Otobüs yolculuklarında valizde nelerin taşınması yasaktır?

Otobüs yolculuklarında hem yolcuları hem de diğer sürücüleri korumak adına bazı madde ve ürünlerin otobüste taşınmasına izin verilmiyor. Genel olarak otobüslerde uygulanan bagaj taşıma kuralları ise şu şekilde:

  • Her bir yolcunun maksimum 30 kilograma kadar olan ücretsiz 1 tane bagaj hakkı bulunuyor.  Bagajlar, koltuk numaralarına göre etiketlendiği için güvenli bir şekilde taşınıyor. Ek bagaj hakkına ihtiyacınız varsa otobüs firmasıyla iletişime de geçebilirsiniz.
  • Otobüslerde bagaj bölümlerinin dışında sadece küçük el çantaları veya laptop gibi küçük kişisel eşyaların kabine alınmasına izin veriliyor.
  • Otobüs içerisinde özel taşıma çantaları veya kafeslerinde dahi olsa kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanların taşınmasına izin verilmiyor.
  • Yolculuk boyunca tehlike yaratabilecek yanıcı, yakıcı, parlayıcı, patlayıcı ve benzeri maddelerin hem kabin içinde hem de bagaj bölümünde taşınması kesinlikle yasak. Ayrıca otobüse kesici ve delici aletlerle binilmesine de kesinlikle izin verilmiyor.

 

Büşra Güzeller

Büşra Güzeller

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Kariyeri boyunca farklı ajanslarda metin yazarı olarak çalıştı. Darcy adlı köpeğiyle vakit geçirmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve gurme rotaların izini sürmeyi seven yazar Enuygun'un sevilen seyahat içeriklerini üretiyor.

Otobüs Bileti Bul