Adana - Duşanbe Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.930 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Duşanbe) 30°C / 14°C

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Duşanbe Şehir Merkezine Ulaşım

Orta Asya’da yer alan Tacikistan’ın başkenti Duşanbe, otantik mimarisi, kültürel zenginliği, tarihi ve kozmopolit yapısı ile görülmeye değer bir şehir. Bu şehri ziyaret etmek isteyenler, Duşanbe Havalimanı’na uçuyorlar. Şehir, Varzob ve Kofarnihon adlı iki nehir arasında konumlanıyor. Şehrin merkezi bölgesini, Rudaki Bulvarı ve yanında bulunan Rudaki Parkı oluşturuyor.

Şehir, Aviccena, Ferdowsi, Ismail Samani ve Shah Mansur olmak üzere, dört ana bölgeye ayrılıyor. Şehir içinde toplu taşıma hatları kullanışlı ve fiyatları uygun. Minibüsler ve taksi dolmuşlar, şehir içinde sık tercih edilen toplu taşıma araçları. Bunun dışında troleybüsler ve otobüsler de toplu taşıma hizmeti veriyorlar. Şehir merkezine yakında, aynı zamanda, merkezi tren istasyonu da yer alıyor. Bu istasyondan şehrin bazı bölgelerine seyahat edebiliyorsunuz.

Uluslararası ve şehirlerarası seferlere de bu istasyon ev sahipliği yapıyor. Havalimanından şehir içine ulaşım için birçok seçenek mevcut. Dilerseniz, toplu taşıma araçlarından troleybüs, minibüs, tren veya taksi dolmuşlar aracılığıyla şehrin merkezi bölgelerine seyahat edebilir, diğer araçlara aktarma yapabilirsiniz. Alternatif olarak taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından kalkan 2, 8 ve 12 numaralı otobüsler aracılığıyla, şehir merkezine, yaklaşık yirmi dakika içerisinde ulaşım sağlamanız mümkün. Otobüsler, şehir içinde geniş bir ulaşım ağına sahip. Şehir içinde ulaşım hizmeti sağlayan 16 adet otobüs hattı bulunuyor. 3A ve 23 numaralı otobüsler, tren istasyonundan geçiyor.

Troleybüs

Havalimanından hareket eden 2 ve 4 numaralı troleybüs hatlarından birine binerek, A.Donish, S.Ayni, A.Rudaki, Somoni ve N.Mahsumov istasyonlarına ulaşım sağlayabilir, bu istasyonlardan başka troleybüslere veya diğer toplu taşıma araçlarına aktarma yaparak gitmek istediğiniz bölgelere ulaşabilirsiniz. Troleybüsler, şehir içi ulaşımda önemli bir role sahip.

Troleybüs ile seyahat etmek, otobüslere kıyasla daha uygun fiyata geliyor. Duşanbe’de, 1, 24, 5, 8, 10, 12 ve 14 numaralar olmak üzere, sekiz adet troleybüs hattı bulunuyor.

1 numaralı hat S.Ayni Kültür Parkı ve Tren İstasyonu bölgelerine, 9 ve 10 numaralı hat Obshoron bölgesine, 11 numaralı hat, S.Ayni Kültür Parkı ve Somoni bölgelerine, 12 numaralı hat ise alışveriş merkezi ve Gulbutta bölgelerine seyahat imkanı sunuyor.

Tren

Havalimanına yakınlarda bulunan tren istasyonundan 3 ve 4 numaralı tren hatları aracılığıyla şehir içine ulaşım sağlayabilmeniz mümkün.

Minibüs (Marshrukta)

Bağımsız Devletler Topluluğu’na üye birçok ülkede ''marshrukta'' olarak bilinen minibüs hatları, Duşanbe’de toplu taşımayı oldukça kullanışlı hale getiren bir seçenek. Geniş bir ulaşım hattına sahip olan bu minibüsler, otobüs ve troleybüslere göre daha sık yolcu indirip bindiriyor, çok daha kalabalık ve ücretleri troleybüslere oranla daha yüksek.

Havalimanına indikten sonra 33 numaralı minibüs hattına binerek A.Donish, Nazarshoev, Rudaki, S.Ayni, S.Sherozi, N.Karaboev bölgelerine seyahat edebilir, oradan, gideceğiniz yere göre, başka bir araca aktarma yapabilirsiniz.

Şehir içi ulaşımda hizmet veren diğer minibüs hatları ise 1, 3, 17, 29 numaralı hatlar. 3 numaralı hatta binerek tren istasyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi Dolmuş

Şehir içinde, belli bölgeler arasında sefer yapan taksi dolmuşlarına da sık sık denk gelebilirsiniz. Bu araçları kullanmak da ulaşımınızı kolaylaştıracaktır. Eğer şehrin Karabolo ve 82. bölgesine yakın bir yönüne gitmeyi planlıyorsanız, havalimanından hareket eden 8 numaralı taksi dolmuş hattı ile Rudaki, Somoni ve US Embassy bölgelerine seyahat edebilirsiniz.

Taksi

Birçok şehrin aksine, Duşanbe’de taksi, oldukça kullanışlı bir seçenek. Taksiler, birçok şehre kıyasla, bütçenize uygun gelecektir. Özellikle birden fazla kişiyle seyahat ediyor veya taksiyi yabancılarla paylaşmayı değerlendirebiliyorsanız, ulaşımınız herhangi bir toplu taşıma aracına göre daha uygun bir fiyata gelecektir.

Araç Kiralama

Araç kiralama, şehir içi ulaşımda konforlu bir seçenek. Dilerseniz havalimanında yer alan Rent a Car ofisinden aracınızı kiralayabileceğiniz gibi, uçuşunuz öncesinde internetten rezervasyon yaptırarak da aracınızı önceden ayarlamanız mümkün. 2015 yılından itibaren şehir içerisinde bisiklet kiralayabileceğiniz araç kiralama ofisleri hizmet vermeye başladı.

29 Tem 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Duşanbe uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Duşanbe uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Duşanbe uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Duşanbe uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Duşanbe uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Dushanbe Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adana-Duşanbe arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Duşanbe arası uçuş mesafesi toplam 2929 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 40 dakika sürüyor.

Adana-Duşanbe uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Duşanbe uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Duşanbe Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
14ºC
30ºC
Çar
Per
16ºC
31ºC
Per
Cum
14ºC
26ºC
Cum
Cmt
12ºC
27ºC
Cmt
Paz
11ºC
23ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adana - Duşanbe Alternatif Ulaşım
Para birimi