Adana - Basel/mulhouse Uçak Bileti Ara

Adana - Basel/Mulhouse Uçak Bileti Tahmini Fiyatlar
En Son Satış
2 günden önce

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Basel/Mulhouse Şehir Merkezine Ulaşım

Basel’in kuzeybatısına 6 km mesafede kurulu Euro Havalimanı, İsviçre’nin yanı sıra Almanya’daki Freiburg ve Fransa’daki Mulhouse şehirleri için de kullanılan enternasyonel bir havalimanı.

Basel’in toplu taşıma konusundaki en güzel özelliklerinden biri, eğer ziyaretiniz süresince bir otelde kalıyorsanız, check-in yaptırdıktan sonra tüm misafirlere verilen mobil biletler (mobility ticket). Bu biletler, ziyaretçilerin şehirde bulundukları süre boyunca, otuz güne kadar şehir içindeki 10., 11., 13. ve 15. bölgelere (havalimanı dahil) ücretsiz erişimini sağlıyorlar.

Eğer bir otelde konaklamıyor ve şehir içinde fazla vakit geçirmeyi düşünüyorsanız Basel Kart alarak ücretsiz şehir turu, ücretsiz hayvanat bahçesi gezisi, ücretsiz feribot yolculuğu ve bazı restoranlarda, sinemalarda, dükkanlarda geçerli olan indirim hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz.

Havalimanından şehir içine ulaşım için şehir merkezine ve tren istasyonuna hareket eden otobüs ve trenlerden faydalanmanız mümkün. Havalimanından özel araç ile yolculuk etmek istiyorsanız, bu da bir seçenek.

Özel araçlarınızın yanı sıra araç kiralayabilir veya taksi ile şehre kısa yoldan ulaşabilirsiniz. Otele varana kadar mobil biletiniz olmasa bile, eğer bir otele rezervasyon yaptırdıysanız rezervasyon onayınızla da ücretsiz ulaşımdan faydalanabiliyorsunuz.

Otobüs

Havalimanından şehir içine ulaşabilmek için, öncelikle 50 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. 50 numaralı otobüs, havalimanından 10. Bölge boyunca ilerleyerek SBB Tren İstasyonu’na ulaşıyor. SBB Tren İstasyonu’na gelmeden önce de 50 numaralı otobüsün rotası boyunca, şehrin diğer bölgelerine aktarma yapabileceğiniz otobüsün, tren ve tramvay aktarmaları da mevcut.

Tramvay

Basel, kelimenin tam anlamıyla bir tramvay şehri. Tramvay şehrin büyük çoğunluğuna ulaşım sağlıyor. Ulaşamadığı yerleri de aktarma otobüsleriyle destekliyor. Günün değişik saatlerine göre, on on beş dakikada bir tramvay bulabiliyorsunuz. Havalimanından 50 numaralı otobüse bindikten sonra ulaşacağınız bölgeye göre kullanabileceğiniz birçok alternatif yol var. Mesela, 50 numaradan Kannenfeldplatz bölgesinde inerek 1 numaralı tramvay hattıyla Voltaplatz bölgesine gidebilirsiniz. Eğer 11. Bölge’ye gitmek istiyorsanız 50 numaralı otobüsten SBB Tren İstasyonu’nda inerek 10 veya 17 numaralı tramvay hatlarını kullanabilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise, SBB Tren İstasyonu’na vardıktan sonra 1, 2, 8, 10 veya 11 numaralı tramvaylardan birine binerek Barfüsserplatz ve Marktplatz’a ulaşabilirsiniz. Barfüsserplatz ve Marktplatz, tramvayların genel aktarma istasyonu olarak geçiyor. Bu iki istasyonun, SBB Tren İstasyonu ile arasında birkaç duraklık mesafe var. Bütün tramvay hatları bu iki durağa bağlanıyor. Dolayısıyla şehrin hangi bölgesine gitmek istiyorsanız bu iki istasyondan birinden geçecek tramvay hatlarını kullanabiliyorsunuz.

Tramvaylar arasından 1 numaralı hat Dreirosenbrücke ve SBB Tren İstasyonu arasında, 2 numara Binningen ve Eglisee arasında, 3 numara Burgfielden Grenze ve Birsfelden Hard arasında, 6 numara Allschwill ve Riehen Grenze arasında, 8 numara Neuweilerstrasse ve Kleinhüningen arasında, 10 numara Rodersdorf ve Dornach arasında, 11 numara St-Louis Grenze ve Aesch arasında, 14 numara Dreirosenbrücke ve Pratteln arasında, 15 numara Messeplatz ve Bruderholz arasında sefer yapıyor.

Ek hatlar olarak da 1 numaralı hat SBB Tren İstasyonu ve Badischer Tren İstasyonu arasında, 2 numaralı hat Eglisee ve Riehen Dorf arasında, 17 numara Schifflande/Wiesenplatz ve Ettingen arasında, E11 numara Reinach Süd ve Theater arasında, 21 numaralı hat ise St. Johann Tren İstasyonu ve Badischer Tren İstasyonu arasında sefer yapıyor.

Tren

Basel’deki büyük tren istasyonları arasında Basel Badischer Tren İstasyonu, SBB Tren İstasyonu, St. Johann Tren İstasyonu, Pratteln Tren İstasyonu, Aesch Tren İstasyonu, Dornach Tren İstasyonu ve Muttenz Tren İsyasyonu bulunuyor.

Havalimanı konusundaki enternasyonel yapıyı, tren istasyonları da koruyor. Basel’deki raylı sistemde, İsviçre Federal Deimryolları (Schweizerische Bundesbahnen, SBB), Alman Demiryolları (Deutschebahn, DB) ve Fransız Ulusal Demiryolları (Société nationale des chemins de fer français, SNCF) hizmet veriyor. Havalimanından indikten sonra tren ile seyahat etmek için 50 numaralı otobüs hattıyla SBB Tren İstasyonu’na ulaşmanız gerekiyor.

Tren, Basel’de tramvay kadar güçlü bir ağa sahip değil. Tren ağı, genel olarak şehir merkezi etrafınca, Rhine Nehri’nin karşı kıyısınca ve 15. Bölge civarlarına hizmet veriyor. Bunun yanı sıra, tren ile Liestal, Sissach, Rheinfelden, Waldshut gibi İsviçre’nin komşu şehirlerine ulaşabildiğiniz gibi, Fransa’nın Mullhouse, St. Louis, Village-Neuf Hunninge yönlerine veya Almanya’nın Freiburg, Kandern, Lörrach ve Inzlingen taraflarına doğru yolculuğunuza devam edebiliyorsunuz.

Taksi

Havalimanına konumlu birçok taksi durağı bulunuyor. Buradan kolaylıkla taksi erişimi sağlayabilir, şehrin istediğiniz bölgesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kalma süresince daha özgür ve konforlu hareket edebilmeniz için online booking yöntemiyle veya havalimanındaki ofislere başvurarak Rent a Car firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar da bulunuyor. Araç ile havalimanından Basel’in merkezine ulaşım süresi yaklaşık beş dakika.

Basel Havalimanı’ndan diğer şehirlere ulaşım

Mulhouse

Mulhouse’a toplu taşıma ile gitmeyi düşünüyorsanız, havalimanından kalkan 11 numaralı servis, yaklaşık on dakika içerisinde sizi St. Louis tren istasyonuna ulaştıracaktır. Bu istasyondan şehrin çeşitli bölgelerine ulaşım sağlamak mümkün. Daha kısa süreli bir yolculuk için araç kiralama ve taksi yöntemleri de mevcut.

Freiburg

Havalimanından Freiburg’a sıklıkla kalkan Havalimanı Otobüsleri veya Südbadenbus otobüs firmasının düzenlediği servislerden faydalanarak ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuz bir saate yakın sürecektir. Dolayısıyla araç kiralayarak yolculuğunuzu kısaltmanız da mümkün. Mesafenin uzaklığı dolayısıyla taksi çok iyi bir çözüm değil.

21 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Basel/Mulhouse uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Basel/Mulhouse uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Basel/Mulhouse uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Basel/Mulhouse uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Basel/Mulhouse uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Basel Mulhouse Freiburg Havalimanı, Basel SBB station Tren İstasyonu, Basel Badischer Tren İstasyonu kullanabilirsiniz.

Adana-Basel/Mulhouse uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Basel/Mulhouse uçuşları için en uygun gün: Cumartesi.

Haritada Görüntüle
Adana - Basel/Mulhouse Alternatif Ulaşım
Para birimi