Adana - Harkiv Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.446 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Harkiv) 16°C / 8°C

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Harkiv Şehir Merkezine Ulaşım

Kharkiv (Harkiv veya Harkov), Ukrayna’nın ikinci en büyük şehridir. Ülkenin kuzey doğusunda yer alan şehir, oldukça büyük bir nüfusa sahiptir. Büyük bir endüstri ve kültür merkezi olan Harkiv’in, şehir merkezi Özgürlük Meydanı, Avrupa’nın en büyük şehir meydanları arsındadır. Bu şehri ziyaret etmek isteyen yolcuları, Kharkiv Uluslararası Havalimanı karşılıyor.

Kharkiv, gerek karayolları, gerekse demiryollarıyla geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Şehrin genel bölgelerine metro ile ulaşım mümkün olduğu gibi, otobüsler, tramvay, troleybüsler, minibüsler ve tren gibi toplu taşıma araçları da metronun ulaşmadığı bölgelere hizmet veriyor. Seferler sabah 05:00’den gece yarısına kadar sürse de, şehrin bazı bölümlerine saat akşam 09:00’dan sonra toplu taşıma aracı bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

Şehir içi ulaşımın yanı sıra komşu şehirlere erişim sağlayan tren ve otobüs seferleri de düzenleniyor. Şehrin belli bölgelerinde ücretsiz wi-fi noktaları bulunuyor. Telefonunuzda internet erişiminiz yoksa, araçların sefer saatlerine bu noktalarda rahatça bakmanız mümkün. Eğer yolunuzu bulmakta güçlük çekiyorsanız bilet gişelerinden yardım alabilirsiniz. Bilet aldığınızda yolculuğunuz boyunca biletinizi yanınızda bulundurmayı unutmayın. Kontrole denk gelirseniz ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Mesafe uzunluğuna göre bazı seferlerin daha yüksek ücretlendirildiğini hatırlatmakta fayda var. Tüm bunların haricinde şehir içi ulaşım için taksi ve araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak gitmek istediğiniz yere daha pratik bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Kharkiv Uluslararası Havalimanı, şehrin güneydoğusu yönünde 12,5 km uzaklığında bulunuyor. Havalimanından şehir içine ulaşım için çeşitli seçenekler mevcut. Ancak şehrin istediğiniz her bölümüne toplu taşıma araçlarıyla tek seferde gitmeniz mümkün olmayabilir. Otobüs, troleybüs veya minibüs alternatiflerinden birini kullanarak, vardığınız noktadan aktarma yapmanız gerekebilir. Dilerseniz havalimanında taksi veya araç kiralama opsiyonlarından da faydalanabiliyorsunuz.

Otobüs

Havalimanından hareket eden 115 numaralı otobüs, Prospekt Haharina metro istasyonuna, ve 119 numaralı otobüs ise Peremohy durağına kadar sefer yapıyorlar. Otobüs, şehir içi ulaşımda çok önemli bir yere sahip. Şehir genelinde hizmet veren çok sayıda otobüs hattı var. Otobüs ile hemen hemen şehrin her bölgesine erişebiliyorsunuz.

Troleybüs

Havalimanının hemen yakınında bulunan 3 numaralı troleybüsü kullanarak Zirka Sineması, Kuznyechna Sokağı veya Hamarnyka Sokağı duraklarına ulaşmanız mümkün. Şehir boyunca sefer yapan otuzdan fazla troleybüs hattı bulunuyor.

Minibüs

Ukrayna’da Marshrutka olarak da bilinen araçlar, şehir içi ulaşımda besleme hatlar olarak kullanılan minibüslerdir. 225 ve 152 numaralı minibüsler, havalimanından hareket ederek Akademia Barabashova metro istasyonuna kadar sefer yapıyorlar.

Tramvay

Tramvay da şehir içi ulaşımda sık kullanılan bir seçenek. Şehir içinde sefer yapan yirmiye yakın tramvay seferi bulunuyor. Kharkiv’in hemen hemen her sokağından tramvay geçiyor. 2 ve 15 numaralı tramvay hatları Özgürlük Meydanı’ndan kalkıyor. Havalimanından doğrudan bir tramvay seferi bulunmuyor. Ancak havalimanından troleybüs, tramvay veya otobüsle şehrin herhangi bir bölgesine ulaştıysanız tramvayı aktarma amacıyla kullanabilirsiniz.

Metro

Havalimanından indikten sonra metroya erişebilmek için 115 ve 119 numaralı otobüsleri kullanmak gerekiyor. Prospekt Haharina metro istasyonuna ulaştıktan sonra metro hatları arasında aktarma yaparak şehrin istediğiniz bölümüne seyahat etmeniz mümkün. Veya havalimanından hareket eden minibüslere binerek Akademia Barabashova metro istasyonunda da inebilirsiniz. Metro, günün işlek saatlerinde iki üç dakikada bir, sakin saatlerde ise beş on dakikalık aralıklarla sefer yapıyor. En uzun metro hattının sefer süresi yaklaşık olarak kırk beş dakika. Yani metro ile gitmek istediğiniz yere çok kısa bir süre içerisinde ulaşmanız mümkün. Metroya binmek için istasyon yanında bulunan makinelerden mavi jeton almanız gerekiyor.

Kharkiv’de toplam üç adet metro hattı bulunuyor: Kholodnohirsko-Zavodska, Saltivska ve Oleksiivska. Kırmızı hat olarak geçen 1 numaralı hat, Kholodnaya Gora ve Proletarskaya istasyonları arasında sefer yapıyor.

Kırmızı hattın Tsentralny Rynok istasyonundan mavi hatta, Zavod im. Malysheva istasyonundan yeşil hatta aktarma imkanı bulunuyor.

Mavi hat olarak geçen 2 numaralı hat, Tsentralny Rynok ile Geroev Truda istasyonları arasında sefer yapıyor. Mavi hattın ilk durağından kırmızı hatta, Universitet-Gosprom istasyonundan yeşil hatta aktarma imkanı bulunuyor.

Yeşil hat olarak geçen 3 numaralı hat, Zavod im. Malysheva ile Prospekt Pobedy istasyonları arasında sefer yapıyor. Yeşil hattın ilk durağından kırmızı hatta, Universitet-Gosprom istasyonundan ise mavi hatta aktarma imkanı bulunuyor.

Tren

Kharkiv-Passazhyrskyi, Kharkiv’in merkezi tren istasyonu ve Özgürlük Meydanı’na oldukça yakın bir mesafede. Kırmızı hat üzerinde bulunan Pivdenny Vokzal metro istasyonu, merkezi tren istasyonuna bağlanıyor. Tren, şehir içi ulaşımdan ziyade komşu şehirlere yolculuk etmek için kullanılıyor. Trenlerin Avrupa geneline kıyasla yavaş olmasına karşın fiyatları oldukça uygun.

Taksi

Kharkiv’de taksiyi kullanarak istediğiniz yere daha hızlı ulaşabilirsiniz. Havalimanından indikten sonra hemen yakınındaki duraktan taksi bulabilirsiniz. Şehir içinde de çeşitli taksi durakları bulunuyor. Şirketine göre sundukları hizmet kalitesi değiştiği gibi, ona oranla ücretleri de fark edebiliyor.

Araç Kiralama

Kharkiv Uluslararası Havalimanı’nın içinde yer alan Rent A Car firmasından araç kiralayabilirsiniz. Böylelikle çok daha konforlu ve özgür bir seyahat imkanınız olacaktır. Dilerseniz şehir içine indikten sonra da araç kiralayabilir veya yolculuğunuzdan önce internetten rezervasyon yöntemiyle de önceden aracınızı hazırlatabilirsiniz.

26 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Harkiv uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Harkiv uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Harkiv uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Harkiv uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Harkiv uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Kharkiv Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adana-Harkiv arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Harkiv arası uçuş mesafesi toplam 1446 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 40 dakika sürüyor.

Adana-Harkiv uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Harkiv uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Harkiv Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
8ºC
16ºC
Cum
Cmt
9ºC
17ºC
Cmt
Paz
9ºC
15ºC
Paz
Pzt
12ºC
19ºC
Pzt
Sal
14ºC
20ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Adana - Harkiv Alternatif Ulaşım
Para birimi