Eğer eşyalarınız fazlaysa ve şehre yabancıysanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Taksilerde kredi kartıyla ödeme yapmakta mümkün. Ayrıca belirli bir ücret karşılığında havaalanından size özel taksi hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Tren

Ulaşımınızı sağlayabileceğiniz bir başka seçenekte tren. Havalimanı-şehir merkezi arasındaki seferlerle otobüs aktarmalı olarak havalimanı ulaşımı sağlanıyor. Liverpool South Parkway istasyonunda inerek 80A ve 86A numaralı otobüslerine, Hunt Cross Station istasyonundan 89 ve 81A otobüslerine ve Lime Street istasyonundan Route 500 otobüslerine aktarma yaparak ulaşım sağlanabilir.

Otobüs

Değerlendirebileceğiniz bir başka seçenek ise otobüslerdir. Havalimanı ile şehir arasında ulaşımı sağlayan havalimanı ekspres otobüsleri bulunmaktadır. 500 numaralı otobüse binerek direk şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehrin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız araç kiralama seçeneğini değerlendirin. Bu alternatifi değerlendirirseniz istediğiniz yere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Tabi bu biraz masraflı olabilir. Araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan National, Budget, Hertz gibi firmalardan aracınızı kiralayabilirsiniz. Zamandan kazanmak için internet üzerinden aracınızı kiralayın. Hem bu olası karışıklıklarında önüne geçecektir.

09/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar
Liverpool Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
13ºC
17ºC
Sal
Çar
14ºC
17ºC
Çar
Per
14ºC
21ºC
Per
Cum
14ºC
22ºC
Cum
Cmt
9ºC
17ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Para birimi
x